#wtonacjipromocji: „Czarne słońce”, czyli autor prowokuje do granic możliwości

In Literatura, Promocja

W kolejnym dzisiejszym tekście promocyjnym przedstawiamy Wam powieść autorstwa Jakuba Żulczyka, która nosi tytuł „Czarne Słońce”. W opisie, którego autorem jest wydawnictwo czytamy, że jest to lektura „prowokująca do granic możliwości, Żulczyk tak naprawdę oferuje głęboko humanistyczną opowieść o wielkiej duchowej przemianie”. Jednak jaka jest dokładniejsza fabuła? O tym więcej poniżej.

fot. Wydawnictwo Świat Książki/Facebook

Jaką historię opowiada „Czarne Słońce” Jakuba Żulczyka?

Koniec świata, jaki znasz!

W ojczyźnie przyszłości wrogowie pozbawieni są wszelkich praw. A wrogiem jest każdy Inny, każdy Obcy. Odgrodzona od dogorywającej Europy, rządzona przez Ojca Premiera, Wielka Polska nigdy nie zostanie zalana przez hordy uchodźców, nie będą panoszyć się w niej zdrajcy i degeneraci.

Za eliminację odpadów ze społeczeństwa odpowiedzialny jest Gruz, lider neonazistowskiej bojówki, chodzące wcielenie absolutnego zła, człowiek mordujący dla samej przyjemności zabijania. Realizacja kolejnego rządowego zlecenia brutalnie przeorze mu świadomość i zmieni całe życie.

Okrutna, wywrotowa, „antypolska” powieść autora Ślepnąc od świateł jest efektownym zderzeniem literackich gatunków – thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego i zaskakującej książki o miłości. Prowokując do granic możliwości, Żulczyk tak naprawdę oferuje głęboko humanistyczną opowieść o wielkiej duchowej przemianie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy, którym jest Wydawnictwo Świat Książki. Tekst został wykorzystany do celów promocyjnych, czyli stworzenia tekstu do serii #wtonacjipromocji.

fot. Wydawnictwo Świat Książki

Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Czarnego Słońca”
Jakuba Żulczyka?

Powieść liczy 512 stron. Została oprawiona w miękką okładkę ze skrzydełkami, a premierę święciła 25 października 2019 roku. Od tamtej pory jest dostępna do nabycia na terenie całego kraju. Znajdziesz ją w dziale o nazwie „Proza polska”. Jak ocenili ją czytelnicy? Otóż na stronie lubimyczytac.pl zebrała aż 2214 ocen i 403 komentarzy. Łączna suma ocen dała notę na poziomie 6,8 na 10 gwiazdek możliwych do oznaczenia. Warto nadmienić również, że tytuł został uznany za Książkę Roku Lubimyczytać.pl za 2019 rok.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Lady Pank dwukrotnie w Teatrze Roma w ramach trasy MTV Unplugged! 19 i 20 grudnia zespół zaprezentuje w Warszawie ikoniczne przeboje w wyjątkowych aranżacjach 

Lady Pank, ikona polskiego rocka, ogłasza drugi koncert w warszawskim Teatrze Roma, w ramach akustycznego tournée. Po sukcesie albumu

Read More...

SABAT RAVEUM X FEST ~ femi rave

Okrągła jak zaczarowany krąg, niejako jubileuszowa edycja naszego femi rejwu i z tego też powodu trwająca 2 dni! SABAT

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu