#wtonacjirozmowy. Janusz Zadura. Kocham dubbing..

In Wywiady

Foto by: Anna Liminowicz

W świecie filmowej sztuki, głos jest często niewidzialnym mostem, który łączy widza z postacją na ekranie. Wśród tych, którzy mistrzowsko operują dźwiękiem, znajduje się Janusz Zadura – aktor dubbingowy o wielu barwach głosu i niezrównanej umiejętności wprowadzenia życia w postacie animowane, bohaterów kreskówek i głosy filmowych ikon.

Praca w studiu dubbingowym to nie tylko interpretacja dialogów i emocji. To także świat dźwięków, które tworzą niepowtarzalną atmosferę każdej produkcji. „Każdy dźwięk ma znaczenie. Od oddechu bohatera po szmer ulicy – wszystko ma wpływ na odbiór filmu przez słuchacza.

Podczas naszej rozmowy nie mogliśmy również ominąć tematu najnowszych wersji powieści audio Kornela Makuszyńskiego, które pojawiły się na platformie Empik Go. Kornel Makuszyński, jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, zachwycił miliony czytelników swoimi dziełami, pełnymi przygód i odwagi. Teraz, dzięki słuchowiskom, te klasyczne opowieści ożywają na nowo, kształtując wyobraźnię kolejnych pokoleń.

Nie mogliśmy zapomnieć także o kultowym pingwinie Rico. Kto jest jego fanem? Otóż, jego sympatyczną postać pokochali nie tylko najmłodsi, ale również ci nieco starsi widzowie. Rico stał się pewną ikoną kina animowanego i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

Rozmowa z Januszem Zadurą to podróż przez jego niezwykłe doświadczenia, pasję do sztuki dubbingu i spojrzenie na kulisowy świat kinowych produkcji. Zanurzmy się w jego historii, aby poznać tajniki tworzenia wyjątkowych głosowych kreacji i odkryć, co napędza jego nieustannie rosnącą miłość do tego fascynującego zawodu.

INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/janusz.zadura/
FACEBOOK:
https://www.facebook.com/januszzaduraofficial/

Rozmawiał : Kamil Dzikowski

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu