#wtonacjirozmowy. Jakub Szamałek. Jestem pełen podziwu dla aktorów i tego co wnieśli do tego obrazu..

In Kino, Literatura, Wywiady

Fot: Laura Białek

Tajemnice, intrygi, i niebezpieczne zakamarki ludzkiej duszy – to tylko niektóre z elementów, które sprawiają, że film „Ukryta Sieć” jest jednym z najbardziej ciekawych filmów tego roku.

To historia młodej dziennikarki, która staje w obliczu zbrodni, której nie da się tak łatwo zrozumieć. W świecie pełnym pozorów i kłamstw, Julita, bohaterka tej fascynującej opowieści, postanawia rozprawić się z tajemniczym losem, który skrywa wiele więcej, niż można by przypuszczać.

Film „Ukryta Sieć” to adaptacja bestsellerowego thrillera autorstwa Jakuba Szamałka, który wzbudził ogromne emocje wśród czytelników. Teraz, dzięki wizji utalentowanego reżysera, ta mroczna opowieść odkryje przed widzami swoje sekrety na wielkim ekranie. W rolach głównych zobaczymy: Magdalenę Koleśnik, Andrzeja Seweryna oraz Piotra Trojana , ta trójka aktorów, zapowiada niezapomniane kreacje.

Historia Julity, pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji, przeniesie nas w świat, w którym prawda jest cenniejsza od złota, ale jednocześnie grozi zgubą tych, którzy śmią ją odkrywać. Główna bohaterka nie obawia się stawiać czoła niebezpieczeństwu, choć wie, że jej własne życie jest na szali. Wciągnięta w sieć intryg, Julita odkrywa, że ta tajemnicza sprawa jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. To, co kryje się pod powierzchnią, może wstrząsnąć nie tylko jej bliskimi, ale i całym krajem.

W wywiadzie z Jakubem Szamałkiem, autorem tej porywającej historii, dowiemy się więcej o kulisach powstawania „Ukrytej Sieci” oraz inspiracjach. Przed nami fascynująca podróż do świata, gdzie prawda jest luksusem, a zbrodnie ukrywane są za pozorami. Oto historia, która może wstrząsnąć naszymi przekonaniami i zmusić do zastanowienia się nad granicą między dobrem a złem.

Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć. Tom 1

Bestsellerowa seria Jakuba Szamałka, która sprzedała się w ponad 160 tys. egzemplarzy!

Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma jednak podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Młoda, niedoświadczona dziewczyna zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Szybko przekonuje się, że prawda o śmierci telewizyjnego gwiazdora jest bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. W świecie, w którym rządzą technologie, nic nie jest bowiem takie, jak być powinno…

Fot: Laura Białek
Jakub Szamałek

Jakub Szamałek urodził się w 1986 roku w Warszawie. Jego książki cieszą się dużym uznaniem wśród czytelników, a ON sam jest ceniony także poza Polską.

Jest polskim pisarzem, a także scenarzystą gier komputerowych, należącym do studia CD Projekt RED, które odpowiada za produkcję serii „Wiedźmin”. Ukończył Oksford, otrzymał też stypendium Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Google, Res Publica oraz Financial Times włączyły go do setki młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej.

Debiut literacki tego autora miał miejsce w 2011 roku. Powieść „Kiedy Atena odwraca wzrok” była jednocześnie pierwszą częścią cyklu powieściowego „Leochares”. Za tę książkę, podobnie jak za trzeci tom z tej serii („Czytanie z kości”), otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru. Wspomniany cykl przedstawia losy ateńskiego detektywa, Leocharesa. Szamałek porusza się w takich gatunkach, jak: kryminał, thriller i sensacja. Jego powieści są zwykle przesycone wartką akcją, przy której nie sposób się nudzić. Pracował także nad książką dla dzieci „Kim jest Ślimak Sam?”, poruszającą tematykę tożsamości, rodziny, a także transseksualności.

Poza swoim najsłynniejszym cyklem ateńskim, pisarz przygotował również trylogię „Ukryta sieć”. Na razie ukazały się dwa tomy: „Cokolwiek wybierzesz” oraz „Kimkolwiek jesteś”. Obie powieści to mroczne i bardzo wyraziste thrillery, które łączy ze sobą postać charyzmatycznej dziennikarki Julity Wójcickiej. Tłem dla opowiadanych historii jest świat, którym rządzą najnowsze technologie.

(zródło:taniaksiazka.pl)

https://www.facebook.com/jakubszamalekautor/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu