Nowa odsłona miejskiej legendy z Chicago! CANDYMAN na Blu-ray i DVD już 18 maja

In DVD i Blu-ray

Producent, zdobywca Oscara® Jordan Peele i reżyserka Nia DaCosta rzucają nowe spojrzenie na mrożącą krew w żyłach miejską legendę o Candymanie. Przez dziesięciolecia mieszkańcy osiedla Cabrini-Green w Chicago byli straszeni opowieściami o mordercy z hakiem zamiast ręki. Teraz artysta (Yahya Abdul-Mateen II) postanawia zgłębić tę makabryczną historię. Nie zdaje sobie jednak sprawy do czego doprowadzić może przywrócenie pamięci o Candymanie. Premiera filmu, zawierającego niedostępne nigdzie indziej alternatywne zakończenie, na Blu‑ray™ i DVD 18 maja.

Odkąd mieszkańcy chicagowskiego Cabrini-Green sięgają pamięcią, cała okolica żyła legendą o grasującym zabójcy z hakiem zamiast ręki, którego wezwać może każdy kto patrząc w lustro, odważy się wypowiedzieć słowo „Candyman” pięć razy. Dzisiaj, dziesięć lat po tym jak wyburzono ostatnie z wysokich budynków, a osiedle nie przypomina już cieszących się złą sławą blokowisk, młody artysta Anthony McCoy wprowadza się wraz ze swoją partnerką Brianną Cartwright do jednego z luksusowych apartamentowców powstałych na gruzach dawnych bloków.

Cabrini-Green w niczym nie przypomina już miejsca o złej sławie jakim było. Proces gentryfikacji pozbawił okolicę problemu wysokiej przestępczości, a nowo powstające bloki mieszkalne stały się atrakcyjnym miejscem do życia dla generacji ambitnie pnących się w górę millenialsów. Kiedy Anthony szuka nowego pomysłu, który mógłby popchnąć dalej jego malarską karierę, natrafia na ślad wciąż żywej w zaułkach Cabrini‑Green opowieści. Głodny nowych inspiracji, dzięki którym będzie mógł podtrzymać swój status w chicagowskim świecie sztuki, zaczyna zgłębiać tajemniczą historię i odkrywa coraz więcej mrocznych faktów, o których chce opowiedzieć przez swoje obrazy. Nie spodziewa się do czego doprowadzić mogą jego poszukiwania i jakie ślady na zdrowiu psychicznym pozostawi proces twórczy, w który pod ich wpływem się wprowadzi.

Teyonah Parris as Brianna Cartwright in Candyman, directed by Nia DaCosta.

Premiera filmu na Blu‑ray™ i DVD 18 maja.

„Candyman” to kontynuacja filmu z 1992 roku. Jordan Peele (nagrodzony Oscarem® za „Uciekaj!”), który odpowiedzialny był nie tylko za produkcję filmu, ale także napisanie scenariusza zaznacza, że oryginalny „Candyman” miał ogromny wpływ na całą jego twórczość: to był romantyczny koszmar, który dla mnie i dla każdego czarnoskórego musiał być nie tylko przerażający, ale i piękny. Jak właściwie każdy film, poruszał wiele ciekawych problemów, ale jednak sam w sobie zmienił moje myślenie o tym, co w kinie jest, a co nie jest możliwe. Odwaga i pomysł, by po raz pierwszy w historii zbudować slasher wokół problemów rasowych sprawiła, że oryginalny „Candyman” stał się dla mnie wydarzeniem epokowym.

Również Nia DaCosta wspomina, że film z 1992 roku była dla niej przez całe życie ważnym punktem odniesienia: gdy byłam młodsza, byłam wielką fanką „Candymana”, ponieważ bardzo lubiłam straszne filmy, ale kiedy dorosłam, zakochałam się w jego artyzmie. W tym, jak bardzo ten film jest różny od innych, i jak koniec końców, nie jest tak naprawdę tym horrorem, którym wydawał mi się być, kiedy oglądałam go jako dziecko.

(from left) Young Brianna (Hannah Love Jones, back to camera) and Gil Cartwright (Cedric Mays) in Candyman, directed by Nia DaCosta.

„Candyman” ukaże się na Blu-ray™ i DVD już 18 maja.

„Candyman” podobnie jak jego poprzednik koncentruje się wokół miejskiej legendy, która powstała na istniejącym w rzeczywistości osiedlu w Chicago. Nowy film jest naturalną kontynuacją, w której zobaczyć możemy poznane wcześniej postacie, ale jest także swojego rodzaju aktualizacją poprzedniego. Cabrini‑Green w ciągu ostatnich 30 lat znacząco zmieniło swój wizerunek. Społeczne problemy pozornie uległy zmianie, ale część z nich wciąż pozostaje taka sama. Nowy „Candyman” to spojrzenie na miejski folklor i sytuację społeczną z dzisiejszej perspektywy. Oprócz prawdziwych miejsc, zobaczyć możemy dzieła współcześnie działających czarnoskórych artystów. To wszystko tworzy film realnie osadzony w kulturze miejskiej Chicago i sprawia, że znacząco wykracza on poza klasyczną konwencję slashera. Otwiera przed widzem świat, w którym już nic nie jest takie oczywiste. Nawet to, kogo należy się bać.

Yahya Abdul-Mateen II as Anthony McCoy in Candyman, directed by Nia DaCosta.

Dodatki specjalne w wydaniach BLU-RAY™ i DVD:

  • ALERNATYWNE ZAKOŃCZENIE
  • Sceny niewykorzystane i rozszerzone
  • Powiedz moje imię
  • Horror ciała
  • Okiem filmowca – Nia DaCosta
  • Terror cieni
  • Candyman: black horror i jego wpływ
  • I WIĘCEJ!

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów czy Mistrz oraz kontentu dla platform VOD.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu