Kwietniowe TOP 10 Audioteki. Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

In Audiobooki

fot. macrovector na Freepik

W kwietniu największą popularnością cieszyły się premierowe superprodukcje Audioteki. Na pierwszym miejscu znalazła się pełna rozmachu adaptacja Ogniem i mieczem, Henryka Sienkiewicza, a tuż za nią uplasował się Langer – audioserial zabierający słuchaczy do świata najmroczniejszej powieści Remigiusza Mroza. PigOut i Chmielarz gadają o książkach na tyle ciekawie, że stali się najczęściej słuchanym podcastem kwietnia.

Najchętniej słuchanym audiobookiem kwietnia było Ogniem i mieczem. Znakomita obsada i muzyka, skomponowana na potrzeby produkcji przez zespół Percival Schuttenbach sprawiły, że ponad 20-godzinna adaptacja z miejsca zdobyła serca słuchaczy. W głównych rolach można usłyszeć: Antoniego Pawlickiego (Jan Skrzetuski), Michalinę Łabacz (Helena Kurcewiczówna), Michała Żurawskiego (Bohun) i Andrzeja Grabowskiego (Zagłoba).

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się audioserial Langer, Remigiusza Mroza. Tytułowym (anty)bohaterem jest psychopatyczny morderca, dobrze znany wszystkim fanom Chyłki. W pełnej mroku historii słuchacze mogą spojrzeć na świat oczami Langera i poznać genezę narodzin jednej z najbrutalniejszych postaci współczesnej literatury. W roli głównej – Mateusz Damięcki, a towarzyszą mu: Aleksandra Adamska (Nina Pokora), Karolina Gorczyca (Karolina Siarkowska), Piotr Stramowski (Olgierd Paderborn) oraz Andrzej Grabowski (Langer Senior).

Kwietniowe zestawienie Audioteki

Kwietniowe podium audiobooków zamyka Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem, Jacka Bartosiaka. To wnikliwa analiza kultury strategicznej Polski w obliczu nadchodzących wojen oraz transformacji ładu światowego. Audiobook skłania do refleksji oraz stawia dużo pytań, na które słuchacze mogą spróbować znaleźć własne odpowiedzi.

– Kwiecień należał do dwóch superprodukcji Audioteki – „Ogniem i mieczem” oraz „Langera”. Jednak koronacja Karola III sprawiła, że autobiografia księcia Harry’ego również zyskała na popularności – komentuje Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist w Audiotece.

TOP 10 audiobooków

1. „Ogniem i mieczem”, Henryk Sienkiewicz, wydawca: Audioteka

2. „Langer. Odcinek 1”, Remigiusz Mróz, wydawca: Audioteka, Czwarta Strona

3. „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem”, Jacek Bartosiak, Wydawnictwo Literackie

4. „Ten drugi”, Książę Harry, Marginesy

5. „Drelich. Nim braknie tchu”, Jakub Ćwiek, wydawca: Pulp Books

6. „Fantom”, Marcin Ciszewski, wydawca: Audioteka

7. „Czerwona Królowa. Reina Roja”, Juan Gómez-Jurado, wydawca: Sine Qua Non

8. „Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy”, Jacek Piekara, wydawca: Audioteka

9. „Ludzie z mgły”, Izabela Janiszewska, wydawca: Czwarta Strona

10. „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”, Natalia de Barbaro, wydawca: Agora

TOP 10 podcastów

Wśród podcastów największym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się produkcja Audioteki- PigOut i Chmielarz gadają o książkach. Kolejne odcinki rozmów autora bestsellerowych kryminałów oraz popularnego blogera przyciągają uwagę abstrakcyjnym poczuciem humoru oraz przenikliwym podejściem autorów do literatury i otaczającej nas rzeczywistości. Partnerem podcastu jest LubimyCzytac.pl.

Na drugim miejscu znalazło się Spokojnie, to tylko życie, Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej. Psycholożka i biolożka rozmawiają o kluczowych aspektach egzystencji, z charakterystycznym dla siebie humorem i dystansem.

Na trzecim miejscu utrzymała się Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS. Podcast prowadzony przez psychologów z Uniwersytetu SWPS, którzy w przystępny sposób opowiadają o ludzkiej psychice i wyjaśniają mechanizmy jej działania, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników Audioteki już od kilku miesięcy.

1. „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka

2. „Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka

3. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS

4. „Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Pismo. Magazyn Opinii

5. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny

6. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka

7. „Polowanie na wiedźmy”, wydawca: Audioteka

8. „Zawód: reporter. Historie nie tylko z linii frontu”, wydawca: Audioteka

9. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski

10. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz

***

Audioteka

Powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu