#wtonacjirecenzji:”Ukryta Sieć”: Thillerowa podróż wg Jakuba Szamałka – Udany transfer literatury na filmowy język”

In Kino, Recenzje

Adaptacje literackie zawsze stawiają przed twórcami filmowymi wyjątkowe wyzwania: jak oddać atmosferę, napięcie i głębię fabuły książki w formie filmowej?

Czy film „Ukryta sieć”, oparty na bestsellerowym thrillerze Jakuba Szamałka, sprostał tym oczekiwaniom? Warto się nad tym zastanowić, biorąc pod uwagę, że oryginalna powieść zyskała miano jednego z największych fenomenów wydawniczych ostatnich lat.

Historia, którą autor przedstawił w „Ukrytej sieci”, to mieszanka intryg, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Film przenosi nas w świat młodej dziennikarki, Julity, która prowadzi śledztwo mające odkryć prawdę o śmierci pewnego celebryty. Magdalena Koleśnik w roli głównej bohaterki prezentuje się znakomicie, oddając emocje, zaangażowanie i zdecydowanie postaci. Jej postać staje się centrum filmowego uniwersum, prowadząc widza przez labirynt kłamstw i zagadek.


Obsada filmu to prawdziwa gratka dla miłośników polskiego kina. Andrzej Seweryn wciela się w postać ojca głównej bohaterki . Jego dojrzała gra aktorska dodaje filmowi wiarygodności i głębi. Natomiast Piotr Trojan, znany z wcześniejszych produkcji, pokazuje swoje wszechstronne umiejętności aktorskie, wcielając się w postać tajemniczego przeciwnika, który podsycił całą intrygę. Jego charyzma i nieprzewidywalność sprawiają, że widz czuje się naprawdę zagrożony wraz z bohaterką.

Reżyser adaptacji zdołał zachować ducha książki, wprowadzając widza w świat mrocznych korporacyjnych intryg i moralnej zawiłości. Scenariusz oddaje istotę powieści, ukazując wewnętrzne konflikty bohaterów i stopniowo odsłaniając karty ukrytej prawdy. Płynne tempo akcji i doskonale skonstruowane zwroty utrzymują widza w napięciu przez cały seans. W znakomity sposób oddaje atmosferę niepewności i ryzyka, jaka towarzyszy Julicie podczas jej poszukiwań. Widz odczuwa wraz z nią presję czasu i stopniowo odkrywa rosnącą sieć tajemnic, która otacza ofiarę oraz całą tę historię. Wnikliwość Julity odsłania kolejne warstwy tajemnicy, a widz, śledząc ją, zostaje uwikłany w labirynt intryg i manipulacji.

Warto również podkreślić znaczącą rolę tła w filmie. Reżyser wraz z ekipą filmową umiejętnie wykorzystuje scenerię, tworząc atmosferę tajemnicy i niepokoju. Każda lokacja jest dobrze dopasowana do nastroju sceny, dodając głębi opowieści i budując wrażenie autentyczności.

Podsumowując:

„Ukryta sieć” to pełen suspensu i wciągający film, który trzyma widza w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Mistrzowska gra aktorska, inteligentnie skonstruowany scenariusz i reżyseria, która potrafi zaskoczyć, tworzą udaną adaptację książki Jakuba Szamałka, która bez wątpienia zdobędzie uznanie zarówno fanów literatury, jak i kinematografii.

Nasza ocena: 10/10
O filmie

Młoda dziennikarka prowadzi śledztwo, które może wstrząsnąć nie tylko jej rodziną, ale całym krajem. Uważa, że to co służby kwalifikują jako nieszczęśliwy wypadek, w rzeczywistości było precyzyjnie zaplanowaną zbrodnią.

„Ukryta sieć” to adaptacja bestsellerowego thrillera Jakuba Szamałka, jednego z największych fenomenów wydawniczych ostatnich lat. W głównych rolach zobaczymy Magdalenę Koleśnik (serial „Kruk”), Andrzeja Seweryna („Ostatnia rodzina”)i aktorskie objawienie ostatniego czasu – Piotra Trojana („25 lat niewinności”, „Johnny”).

OBRAZ WSPÓŁTWÓRCÓW „SALI SAMOBÓJCÓW. HEJTERA”

FILM SCENARZYSTY „NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE”

Julita wie, że dobry news jest w cenie i z dnia na dzień może zrobić z niej gwiazdę mediów. Choć prawda jest niebezpieczna, młoda dziennikarka podejrzewa, że pewien celebryta odszedł z tego świata z czyjąś pomocą, a nie na skutek wypadku. Im więcej znaków wskazuje, by odpuścić, tym bardziej dziewczyna wnika w sieć intryg i kłamstw. Każdy krok ma swoje konsekwencje, bo obserwuje ją ktoś, kto może pozyskać jej najskrytsze tajemnice i jednym kliknięciem zburzyć jej świat. Nieznany przeciwnik jest bezwzględny, a najbliższych sprzymierzeńców Julita znajduje w rodzinie. Okazuje się jednak, że śledztwo dotyczy zaledwie wierzchołka góry lodowej, a to, co pod spodem, może wstrząsnąć nie tylko światem jej bliskich, ale całym krajem.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu