#wtonacjirecenzji: „Pracownik miesiąca” to komedia we francuskim stylu, kipiąca specyficznym poczuciem humoru, którą z minuty na minutę ogląda się z większą ciekawością.

In Kino, Recenzje

Ciepła posadka, unormowane życie i czego chcieć więcej…ale nic nie może przecież wiecznie trwać.

Vincent Peltier (Jerome Commandeur) to pracownik urzędu, który każdego dnia przychodzi do swojej pracy z uśmiechem na twarzy. Widać, że ta funkcja jest dla niego idealna, odnajduje się w niej jak mało kto,a przez lata pracy w tym miejscu wyrobił sobie już swoją pozycję. Zachowuje się trochę jak pan życia i śmierci bo to od niego zależy czy petent załatwi swoją sprawę czy opuści urząd z kwitkiem, jednak za małą łapówkę,i nie chodzi tu  o pieniądze, można załatwić u niego wszystko. 

Nie spodziewa się, że pewnego dnia nagle jak grom z jasnego nieba spada na niego wiadomość o redukcji jego ciepłej posadki. Nie jest to dla niego komfortowa sytuacja ale jak to mówią c’est la vie. Jednak władze są nieugięte a ta reforma ma na celu zlikwidować ilość niepotrzebnych etatów. Ministerstwo jednak daje Vincentowi wybór. Może odejść z własnej woli i otrzymać odpowiednią odprawę lub podjąć pracę w innym miejscu, w którym praktycznie nikt nie chce pracować. Szybko okazuje się, że ten 40 letni facet nie da się tak łatwo złamać i przyjmuje oferty, które podsuwa mu ambitna pani inspektor z Ministerstwa (Pascale Arbillot).

fot.materiały prasowe

Nowa ścieżka kariery czy okaże się być  nową także nową ścieżką jego życia…

Vincent trafia do miejsc, którym daleko jest od jego wygodnego biurowego fotela. Ponieważ stawia opór z odejściem  i z chęcią przyjmuje każde wskazane stanowisko wspomniana pani inspektor wymyśla dla niego coraz bardziej ekstremalne zawody. Od strażnika w więzieniu o zaostrzonym rygorze po stację badawczą usytuowaną na lodowcu. Ku jej zdziwieniu w każdym z tych miejsc Peltier radzi sobie doskonale,a podczas jego pracy na lodowcu poznaje także  uroczą szwedzką badaczkę Evę (Laetitia Dosch), w której zakochuje się na zabój.  Ta szybko zaprasza go do swojego domu w Szwecji co jest dla niego kolejnym wyzwanie, ponieważ na miejscu okazuje się, że kobieta z każdej swojej wyprawy przywozi także owoc miłości. I tak Peltier zaczyna życie w patchworkowej rodzinie z trójką dzieci, z których każde jest w innym kolorze. Niemniej jednak jest tak zauroczony Evą, że nie stanowi to dla niego żadnego problemu. Spełnia się w roli głowy rodziny. Ponieważ nadal nie zamierza rezygnować z pracy, nie chce przyjąć sowitej odprawy więc  wymiar sprawiedliwości kieruje go do kolejnych miejsc i tutaj zaczyna się także walka w jego głowie polegająca na tym czy wybrać miłość i bliskość, za którą od dawna tęsknił ,czy dalej walczyć z systemem władzy.

fot.materiały prasowe

Czy warto wybrać się na film?

„Pracownik miesiąca” to nie tylko lekkie francuskie kino  ale także obraz mający głębszy sens. Im dłużej oglądamy film tym mocniej poznajemy silne emocje Vincenta, który w miarę oglądania nie wydaje się już być irytującym facetem a człowiekiem, który walczy o siebie i rodzinę a także zaczyna rozumieć jak ważne jest pomaganie innym.

Film Jeromea Commandeura to idealna propozycja filmu dla tych co lubią nieco karykaturalnych bohaterów, których obraz ewoluuje w naszych oczach i z przysłowiowych frajerów stają się ludźmi, którzy są godni podziwu i tak naprawdę każdy z nas może w Vincencie znaleźć jakąś cząstkę samego siebie. Co wybrał Vincent Peltier o tym przekonajcie się sami wybierając się do kina.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Pierwsza edycja Nano Film Festival – festiwalu filmowego Roberta Glińskiego

ZGŁOŚ FILM KRÓTKOMETRAŻOWY NA NANO FILM FESTIVAL Zbliża się termin końcowy zgłaszania filmów krótkometrażowych na pierwszą edycję Nano Film Festival. Inicjatorem Festiwalu jest

Read More...

Kino Tęcza zaprasza widzów również we wrześniu!

Kino Tęcza zaprasza na pokazy i wystawę plenerową również we wrześniu! Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza

Read More...

Wrzesień w TEATRZE MEST.

TEATR ME/ST proponuje wrześniowe spektakle teatralne, które pozwolą łagodnie przejść z okresu letniego w jesienny. Osobom, które odczuwają pierwsze

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu