“Cyrano”: rozśpiewana historia miłosna z nową datą premiery (4 marca)

In Kino

„Cyrano”, nowy film, który wyszedł spod ręki wielokrotnie nagradzanego reżysera Joego Wrighta („Duma i uprzedzenie”, „Anna Karenina”), w kinach w Polsce pojawi się 4 marca. W kinowej wersji jednej z najsłynniejszych opowieści o miłości, dowcipie i odwadze, w tytułową rolę wciela się Peter Dinklage („Dróżnik”, „Zgon na pogrzebie”), który olbrzymią popularność i szereg prestiżowych wyróżnień (m.in. Złoty Glob i 4 nagrody Emmy) zdobył dzięki serialowi „Gra o tron”, gdzie zagrał błyskotliwego Tyriona Lannistera.

Dinklage podkreślał ponadczasową wymowę klasycznego utworu Edmonda Rostanda „Cyrano de Bergerac”: – Pisanie listów, które odbywa się w „Cyranie” nie tak bardzo różni się od dzisiejszego pisania esemesów; w pewnym sensie każdy jest dziś Cyranem i chce zaprezentować w internecie taką wersję samego siebie, jaką lubi najbardziej. Ten dawny utwór mówi o czymś ciągle aktualnym: o miłości i stracie. Każdy, bez względu na wiek, może to zrozumieć.

Postać Cyrana Dinklage kreował także w scenicznej adaptacji sztuki  dokonanej przez jego żonę, dramatopisarkę Erikę Schmidt. Dinklage zainteresował się projektem, gdy usłyszał, że piosenki do spektaklu stworzy indierockowy zespół The National. – Na samym początku pracy nad „Grą o tron” wpadła mi w ucho piosenka „Terrible Love” grupy The National. Czułem, że pokocham ten zespół i wręcz żarłocznie rzuciłem się na wszystko, co wydali wspominał. Muzyka tej formacji zabrzmi także w filmie Wrighta.

fot.materiały prasowe

„Cyrano”: rozśpiewana historia miłosna z nową datą premiery!

Wczoraj ogłoszono nominacje do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). „Cyrano” otrzymał cztery nominacje, w tym w kategorii Najlepszy brytyjski film. Zwycięzców poznamy 13 marca.

Reżyser Joe Wright na nowo interpretuje uniwersalną opowieść o rozdzierającym serca trójkącie miłosnym w rozśpiewanym filmie „Cyrano”. Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr.).

„Cyrano” w kinach od 4 marca!

Strona www: http://www.forumfilm.pl/

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/forumfilm

Instagram: https://www.instagram.com/forumfilmpoland/

Twitter: https://twitter.com/ForumFilm_PL

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu