Inside Seaside: Pierwsze Wrażenia z Dwudniowego Święta Muzyki w Gdańsku. Zobacz naszą fotorelację.

In Galerie, Muzyka, Wydarzenia

W dniach 11 i 12 listopada br., hale AmberExpo w Gdańsku zamieniły się w centrum najnowszego zjawiska na polskiej scenie muzycznej – festiwalu Inside Seaside. To dwudniowe święto muzyki, połączone z różnorodnym programem artystycznym, pokazało, że festiwalowa scena nie musi ograniczać się jedynie do sezonu letniego.

30 zespołów, 30 scen, 15 tysięcy uczestników – te liczby mówią same za siebie. Inside Seaside zadziwiło nie tylko skalą, ale również różnorodnością. Pierwsza dwunastka ogłoszonych artystów ujawniła, że festiwal jest prawdziwym kolażem gatunków muzycznych – od elektroniki, przez rock, po jazz. To coś zupełnie nowego na polskiej scenie festiwalowej.

Warto podkreślić, że Inside Seaside nie tylko przyciągnęło uwagę swoim zróżnicowanym lineupem, ale także swoją lokalizacją i terminem. Jesień zazwyczaj kojarzy się z końcem festiwalowego sezonu, ale Gdańsk pokazał, że to idealny czas na muzyczną ucztę. Zamknięta przestrzeń hali AmberExpo pozwoliła uczestnikom skoncentrować się wyłącznie na muzyce, nie martwiąc się o kaprysy pogody.

Przygotowane specjalnie na tę okazję sale AmberExpo dostarczyły uczestnikom komfortowych warunków podczas dwóch dni intensywnego festiwalowego doświadczenia. Czołówka polskiej i światowej sceny muzycznej pojawiła się na trzech scenach, oferując rozmaite brzmienia dla każdego gusta.

Jednak Inside Seaside to nie tylko festiwal muzyczny. Oprócz koncertów, uczestnicy mieli okazję skorzystać z bogatego programu artystycznego. Pokazy filmowe, spotkania, silent disco, a także wydarzenia współorganizowane z Radiem 357 z pewnością zaspokoiły wszelkie gusta. Kino Radio 357 okazało się prawdziwym rajem dla miłośników filmu, a silent disco, gdzie sety grali sami dziennikarze radia, dostarczyło niezapomnianych wrażeń tanecznych.

Organizatorzy postawili również na przestrzeń relaksu, foodcourt i strefy tematyczne, zapewniając uczestnikom pełnoprawne doświadczenie festiwalowe. Nie tylko można było się zatracić w dźwiękach ulubionych artystów, ale także w atmosferze przesiąkniętej kreatywnością i różnorodnością.

Inside Seaside to świeże spojrzenie na kalendarz festiwalowy w Polsce. Przywracając festiwalową energię w jesiennym klimacie, pokazuje, że muzyka nie zna granic czasowych i pogodowych. Festiwalowe doświadczenie w hali AmberExpo w Gdańsku to coś, co na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, zapraszając ich do powrotu na kolejne edycje tego nowego, ale już bardzo obiecującego wydarzenia na muzycznej mapie Polski.

fot.Aneta Czarnocka-Kanik 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu