Październikowe TOP 10 Audioteki. Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

In Audiobooki

Październik okazał się kolejnym miesiącem, w którym wśród słuchaczy Audioteki najpopularniejszym autorem był Remigiusz Mróz – jego Światła w popiołach były najchętniej słuchanym audiobookiem. Drugie miejsce zajęła Zbroja światła, czyli powieść Kena Folletta w interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Na podium znalazł się również Figiel – superprodukcja Audioteki z Jackiem Belerem w roli głównej. Najpopularniejszym podcastem był Błąd krytyczny, stworzony we współpracy z redakcją serwisu Niebezpiecznik.pl i firmą Euvic.

TOP 10 audiobooków

W październiku najchętniej słuchanym audiobookiem były Światła w popiołach, czyli trzymający w napięciu kryminał, w którym wracająca po urlopie macierzyńskim Kaja Burzyńska poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące pożaru sprzed lat. Razem z mężczyzną, który nie wie, że jest ojcem jej nowo narodzonego dziecka, stara się dowiedzieć, czy odnalezione po latach zwęglone ciało należy do jednej z rzekomych ofiar dawnej tragedii. Piąty tom cyklu o Sewerynie Zaorskim czyta Paweł Małaszyński.

Na drugim miejscu uplasowała się Zbroja Światła – ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta. Audiobook przenosi słuchaczy do roku 1792, w którym we Francji Napoleon przejmuje władzę, a rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. Audiobook jest jednocześnie finałem wątków poruszanych w Filarach ziemi, jak również pomostem pomiędzy cyklem a trylogią Stulecie.

Trzecie miejsce zajął Figiel będący opowieścią o znakomitym lekarzu, ale też nihilistycznym, nie stroniącym od używek i wierzącym w swoją nieśmiertelność utracjuszu. W superprodukcji Audioteki słuchacze mogą poznać Warszawę roku 1921, w której wybucha epidemia.  Nastrój i koloryt międzywojennej Warszawy pozwala poznać rewelacyjna obsada aktorska z Jackiem Belerem, wcielającym się jednocześnie w głównego bohatera i narratora.

 1. Światła w popiołach”, Remigiusz Mróz, wydawnictwo: Filia
 2. Zbroja światła”, Ken Follett, wydawnictwo: Albatros;
 3. Figiel”, Szymon Skowroński, wydawca: Audioteka;
 4. Powrót do Gryfa”, Marcin Mortka, wydawca: Sine Qua Non
 5. Zwykła przyzwoitość”, Wojciech Chmielarz, wydawnictwo: Marginesy;
 6. Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, Joanna Kuciel-Frydryszak, wydawnictwo: Marginesy;
 7. Upadek Narodu„, Yann Reuzeau, wydawca: Audioteka;
 8. Zrost”, Robert Małecki, wydawnictwo: Literackie;
 9. Tako rzecze Lem. Ze Stanisławem Lemem rozmawia Stanisław Bereś”, Stanisław Bereś, Stanisław Lem; wydawca: Audioteka, BiT Lem
 10. Doppelgänger. Sobowtór”, Andrzej Gołda, Katarzyna Rygiel, wydawnictwo: Agora.
TOP 10 podcastów

Najpopularniejszym podcastem października był Błąd krytyczny stworzony przez Audiotekę we współpracy z serwisem Niebezpiecznik.pl i firmą Euvic. Redaktorzy razem z zaproszonymi ekspertami analizują kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, stanowiące również tło wydarzeń znanych słuchaczom z serialu Error, autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego.

Po raz kolejny na podium znalazł się podcast Blaski i cienie. Anna Gacek i biografie najsłynniejszych.Autorka analizuje w nim autobiografie gwiazd z pierwszych stron gazet. Opowiada o historiach z życia mniej zwyczajnego, pełnego splendoru, wielkich karier, ale też spektakularnych porażek.

Na trzecim miejscu znalazła się  Wyspa Spokoju – zapał bez wypalenia prowadzona przez Zuzę Ziomecką. W audycji autorka rozmawia z ekspertami o wypaleniu zawodowym, które dotyka pracowników każdego sektora. W tej ośmioodcinkowej serii specjaliści oraz osoby, które doświadczyły tego problemu opowiadają o tym, jak dbać o motywację do pracy oraz co zrobić, gdy wygasa.

 1. Błąd Krytyczny”, wydawca: Audioteka;
 2. Blaski i cienie. Anna Gacek i biografie najsłynniejszych”, wydawca: Audioteka;
 3. Wyspa Spokoju – zapał bez wypalenia”, wydawca: Audioteka;
 4. Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka;
 5. PigOut i Chmielarz gadają o książkach” Sezon 2, wydawca: Audioteka;
 6. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
 7. Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
 8. Tata nie ma siły. Sezon 2”, wydawca: Audioteka, Tata nie ma siły;
 9. Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
 10. Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz.

***

Audioteka

Powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Spektakularne widowisko „RENAISSANCE: A Film by Beyoncé” na ekranach Heliosa

Sieć kin Helios zaprasza na porywający seans z wielką gwiazdą współczesnej muzyki – wszechstronnie utalentowaną Beyoncé. Najnowszy dokument o

Read More...

IFPI prezentuje badanie dotyczące postaw odbiorców muzyki wobec sztucznej inteligencji. Ludzka kreatywność pozostaje kluczowa w dobie muzyki produkowanej przez sztuczną inteligencję – potwierdzają odbiorcy muzyki

Międzynarodowa organizacja reprezentująca branżę nagraniową na świecie – IFPI – opublikowała wnioski z przeprowadzonego po raz pierwsze badania dotyczącego

Read More...

„Chłopi” przekraczają 1,5 miliona widzów!

„Chłopi” w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana to zdecydowanie najpopularniejszy polski film od czasu pandemii, która na nowo

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu