wtonacjirecenzji: „W Powietrzu (Hijack)”: Elektryzujący Thriller Z Idrisem Elbą na Apple TV

In Recenzje, Seriale

Ocena: ★★★★☆

Serial „W Powietrzu” (Hijack) dostępny na platformie Apple TV to przyciągający uwagę thriller, w którym główną rolę gra zdolny aktor Idris Elba. To napięta opowieść o podstępie, intrygach i emocjonalnych tarciach, które rozgrywają się na pokładzie porwanego samolotu. Choć temat porwań lotniczych może wydawać się oklepany, to serial stara się przekazać tę historię w świeży i angażujący sposób.

Idris Elba wciela się w rolę Sama Nelsona, doświadczonego negocjatora specjalizującego się w sytuacjach firmowych. Jego postać jest przekonująca i pełna głębi, dzięki czemu od razu angażuje widza w akcję. Elba dostarcza nam nie tylko imponującej akcji, ale także ukazuje wewnętrzne konflikty i dylematy swojego bohatera w obliczu wyzwań, z jakimi musi się zmierzyć.

Pomimo że „W Powietrzu” nie unika pewnych klasycznych tropów związanych z tego typu opowieściami (jak negocjacje z terrorystami czy rosnące napięcie na pokładzie), to jednak udaje mu się wprowadzić pewne nowe elementy, które utrzymują widza w napięciu.

Co warto podkreślić, to styl reżyserii i świetne wykonanie wizualne. Reżyserzy potrafili wykorzystać klaustrofobiczne środowisko samolotu do zbudowania atmosfery zagrożenia i niepewności. Kameralne ujęcia i umiejętne wykorzystanie muzyki wzmacniają uczucie nieodłącznego niebezpieczeństwa, zarówno dla postaci, jak i pasażerów.

Jednakże, choć „W Powietrzu” utrzymuje wysoki poziom napięcia przez większość odcinków, nie jest pozbawiony pewnych drobnych mankamentów. Czasami tempo narracji może zwolnić i wprowadzić pewne momenty monotonii, a niektóre wątki poboczne mogą wydawać się mniej istotne niż główny wątek porwania.

Podsumowując, „W Powietrzu” na Apple TV to udany thriller, który trzyma widza w napięciu i dostarcza emocjonującego widowiska. Idris Elba świetnie wciela się w rolę kapitana, a styl reżyserii oraz napięta atmosfera sprawiają, że warto dać temu serialowi szansę. Mimo pewnych drobnych niedociągnięć, „W Powietrzu” to produkcja, która może zapewnić solidną porcję emocji i rozrywki fanom gatunku.

O serialu

Gdy samolot lotu KA29 zostaje porwany podczas siedmiogodzinnej trasy z Dubaju do Londynu, Sam Nelson, doświadczony negocjator korporacyjny, próbuje wykorzystać swoje umiejętności, by uratować wszystkich na pokładzie. Czy ta ryzykowna strategia nie skończy się porażką?

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu