Obiecujące debiuty i wyczekiwane premiery – spotkania autorskie online wokół najciekawszych książkowych nowości

In Aktualności, Wydarzenia

Wiosna tradycyjnie obfituje w głośne książkowe nowości. Nie inaczej jest w tym roku. Spragnieni literackich wrażeń mogą poszukiwać czytelniczych inspiracji podczas czterech spotkań z cyklu Premiera online.

W najbliższym tygodniu o swoich książkach opowiedzą debiutanci Monika Rutka i Jacek Paśnik, autor bestsellerowych kryminałów Robert Małecki oraz międzynarodowa gwiazda literatury – laureatka Nagrody Pulitzera Marilynne Robinson. Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Widzowie, którzy chcieliby zapytać o coś gościa spotkania Premiera online bądź go w oryginalny sposób pozdrowić, mogą nagrać wypowiedź w formie krótkiego video i przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane materiały zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

fot. materiały prasowe

Monika Rutka – poniedziałek, 11 kwietnia, godz. 18:00

Z okazji premiery powieści „Spark” (Wydawnictwo Edito) w studiu Empiku zagości Monika Rutka. Autorka zdradzi, czego czytelnicy mogą spodziewać się po jej pełnym tajemnic debiucie. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Elizabeth Parker w samym środku roku szkolnego opuszcza słoneczne kalifornijskie plaże dla deszczowej Anglii. Zamieszkuje u zupełnie obcych ludzi, wśród których ma spędzić nadchodzące miesiące. Sporo zmian jak na jedną nastolatkę, lecz Crosby już od pierwszej chwili wydaje się dla niej miejscem idealnym. W końcu, gdzie lepiej się zaszyć, jeśli nie w małym nadmorskim miasteczku, u rodziny, która jest niczym bezpieczna wyspa?

Państwo Shaw, Jon i Josephine, a także ich córka Caroline robią wszystko, by Lizzie czuła się u nich jak w domu. Jednak ich syn Chase nie przejawia takiej życzliwości jak rodzice i siostra. Jest uprzedzony i nieufny. Czy jego obawy względem Elizabeth okażą się słuszne? Co, jeśli Crosby nie jest wcale końcem świata? I czy ojciec Lizzie miał jakiś cel w tym, że wybrał dla niej właśnie ten dom?

fot. materiały prasowe

Robert Małecki – wtorek, 12 kwietnia, godz. 18:00

Robert Małecki, jeden z czołowych polskich autorów thrillerów i powieści kryminalnych, powraca z nową historią. O książce „Wstyd” (Wydawnictwo Czwarta Strona) opowie podczas spotkania z cyklu Premiera online, które poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Wstyd zamyka ludziom usta, ale przemilczane sprawy zawsze wracają. Julia Karlińska, była policjantka nazywana Karlą, uczy historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Mundur odwiesiła po tragicznej śmierci męża, policjanta, który zginął w wypadku motocyklowym.

Sprawcy nigdy nie odnaleziono. Ale duchy przeszłości się obudzą, gdy Śmierszynem, miastem Karlińskiej, wstrząśnie wieść o zabójstwie Sławomira Nowaka, znanego profesora matematyki oraz jej kolegi z „medyka”. To dopiero początek splotu dramatycznych wydarzeń. Tego samego dnia kobieta będzie musiała się zmierzyć z traumą zaginięcia jednego z synów. Kiedy się okaże, że chłopiec nie żyje, instynkt śledczy podpowie Karli, że obie sprawy należy połączyć w jedno śledztwo.

fot. materiały prasowe

Jacek Paśnik – środa, 13 kwietnia, godz. 18:00

Jacek Paśnik to nowy, intrygujący głos literatury polskiej młodego pokolenia. Jego debiutancka powieść „Dzieci” (Wydawnictwo W.A.B.) opowiada o tym, co z dzieciństwa zostaje, a co wraz z jego końcem umyka, o pierwszych próbach świadomych relacji z przeszłością i jej wpływie na teraźniejszość. O książce z młodym pisarzem porozmawia Justyna Dżbik-Kluge.

„Dzieci” Jacka Paśnika to historia o dorastaniu na sennych przedmieściach u progu XXI wieku, o codzienności pośród wszędobylskiego plastiku i nachalnych reklam, w miejscu, które od każdego wymaga bycia kimś i odrzuca innych, atypowych. Książka jest powrotem do najmłodszych lat dzisiejszych trzydziestolatków – do czasów rozwijającego się kapitalizmu i powszechniejącego dobrobytu, z komputerami o szarych monitorach, wszechwiedzącym Internetem, supermarketami i wagarami w multipleksach.

fot. materiały prasowe

Marilynne Robinson – czwartek, 14 kwietnia, godz. 18:00

Kultowa, nagrodzona Pulitzerem powieść Marilynne Robinson „Gilead” po wielu latach powraca na półki polskich księgarni nakładem Wydawnictwa Prószyński Media. Z tej okazji pisarka, zwana „królową amerykańskiej literatury pięknej”, spotka się w przestrzeni wirtualnej z polskimi czytelnikami. Wydarzenie z cyklu Premiera online z udziałem Robinson poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczenie zapewni Anna Rosiak.

W Gileadzie, małym miasteczku w stanie Iowa, żyją trzy pokolenia Amerykanów. Ich świat definiują duchy wojny secesyjnej, konflikty rodzinne i religia, która stanowi serce tej zamkniętej wspólnoty. Od dekad czuwa nad nią kalwiński pastor, wielebny John Ames. „Gilead” to pożegnalny list kaznodziei do jego siedmioletniego syna z drugiego małżeństwa. Przewidując swój bliski kres, pastor pragnie zostawić mu w spadku choć namiastkę ojcostwa – a wraz z nim przemyślenia, inspiracje i wartości, którymi powinien kierować się jego potomek w przyszłym życiu.

Ames wspomina śmierć uwielbianej żony, ich dziecka, a także przodków z dwóch stron secesyjnej barykady, którzy do końca nie potrafili się ze sobą pogodzić. Wyraziste refleksje pastora wypełnione są czułością, szczerością i bólem – kluczowymi elementami potrzebnymi do zmierzenia się z przeszłością, teraźniejszością, a także… przyszłością.

– Pisanie było dla mnie czymś podobnym do modlitwy, nawet kiedy nie zajmowałem się pisaniem modlitw, jak mi się to często zdarzało. Pisząc, czujesz, że nie jesteś sam, że ktoś jest przy tobie. Czuję, że teraz jestem sobą, cokolwiek by to nie znaczyło – wyznaje Ames, bohater powieści Marilynne Robinson.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu