#wtonacjirozmowy: Anna Matusiak – Rześniowiecka: Zawsze chciałam napisać powieść obyczajową

In Literatura, Wywiady

Kiedy się pojawiłeś…”. to pierwsza powieść w dorobku dziennikarki oraz prezenterki telewizyjnej i radiowej – Anny Matusiak-Rześniowieckiej.

Po wcześniejszych książkach w formie reportaży („Skazane. Historie prawdziwe” oraz „Molestowanie. Historie bezbronnych”), autorka stworzyła powieść traktująca o bardzo trudnym temacie czyli zdrowiu i życiu nowonarodzonych dzieci. W tej pozycji znajdziecie wiarę, nadzieję i miłość. To fikcja literacka ale świetnie połączona z prawdziwymi wydarzeniami przez co otrzymujemy  poruszającą i realistyczną historię.

Jak przyznała sama autorka, ta książka to jej osobiste podziękowanie dla lekarzy i pielęgniarek Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie sama spędziła wiele trudnych tygodni.

Kiedy się pojawiłeś…” to bardzo wartościowa lektura a jej niewątpliwym atutem jest audiobook, który został przeczytany przez samą autorkę.

Miałem okazję porozmawiać z Anną Matusiak – Rześniowiecką o pracy nad książką, która dla niej była powrotem do osobistych przeżyć. Poznajcie historię Kubusia i lekarzy, którzy walczyli o jego zdrowie.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy . Miłego słuchania 🔊🎧

O książce

Poruszająca historia kobiet, którym przyjdzie stoczyć nierówną walkę z przeciwnościami losu.

Małgosia jest pielęgniarką, która kocha swój zawód. Pracując na oddziale dziecięcym często musi zmagać się z trudnymi sytuacjami. Wspólnie z mężem stara się o dziecko.

Iza i Adam są małżeństwem, które mimo młodego wieku osiągnęło już bardzo wiele i ma apetyt na jeszcze więcej. Gdy dowiadują się o ciąży i o tym, że spodziewają się syna, muszą przewartościować swój idealny świat.

Wkrótce losy bohaterek splatają się w nieoczekiwany sposób. Każda z nich będzie zmuszona do podjęcia decyzji, które na zawsze zmienią ich życie.

Jakie niespodzianki przygotował dla nich los? Czy wszystkie decyzje okażą się słuszne? Jak bardzo zmieni się życie Izy i Małgosi?

O Autorce:

fot. WWW.KATPIWECKA.COM

Absolwentka filologii polskiej i teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziennikarka i prezenterka radiowa i telewizyjna. Wykładowczyni dziennikarstwa, felietonistka, trenerka wystąpień publicznych, a także współwłaścicielka agencji ślubnej. Szczęśliwa mama Maksymiliana.

Audiobook “Kiedy się pojawiłeś..”

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu