“Kroniki upadku ludzkości” to powieść z gatunku fantastyki grozy, która swoją premierę miała 23 maja. Książka, ukazała się nakładem wydawnictwa BookEdit. To mrożąca krew w żyłach podróż do czasów I i II wojny światowej, w której Żywe Trupy grają pierwsze skrzypce
Akcja książki rozpoczyna się po wybuchu pierwszej wojny światowej, kiedy to życie głównego bohatera, Nikodema Lebiediewa, staje na głowie. To wtedy w czasie bitwy o twierdzę Osowiec po raz pierwszy użyto śmiercionośnej broni – gazu bojowego, który wypala człowieka od środka. Przed jego oparami i niszczącym działaniem Nikodema ratuje pewien tajemniczy byt, jednocześnie składa mu „kuszącą” propozycję – przywróci do życia królową jego serca i brata. Niebawem okazuje się, iż w życiu nie ma nic za darmo. Mężczyzna w zamian musi spełnić bezprecedensowe warunki. Tym sposobem Nikodem zostaje wplątany w piramidalną intrygę.
Jak przyznaje sam autor, Krzysztof Rypuła: “życie potrafi być najokrutniejszym horrorem”, więc postanowił czerpać z niego całymi garściami. Jego najnowsza książka płynnie lawiruje pomiędzy fikcją literacką, a prawdziwymi wydarzeniami. Inspiracją dla autora była m.in. biografia Adolfa Hitlera, którego postać czytelnicy spotkają na kartach książki, a także ogólna fascynacja tematyką I i II wojny światowej i wciąż nierozwikłanych przez uczonych ciekawostek historycznych. Pełna zaskakujących zwrotów akcji lektura książki będzie okazją do poznania przerażających intryg, dylematów moralnych oraz kreatur, które samym spojrzeniem powodują szybsze bicie serca. Część z nich przedstawiona została na przeszywających ilustracjach.
Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧
Kreując postać Nikodema, chciałem pokazać czytelnikom, że przy sprzyjających okolicznościach nawet człowiek uznawany przez wielu za wzór do naśladowania może przerodzić się w potwora. Jeżeli jest on w dodatku odpowiednio motywowany, nie cofnie się przed niczym, aby tylko osiągnąć swój cel. Nasze zadanie polega jednak na tym, aby codziennymi decyzjami odpychać drzemiące w każdym z nas zło – mówi Krzysztof Rypuła, autor książki “Kroniki upadku ludzkości”. – Historia pierwszej i drugiej wojny światowej może być naprawdę fascynująca, to również, mam nadzieję, udało mi się ukazać w mojej książce, którą dedykuję wszystkim miłośnikom historii. Ponadto kieruję ją do osób lubiących grozę i dreszczyk emocji, którzy po prostu, tak jak ja, lubią sią bać. Dla tych, którzy po przeczytaniu książki, nadal będą czuć niedosyt, mam dobre wieści – już pracuję nad kontynuacją mojej powieści – dodaje Rypuła.
Kroniki upadku ludzkości” (Bookedit 2022)
Krzysztof Rypuła – z wykształcenia technik żywienia i usług gastronomicznych. Pracuje jako operator maszyn sztancujących. Hobbistycznie zajmuję się pisaniem książek. Od dziecka fascynował się kinem grozy, wertował gazetki z programem telewizyjnym w poszukiwaniu takich hitów, jak: ,,Coś” w reżyserii Johna Carpentera, ,,Lśnienie” Stanleya Kubricka czy „Laleczka Chucky” Toma Hollanda. Uwielbiał się bać. Sentymentem do Żywych Trupów zaraził go przyjaciel.
BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.
Rozmawiał : K.D
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83