#wtonacjipromocji: „Imię śmierci”, czyli co kryje w sobie historia osadzona w 1985 roku?

In Literatura, Promocja

Kontynuujemy Wam przedstawianie pozycji literackich w tekstach promocyjnych. Tym razem skupimy się na tytule „Imię śmierci”, której autorką jest Hanna Greń. Ewa Przydryga oceniając tę pozycję napisała, że jest ona: „Elektryzująca, można historia z wielopoziomową intrygą. Nie mogłam się oderwać!”. Dlaczego tak sądzi? O czym opowiada ten tytuł? O tym więcej poniżej. Na razie dodam jeszcze, że jest to kolejny tytuł Wydawnictwa Czwarta Strona.

fot. Czwarta Strona Kryminału/Facebook

Jaką historię opowiada „Imię śmierci” Hanny Greń?

Rok 1985. Za drzwiami domu małżeństwa Tarnawów rozgrywa się dramat. Regularnie katowana Jolanta jest już na skraju wytrzymałości. Mąż staje się coraz agresywniejszy, a życie Joli to pasmo bólu i upokorzenia. W końcu kobieta decyduje się na ucieczkę. Koszmar jednak trwa. Mąż nie pozwoli na to, by ofiara wymknęła mu się z rąk.

Okaleczone zwłoki Doroty Milewskiej znaleziono w jej własnym łóżku. Czy i w tej rodzinie szczęście było tylko pozorne? Wiele na to wskazuje, bo małżeństwo denatki nie było udane. Mąż staje się głównym podejrzanym o dokonanie zbrodni.

W czterech ścianach więzną krzyki ofiar, kaci przez lata pozostają bezkarni, a świadkowie odwracają wzrok w inną stronę. Są jednak i tacy, którzy szukają winy w ofierze, a nie w jej kacie. Thriller Imię śmierci to wstrząsająca historia o ludziach tkwiących w toksycznych, niebezpiecznych relacjach i przemocy, która zatacza coraz szersze kręgi.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy, którym jest Wydawnictwo Czwarta Strona. Tekst został wykorzystany do celów promocyjnych, czyli stworzenia tekstu do serii #wtonacjipromocji.

fot. Czwarta Strona Kryminału/Facebook

Co jeszcze wiemy na temat zarówno „Imię śmierci” jak i samej serii bielskiej Hanny Greń?

Książki z serii bielskiej możesz czytać niezależnie od siebie – każda z nich opowiada odrębną historię kryminalną, zmieniają się także główne bohaterki. To, co łączy książki, to:

Miejsce akcji – Bielsko-Biała.

Czas akcji – lata 80. XX wieku.

Głównymi bohaterkami powieści są kobiety.

fot. Czwarta Strona Kryminału/Facebook

Co wiemy o pierwszej części z serii bielskiej?

Pierwszą częścią serii jest „Północna zmiana”. Jej główną bohaterką jest Inga, która mimo młodego wieku przeżyła ogromną tragedię – samobójczą śmierć swojego przyjaciela. Powrót do normalnego funkcjonowania jest dla młodej kobiety niezwykle trudny. Jakby tego było mało, z dnia na dzień znika Brink Speedman – Kanadyjczyk, którego Inga poznała podczas wyjazdu służbowego. Dziewczyna zostaje uwikłana w sprawę jego zaginięcia. Czy uda się wyjaśnić tę sprawę? By poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj książkę!

„Imię śmierci” to druga część serii bielskiej. Zachęcamy cię do lektury oby tych książek. Silne emocje są gwarantowane! Opis pochodzi z tejże STRONY.

fot. Czwarta Strona Kryminału/Facebook

Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Imię śmierci” Hanny Greń?

Powieść stanowi drugi tom serii Bielskiej, czyli jednej z mroczniejszych powieści w dorobku pisarskim tejże autorki. Została oprawiona w miękką okładkę ze skrzydełkami, a premierę święciła 24 sierpnia 2022 roku. Od tamtej pory jest dostępna do nabycia na terenie całego kraju. Znajdziesz ją w dziale o nazwie „kryminał, thriller”. Jak dotychczas ocenili ją ci, którzy do tej pory ją przeczytali? Otóż na stronie lubimyczytac.pl zebrała 80 ocen i 35 komentarzy. Średnia ocena tegoż tytułu wynosi 7 na 10 możliwych gwiazdek do oznaczenia. A poniżej przedstawiamy Wam video zapowiedź wspomnianego tytułu:

fot. Czwarta Strona/Youtube

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu