Sorry Boys zamyka główny line-up festiwalu Kazimiernikejszyn! W Kamieniołomach już w lipcu zagrają także: Gogol Bordello, Kwiat Jabłoni, Łąki Łan, Vito Bambino i wielu innych!

In Muzyka, Wydarzenia

Sorry Boys zamyka główny line-up XI edycji Kazimiernikejszyn, festiwalu bez spinki, który w tym roku odbędzie się w dniach 17 – 21 lipca, tradycyjnie w pełnym uroku Kazimierzu Dolnym. Jeden z najbardziej intrygujących zespołów na polskiej scenie, który z powodzeniem łączy romantyczne popowe kompozycje z alternatywnymi brzmieniami, wystąpi na scenie Kamieniołomów 19 lipca. Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd wydarzenia znaleźli się także: Kwiat Jabłoni, Gogol Bordello, Artur Rojek, Łąki Łan, Vito Bambino, Kuba Badach i Jazz Band Młynarski-Masecki i wielu innych. Karnety dostępne w sprzedaży!

19 lipca, Sorry Boys

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to bardzo twórczy i pracowity okres działalności zespołu. Jesienią 2022 r. ukazał się „Renesans”, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście” i „Fudżi”, a w lipcu 2023r. miała swoją premierę płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Krążek promuje utwór tytułowy oraz najnowszy singiel „Dzień dobry” z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Płyta „Moje serce w Warszawie” to muzyczna podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła powstańcom w początkowej fazie Powstania Warszawskiego, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się w niebo nad Warszawą, oglądamy historię jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama Warszawa, pięknie spersonifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku chilijskiego poety Pablo Nerudy. Album zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki, Pabla Nerudy, a także cover legendarnej piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. Wyjątkowy w swojej formie i wymowie jest utwór „Jan”, którego treść stanowi list Jana Kluczewskiego ps. „Krawczyk”, żołnierza powstańczej kompanii „Koszta” i dziadka Piotra Blaka, członka zespołu Sorry Boys. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie na płycie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Album był nominowany do Fryderyka 2024 w kategorii „Album Roku – Piosenka Poetyka i Literacka”.

Z kolei „Renesans” to poetycka i przebojowa płyta z oryginalną koncepcją dialogu zespołu ze słuchaczami. Utwór „Mapy gwiazd”, pierwszy singiel otwierający erę „Renesansu”, wprowadza nas do świata Starry – alter ego Beli Komoszyńskiej – która komunikuje się ze słuchaczami również w świecie pozafonograficznym za pośrednictwem e-Pocztówek – listów, w których dzieli się swoimi przemyśleniami z anonimowym adresatem. Utwory na płycie są wynikiem wspólnej pracy muzyków Sorry Boys, wspartych przez Miuosha, będącego współtwórcą jednej kompozycji i jednego z tekstów. Za produkcję muzyczną albumu odpowiadają: Marek Dziedzic, Kuba Galiński, Jan Biedziak oraz sam zespół. Album był nominowany do Fryderyka 2023 w kategorii „Album Roku – Indie Pop”.

O Kazimiernikejszyn:

Kazimiernikejszyn to unikatowy festiwal będący mieszanką energetycznych koncertów, jasnej strony mocy, kontaktu z naturą, autorskich przygód, warsztatów rozwojowych i jedynej w swoim rodzaju bezspinkowej atmosfery, która udziela się jeszcze na parę tygodni po wydarzeniu. Jego naturalnym otoczeniem jest urokliwy Kazimierz Dolny, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce, będące oazą dla artystów, skrzyżowaniem natury, pięknej architektury i tradycyjnej gościnności. Przede wszystkim jednak Kazimiernikejszyn słynie ze swojej wyjątkowej publiczności, gotowej do zabawy i otwartej na autentyczną życzliwość. Festiwal jest równie barwny i angażujący jak jego widownia! Wydarzenie daje możliwość odpięcia się i wskoczenia w równoległą rzeczywistość koncertów, chillu na pół dzikiej plaży, przygód jak Samolosy, Czas na P, rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Przyklejando, Poduszkolot, Kanioning i wiele innych. Kazimiernikejszyn to także piękne widoki, słońce, czy spotkania z Przegośćmi.

Dotychczas na festiwalowej scenie wystąpili m.in. Kult, Dawid Podsiadło, Nosowska, Bass Astral x Igo, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Krzysztof Zalewski, MROZU, Leszek Możdżer, Kwiat Jabłoni i wielu innych.

Kazimiernikejszyn 2024

17 – 21 lipca, Kamieniołomy, Kazimierz Dolny

Line-up:

Artur Rojek

Bass Astral

Baranovski

Bartek Królik

Bohemian Betyars

Gogol Bordello
Gooral // Paprodziad

Jazz Band Młynarski-Masecki

Kazimierska Orkiestra Dziadowska

Kuba Badach

Kwiat Jabłoni

Łąki Łan

Projekt WOW

Sorry Boys

Vito Bambino

Więcej informacji na www.kazimiernikejszyn.pl

Karnety oraz bilety jednodniowe dostępne stacjonarnie w Klubie Stodoła oraz w sprzedaży TicketClub Polska: www.ticketclub.pl

 @kazimiernikejszyn

 @kazimiernikejszyn

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu