Konrad Eleryk aktorskim odkryciem komedii „Horror Story”.  Tomasz Oświeciński ma konkurencję?

In Kino

„Horror Story” to pełnometrażowy debiut reżyserki Adriana Apanela, który miał premierę podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wtedy publiczność w kuluarach okrzyknęła produkcję najbardziej zabawną polską komedią od lat i obsypała gromkimi brawami.

„To idealna odtrutka na masę dramatów, którą serwuje polskie kino”, twierdzi Magdalena Drozdek z Wirtualnej Polski. „Jeden z najzabawniejszych obrazów zrealizowanych w Polsce w ostatnich latach”, puentuje Bartosz Staszczyszyn z Culture.pl.

Recenzenci są zgodni, że jedną z najlepszych drugoplanowych ról zagrał Konrad Eleryk, wcielający się w postać Jarka, młodego człowieka, handlującego… dywanami, robiącego interesy z szemranym towarzystwem. Jego wygląd współgra doskonale z językiem, którego używa.

„Przezabawny Konrad Eleryk kradnie show”, Łukasz Adamski z TVP Kultura.

„Jarek, sąsiad Tomka przez ścianę, to zdecydowanie najbardziej wdzięczny i najlepiej napisany epizod w całym filmie, a i wcielającego się w tę rolę Konrada Eleryka można śmiało uznać za castingowy strzał w dziesiątkę”, Kuba Armata z Interia

fot.materiały prasowe

O Konradzie Eleryku:

Jako licealista trenował amatorsko boks tajski, ale sportowe plany pokrzyżowała mu kontuzja. W 2012 roku trafił na studia aktorskie do Szkoły Filmowej w Łodzi, a już rok później grał pierwsze epizody w serialach „Prawo Agaty”, „Komisarz Alex” i „Czas honoru”. W 2016 roku podczas 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymał Nagrodę Specjalną Opus Film dla „aktora, którego chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym” za rolę Księcia Filipa w „Iwonie, księżniczce Burgunda” w reż. Anny Augustynowicz oraz Mojżesza („złotej rączki” z amerykańskiej prowincji z czasów plantacji bawełny) w „Laleczce” Jacka Poniedziałka. Z racji warunków fizycznych Eleryk często obsadzany bywa w rolach osiłków i policjantów. Stworzył interesujące kreacje w filmach „Samiec Alfa” Katii i Igora Priwieziencewów, „Wyrwie” Bartosza Konopki, „Apokawixie” Xawerego Żuławskiego i „Dniu matki” Mateusza Rakowicza. Widzowie kojarzą go również z serialowych ról w „Klangorze” i „Emigracji XD” Łukasza Kośmickiego oraz „Pati” Bartłomieja Ignaciuka – spin-offie popularnej serii „Skazana”.

O filmie: 

„Horror Story” to przewrotna komedia o wchodzeniu w dorosłość, pełna ekscentrycznych postaci, które wprowadzają w życie głównego bohatera chaotyczną mieszankę horroru i komedii, burząc jego dotychczasowy świat. Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Zająca („Zenek”), Michalinę Olszańską („Córki dancingu”, „Dejwatis”), Paulinę Gałązkę („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”), Martę Stalmierską („Johnny”), Konrada Eleryka („Furioza”), a także Annę Seniuk i Mariana Opanię.

Tomek, świeżo upieczony absolwent bankowości, przyjeżdża do wielkiego miasta, by z przytupem rozpocząć dorosłe życie. Marzy o spektakularnym sukcesie, dzięki któremu odzyska względy swojej byłej dziewczyny i pokaże światu, na co go stać. Na początek, z braku funduszy decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. Już pierwszej nocy orientuje się, że zamieszkał w domu rodem z horrorów. Wygląda na to, że stąd szybciej trafi do psychiatryka, niż do wymarzonej korporacji. Wielki świat szklanych biurowców, miłosnych podbojów i ogólnego „dolce vita” oddala się od Tomka, a jego młode życie pogrąża się w chaosie. Czy znajdzie w sobie dość siły, by wyrwać się z paszczy szaleństwa?

Twórcy filmu:

Reżyseria i scenariusz: Adrian Apanel
Zdjęcia: Ernest Wilczyński 
Montaż: Wojciech Mrówczyński 
Scenografia: Radosław Zielonka 
Kostiumy: Małgorzata Fudala 
Muzyka: Tymon Tymański 
Kierownictwo produkcji: Magdalena Tomanek 
Producenci: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska, Jacek Bromski 
Produkcja: Studio Munka-Stowarzyszenie Filmowców Polskich 
Koprodukcja: Studio Produkcyjne Orka 
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej 
Dystrybucja: Monolith Films

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Diuna: część druga. SPEKTAKULARNA KONTYNUACJA WIELKIEGO HITU JUŻ OD 25 MAJA NA 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD

Arcydzieło, kino totalne, dzieło absolutne, film perfekcyjny: Diuna: Część druga już 25 maja zadebiutuje na 4K UHD™, Blu-ray™, DVD

Read More...

Przed nami 20. edycja Jestem Vintage! Szykuj się na targi i Vintage Festiwal!

W weekend 8 i 9 czerwca znane targi Jestem Vintage! zagoszczą w Elektrowni Powiśle już po raz dwudziesty. Z

Read More...

„Furiosa: Saga Mad Max” – Helios zaprasza na porywającą nowość z kultowej sagi!

Sieć kin Helios prezentuje nową odsłonę serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Już 24

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu