#wtonacjirozmowy: Łukasz Wnuczek. Bardzo bliska jest mi słowiańska historia…

In Literatura, Wywiady

W świetle wszechobecnego zainteresowania kulturą popularną, komiksy stają się medium, które nie tylko dostarcza rozrywki, ale także głęboko zakorzenia się w mitologii i tradycji. Jednym z fascynujących przykładów jest projekt Łukasza Wnuczka, utalentowanego twórcy komiksowego, który przenosi czytelników w świat niezwykłej opowieści zatytułowanej „Sława”.

W tym pełnym magii i tajemnic opowiadaniu, młody Mirko przypadkowo staje się demonem, a jego los splata się z postacią z mitologii słowiańskiej – południcą o imieniu Sława.

Czytelnicy są zapraszani do śledzenia dramatycznej podróży chłopca, który, odrzucony przez swoją rodzinę, musi zmierzyć się z przemianą w nieludzką istotę. Wartościowym elementem tej opowieści jest nie tylko rozwijająca się relacja między Mirko a Sławą, lecz również ich wspólny cel – powrót do ludzkiej postaci. Zaczyna się walka o ocalenie człowieczeństwa Mirka oraz pragnienie Sławy, południcy, by ponownie stać się człowiekiem.

Wydaje się, że losy obu bohaterów splatają się w niezwykły sposób, ukazując dynamikę między światem ludzkim a tym magicznym. Pytanie brzmi: Czy Mirko zdoła okiełznać swoje rosnące magiczne zdolności, zanim go całkowicie pochłoną? A może to właśnie Sława nauczy go, jak odzyskać utracone człowieczeństwo?

„Sława” to nie tylko opowieść o pojedynku z magią i demonami. To także głęboka podróż po bogatych motywach i tradycjach słowiańskiej mitologii. Łukasz Wnuczek, mieszkający w Świdniku, kompozytor słów i obrazów, rozszyfrowuje przed czytelnikami enigmatyczny świat mitów, ukazując różnorodność postaci i konceptów słowiańskiego dziedzictwa.

Warto zauważyć, że Łukasz Wnuczek to nie tylko utalentowany artysta komiksowy, ale także anglista z wykształcenia, co dodaje jego pracy dodatkowej głębi i precyzji. Jego wcześniejsze dzieła, takie jak czterotomowa seria „Plemię Sów”, zdobyły uznanie czytelników, a obecnie prezentuje nam kolejne fascynujące spojrzenie na mitologię w postaci serii „Sława”.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wywiadu, gdzie Łukasz podzielił się z nami kulisami tworzenia komiksu „Sława”, inspiracjami związanymi z mitologią słowiańską oraz swoim artystycznym podejściem do komiksu.

Łukasz Wnuczek – autor tego niezwykłego projektu, mieszkaniec Świdnika, publikuje od 2017 roku, zdobywając uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.Jego prace ukazują się we Francji i Belgii, a w Polsce dzięki Timof Comics.

Rozmawiał : Kamil Dzikowski

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu