“Krótka historia namiętności” | Premiera antologii opowiadań | Empik Go SHORT

In Audiobooki

Miłość i namiętność stały się motywem przewodnim pierwszej edycji konkursu Empik Go SHORT. Przez trzy miesiące organizatorzy otrzymali ponad tysiąc historii pełnych skrajnych emocji – od czułości i nadziei po nienawiść i bezradność. Historii o porywach serca, intymnych fascynacjach czy zbrodniach z namiętności, które pokazały, jak wieloznacznym pojęciem jest miłość. Autorzy opowiadań konkursowych udowodnili, że o uczuciach można mówić na wiele sposobów, nie tylko głośno i wprost, ale także po cichu. Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się „Krótka historia namiętności”.

W antologii „Krótka historia namiętności” zostało przedstawione sześć opowiadań, które w 2022 roku zrobiły na jurorach konkursu Empik Go SHORT największe wrażenie. Podejmując temat konkursu twórcy korzystali z różnych gatunków i konwencji: od romansu przez konwencję obyczajową po thriller. Dzięki temu w zbiorze udało się pomieścić barwną paletę emocji. Jako pierwsze przedstawiono opowiadanie „Danie główne” autorstwa zwycięzcy konkursu, Jacka Kalinowskiego. Jego historia o zdradzonym mężczyźnie trzyma w napięciu od samego początku, a zakończenie wbija w fotel. Następnie czytelnicy i słuchacze mogą zapoznać się z opowieściami „Schody” Artura Żurka, w której autor szuka odpowiedzi, jak nie uciec przed miłością, i „Oskar i Róża” Wojciecha Bednarka o dojrzewaniu do uczuć w trakcie wojny. Zbiór zamykają  dwa wzruszające opowiadania: „Przezrocze” Michała Stryszyka oraz „Namaluj mnie” Patrycji Pelicy, które pokazują, że miłość jest w stanie pokonać nawet czas.

„Krótka historia namiętności” dostępna jest w formatach audiobook i ebook w aplikacji Empik Go i wersji papierowej na Empik.com.

Fragment zwycięskiego opowiadania:

„Czas tyka, jedzenie będzie zaraz stygnąć, Nina jak się nie odzywała tak się nie odzywa, a miała przecież dodatkowe pół godziny, które w zasadzie zmarnowaliśmy na rozmowę, zamiast działać. Działać! To słowo nakręca Andrzeja; policjanci lubią działać, goście z siłowni lubią działać, kochankowie, jak już się mleko wylało, też muszą działać, nie ma innego wyjścia”.

W tym roku uruchomiona została druga odsłona konkursu Empik Go SHORT na opowiadanie gatunkowe. Tym razem organizatorzy czekają na zgłoszenia prozatorskie z gatunku science fiction. Termin nadsyłania prac mija 30 listopada. Laureat konkursu ma szansę na 5 000 złotych. Wystarczy wypełnić formularz na www.empik.com/short. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na na 11 kwietnia 2023 roku. W tym roku na uczestników czeka także dodatkowa nagroda specjalna magazynu „Nowa Fantastyka”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Black Week w Audiotece – tysiące audiobooków w promocyjnych cenach

Audioteka, w ramach tegorocznego Black Friday, przygotowała dla swoich klientów aż tydzień obniżek. Black Week w Audiotece to tysiące audiobooków dostępnych z

Read More...

Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach pokazy specjalne.

Czy „Fabelmanowie” Stevena Spielberga zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące! Już 30 grudnia

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu