Decimus Fate – Peter A. Flannery

In Literatura

20 maja nakładem Fabryki słów ukaże się nowa książka Petera A. Flannery’ego – „Decimus Fate i Talizman Marzeń”. Autora świetnie przyjętego „Maga bojowego”. 

Decimus Fate – potężny mag, który wyrzekł się magii, by odpokutować dawne grzechy.

Opiekun – łowca demonów, który już na nie nie poluje.

Obaj niosą na barkach brzemię popełnionych uczynków, niewyobrażalnej straty i wzajemnej nienawiści. W każdym tli się nadal płomyk dobra i chęć zapłacenia światu za dawne uczynki.


Tajemnicza zaraza w klasztorze Tan Jit Su staje się do tego znakomitą okazją. Jednak śmiercionośna choroba, choć przerażająca, zdaje się tylko początkiem problemów, jakie spadną na obu mężczyzn w chwili ich pierwszego spotkania.
Niestety, sumienia nie da się oczyścić równie łatwo, co miecza z krwi, a skrzywdzeni ludzie nie zapominają tylko dlatego, że ktoś poprosił o wybaczenie.

rys. Paweł Zaręba

Peter A. Flannery

„…miałem typowo szczęśliwe dzieciństwo, co prawdopodobnie oznacza, że ​​nigdy nie zostanę wielkim pisarzem. Ale to jest w porządku, ponieważ moją ambicją jest po prostu pisanie książek, które ludzie lubią.”

Studiował sztukę i projektowanie, ale wcześnie opuścił szkołę artystyczną, aby pracować w leśnictwie. Potem było ogrodnictwo oraz przemysł zabawkarski, choć nieustannie w głowie Petera krążyła myśl o pisaniu. Wyżywał się więc w pełnych niepokoju wierszach typowych dla nastolatka, opowiadaniach i pierwszych próbach powieści. Wszystko uwieczniane odręcznie na liniowanym papierze A4 lub na starej maszynie do pisania.

W czasie, gdy pracował dla studia projektowego w Edynburgu, pojawiła się możliwość zmiany profesji – z rzeźbienia na pisanie. Peter odważył się skorzystać z tej szansy i stał się czołowym pisarzem w firmie Target Games UK, gdzie pracował nad pomysłami, nowelami i opowiadaniami do gier planszowych.

Gdy w 2017 roku ukazał się jego „Mag bitewny”, z miejsca zakasował amerykańskie i brytyjskie rankingi książek fantasy. Powieść od razu przetłumaczono na 7 języków.

Peter, gdy nie pisze, z zamiłowaniem zajmuje się łucznictwem i astronomią. Stara się też być zawsze o krok przed swoimi dwoma synami, zarówno podczas gry w szachy jak i w uwielbianych przez nich grach strategicznych.

Mieszka z rodziną w małym miasteczku w Szkocji.

„Jestem i zawsze byłem nieuleczalnym marzycielem. Niemożliwe jest wyłączenie mojej wyobraźni. To zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo. Pisanie uważam za swego rodzaju powołanie. Nie przejmuję się zbytnio techniką i rzemiosłem literackim. Zależy mi na skutecznym przekazywaniu obrazów i emocji. Jeśli uda mi się to osiągnąć, choćby w najmniejszy sposób, to uznam, że moje pisanie jest sukcesem.”

Decimus Fate i Talizman Marzeń

Peter A. Flannery

Premiera 20 maja 2022

Tłumaczenie: Maciej Pawlak

Projekt okładki: Piotr Cieśliński

Ilustracje: Paweł Zaręba

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej! “WYJDŹ ZA MNIE” na Blu-ray i DVD 15 czerwca

Para supergwiazd Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastian (debiutujący w filmie Maluma) mają się pobrać na oczach milionów widzów. Kiedy jednak

Read More...

FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu