Spotkania wokół najciekawszych premier: Chylińska, Żugaj, Voo Voo oraz Miszkiel i Raczyńska

In Muzyka, Wydarzenia

W październiku nie możemy narzekać na brak głośnych premier od polskich muzyków. W tym tygodniu słuchacze będą mieli okazję poznać lepiej trzy z nich. Gośćmi spotkań z cyklu Premiera online będą debiutująca Julia Żugaj oraz Wojciech Waglewski z kultowego Voo Voo. Wydanie nowego krążka w salonie Empik Westfield Arkadia w Warszawie świętować będzie Agnieszka Chylińska. A tych, którzy po finale Targów Książki Empiku zatęsknią za dyskusjami o literaturze, zapraszamy na rozmowę z Rafałem Miszkielem i Ewą Raczyńską.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Julia Żugaj – wtorek, 25 października, godz. 18:00

Bohaterką wtorkowego spotkania będzie Julia Żugaj. Rozmowę z artystką o debiutanckim krążku „Miłostki” poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Album „Miłostki” jest muzyczną opowieścią o miłości i wielu etapach jej przeżywania – od niewinnego zauroczenia, przez płomienne uczucie aż po rozstanie i tytułowe miłostki, będące nieustannym poszukiwaniem i zbiorem platonicznych westchnień.

Na spotkanie zaprasza Empik wraz z Unity Records, e-Muzyka oraz Going.

Voo Voo – Wojciech Waglewski – środa, 26 października, godz. 18:00

Kultowy zespół Voo Voo powraca z nowym albumem „Premiera”. Z tej okazji lider formacji, Wojciech Waglewski, zagości w studiu Empiku. Rozmowę z muzykiem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Zespół Voo Voo, obecny na scenie od ponad trzech dekad, wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” jest po części wynikiem koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studiu.

Na spotkanie zaprasza Empik wraz z Agora oraz Going.

Rafał Miszkiel, Ewa Raczyńska – czwartek, 27 października, godz. 18:00

Czwartkowe spotkanie z cyklu Premiera online poświęcone będzie książce „Porażony życiem. Jak wyjechać z piekła” (Wydawnictwo Otwarte). O wydawnictwie opowiedzą autorzy: Rafał Miszkiel i Ewa Raczyńska, a rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

– Na mojej drodze stał słup wysokiego napięcia. Wspiąłem się na niego bez trudu. Spadłem po tym, jak złapałem przewody i poraził mnie prąd. Nic więcej nie pamiętam. Błysk. Karetka. Patrzę na moją czarną, spaloną rękę. Ciemność. Ruszać mogę jedynie lekko głową w prawo i w lewo i wodzić wzrokiem po sali. „Z niego nic nie będzie” – słyszę głos kogoś z personelu

– wspomina Rafał Miszkiel.

Książka „Porażony życiem. Jak wyjechać z piekła” opowiada jego historię. Mimo tragicznego wypadku i jego konsekwencji zdrowotnych chciał żyć, spełniać marzenia – po prostu być szczęśliwy. – Jestem konsekwentny, uparty i zawzięty. Odważny i ciekawy świata. Nie lubię rutyny. Realizuję marzenia, zdobywam „swoje szczyty”, podróżuję. Jestem samodzielny. Przełamuję tabu. Przede wszystkim jednak żyję tak, jak chcę – przekonuje Miszkiel i liczy, że jego historia zainspiruje czytelników do osiągania niemożliwego.

Agnieszka Chylińska – sobota, 29 października, godz. 12:00

Agnieszka Chylińska powraca po kilku latach z mocnym, osobistym albumem „Never Ending Sorry”. Już w sobotę 29 października w salonie Empik Westfield Arkadia w Warszawie będzie świętować jego premierę wspólnie z fanami. To niepowtarzalna okazja, aby kupić nowy album artystki i zdobyć autograf.

„Never Ending Sorry” pokazuje szerokie możliwości Agnieszki Chylińskiej i zaskakuje stylem i tekstami. Sama piosenkarka zapowiada swój nowy projekt słowami:

– W czasach tak niepewnych i ponurych jak dzisiejsze, muzyka w mojej opinii staje się bardziej wymowna niż tysiąc słów. Życzę Wam i sobie, byśmy odkryli na nowo siłę muzyki, która potrafi nie tylko koić ból, czy gasić smutek, ale która też prawdziwie zmienia i autentycznie wpływa na losy ludzi i daje im odwagę, by zmieniali świat… na lepsze

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu