Platige Image prezentuje live-action trailer do „Company of Heroes 3”

In Gry

Platige Image przygotował zwiastun do najnowszej odsłony kultowej gry „Company of Heroes 3”. Oficjalna premiera live action trailera odbyła się na gali The Game Awards  2022 – najchętniej oglądanego rozdania nagród w branży gier.

Opracowany na zlecenie Relic Entertainment, nowy, ekscytujący zwiastun zapowiadający konsolową wersję Company of Heroes 3 został podzielony na cztery części. W pierwszej widzimy  wyjście z tzw. fox holes i uderzenie piechoty na miasteczko. Następnie akcja przenosi się na statki, gdzie główni bohaterowie inicjują ataki z wyrzutni. Potem, jako widz, bierzemy udział w potyczkach rozgrywających się w wąskich uliczkach włoskiego nadmorskiego miasteczka zajętego przez wojska Osi. Finałową sceną jest zniszczenie niemieckiego czołgu przy pomocy ładunków wybuchowych. – Na pokazanie wszystkich tych sekwencji mieliśmy naprawdę mało czasu, co wymusiło to krótkie, dynamiczne ujęcia, z których każde musiało być zagrane perfekcyjnie. – mówi Tomek Suwalski, reżyser.

Platige Image jest jednym z wiodących studiów produkcyjnych realizujących filmowe zwiastuny do gier. W portfolio marki znajdują się projekty dla największych globalnych wydawców, m.in. SEGA, Ubisoft, Activision, Smilegate czy CD Projekt Red. Wieloletnie doświadczenie z twórcami serii „Company of Heroes” Relic Entertainment – kanadyjskim gigantem rynku gier komputerowych – oraz firmą SEGA sprawiło, że przygotowanie trailera było nie tylko kolejnym zawodowym wyzwaniem, ale co doskonale widać po atmosferze panującej na planie, prawdziwym połączeniem pasji z przyjemnością. – To już nasza kolejna współpraca przy tym projekcie oraz drugi live actoin trailer. Zadanie ułatwiało nam też to, że tworząc materiały do poprzednich części poznaliśmy nie tylko większość niuansów pracy dla tych marek, ale również poszerzyliśmy wiedzę historyczną i militarną na temat II wojny światowej – mówi Tomek Suwalski.

fot. materiały prasowe

Trailer do gry „Company of Heroes 3”

Oprócz wiernie sportretowanych żołnierzy i ich strojów, w zwiastunie pojawiają się również historycznie pojazdy wojskowe. Możemy zobaczyć stworzone całkowicie komputerowo modele 3D m.in. czołgów Panzer, Churchill i Sherman oraz samolotu P-47 Thunderbolt.  – Ponieważ jest to produkcja historyczna, to główną inspiracją musiała być oczywiście sama historia. Na podstawie archiwalnych zdjęć oraz filmów szczegółowo dopracowaliśmy każdy element wyposażenia oraz pojazdów i odtworzyliśmy je tak, aby były zgodne z oryginałami – mówi Bartek Kmita, VFX Supervisor odpowiedzialny za elementy graficzne.

fot. materiały prasowe

O pracy na zwiastunem wypowiada się także Hanna Drewek, producentka. – Relic Entertainment i SEGA Europe Limited powierzyły nam przygotowanie tak dużego trailera live-action dzięki naszej długiej historii współpracy. Po raz kolejny dostarczyliśmy niezwykle filmowy i artystyczny zwiastun, który pomimo rosnących wyzwań produkcyjnych jest naszym zdaniem jeszcze lepszy od poprzednich.

Company of Heroes 3 jest najnowszą odsłoną serii gier strategicznych osadzonych w realiach II wojny światowej. Premiera została zapowiedziana poprzez cinematic trailer produkcji Platige, w reżyserii Tomka Suwalskiego nagrodzonego Young Director Award w Cannes za zwiastun Metro Exodus: Artyom’s Nightmare. Trailer Company of Heroes łączy live-action z VFX i jest interpretacją rzeczywistych misji i wydarzeń, które mają miejsce w kampanii narracyjnej Company of Heroes 3.

O grupie Platige:

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D
i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego
w Wenecji. Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu