#wtonacjipromocji: „Związanie losów. Kroniki pierwszego proroctwa”, czyli jak świat fantasy uczy o wiązaniu się losów

In Literatura, Promocja

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam powieść Patryka Jaronia, która nosi tytuł: „Związanie losów. Kroniki pierwszego proroctwa”. Jednak dzięki tej lekturze przenosimy się nie tylko do enigmatycznego miejsca zwanego umownie fantasy. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając następne zdania.

fot. Wydawnictwo BookEdit

Jaką historię opowiadają „Związanie losów. Kroniki pierwszego proroctwa” Patryka Jaronia?

Po wojnie i upadku magii świat stał się niebezpiecznym miejscem, nawet bardziej niż wcześniej. Ludziom odebrano magię, krwiożercze potwory czyhają na wędrowców, głód czyni spustoszenie wśród tych, którzy przetrwali, a wiele ziem nie nadaje się do zamieszkania i pod uprawy. Ich wrogiem są zarówno inne gatunki zamieszkujące ziemię, jak i sama roślinność.

Obywatele tej planety a spokojne życie

Ludzie schronili się za kamienną granicą, powoli zapominając o wojnie i zagrożeniach czyhających za nią. I wydawało się, że osiągnięto względny spokój, lecz oto nadszedł czas zmian, a możni tego świata przypominają sobie o pierwszym proroctwie, dziś niemalże zapomnianym. „Gdy wiatry zmian zerwą się po czterech stronach planety, nadejdzie czas rozstrzygnięcia, ostatecznej próby, która zadecyduje o losach ludzkości”.

fot. Wydawnictwo BookEdit

Świat się zmienia, zmuszając do działania i łącząc losy ludzi, którzy w innej sytuacji nigdy by się nie spotkali. Na południu admirał Reyes wyrusza wraz z ekspedycją w celu zbadania nieznanego dotąd zjawiska pogodowego, które może wpłynąć na los całego kontynentu. Na północy trójka śledczych o nadzwyczajnych umiejętnościach prowadzi dochodzenie w celu ustalenia, dlaczego członkowie pewnej rasy zaczęli nagle znikać. Na zachodzie generał Barson wraz z kompanią żołnierzy wyrusza do śmiertelnie niebezpiecznej puszczy, by zbadać źródło dziwnego zachowania okolicznej fauny.

To cała historia?

Nie, ponieważ tym wszystkim, zdawałoby się, zwyczajny wykładowca z akademii magii, którego jedyną cechą wyróżniającą z tłumu jest pamięć wręcz absolutna. Śmiertelnie znudzony życiem bez perspektyw oddycha z ulgą, gdy jednak coś zaczyna się zmieniać, lecz nawet jego wybujała wyobraźnia nie byłaby w stanie przygotować go na to, co ma nadejść. W żadnym razie nie nadający się na typowego bohatera, zwykły człowiek pośród niezwykłych wydarzeń, w których niekoniecznie chciałby brać udział, ale jak to w życiu bywa, czasami nie ma się wyboru.

fot. Wydawnictwo BookEdit

Powyższy opis pochodzi od wydawcy, którym jest Wydawnictwo BookEdit i został wykorzystany na potrzeby tego tekstu promocyjnego, który należy do serii #wtonacjipromocji. I wspomnimy, że tytuł możecie nabyć w księgarniach, znajdujących się w Polsce. Oraz to, że premiera miała miejsce 15 grudnia tego roku.

fot. Wydawnictwo BookEdit

Z jakimi szczegółowymi danymi się spotykamy na temat tej książki?

Powieść liczy czterysta osiemdziesiąt stron, a poza tym, że została oprawiona w miękką okładkę. I tę pozycję można również kupić na nośniki e-book’owe, takie jak EPUB, MOBI i PDF. Oraz uważamy, że warto zauważyć, że została wydana w języku polskim. Dodamy jeszcze, że niebawem na naszej stronie pojawi się wywiad z autorem, więc zachęcamy do uważnego śledzenia strony wtonacjikultury.pl.

fot. Monika Rosińska

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu