Artshow – Święto Sztuk Pięknych już 2 i 3 marca w Warszawie

In Sztuka

Jeśli chcesz kupić prawdziwe dzieło sztuki lub po prostu w jeden weekend zobaczyć setki obrazów, rzeźb, grafik oraz poznać ich twórców, odwiedź Artshow 2 i 3 marca w Kamienicy Karskich w Warszawie. Tej jedynej w swoim rodzaju wystawie ponad stu współczesnych artystów towarzyszyć będą projekcje filmowe i konkurs z najnowszym modelem Lexusa w roli głównej.

Na początku marca sztuka współczesna po raz kolejny wypełni piętra zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Wiosenny, trzeci już Artshow odbywa się 2 i 3 marca w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Obejrzeć i kupić będzie można prace ponad stu artystów, zarówno znanych i docenianych na rynku sztuki, takich jak Marek Okrassa, Edward Dwurnik, Sławomir Zięba, Lech Bator, jak i wschodzących talentów: Allena Macka, Nastazji Staniszewskiej czy Weroniki Braun.

Trzecia edycja Artshow nie bez powodu odbywa się pod hasłem Artshow – Święto Sztuk Pięknych”.

„Tradycyjnie dominować będzie malarstwo olejne i akrylowe, ale tym razem chcemy również pokazać naszym gościom inne oblicza sztuki. Pragniemy, by zanurzyli się w bogactwie technik, wymiarów i stylów, doświadczając przy tym niezapomnianych emocji” – zapowiada Ewa Mierzejewska, organizatorka i pomysłodawczyni wydarzenia.

W programie wydarzenia są także spotkania z artystami, wykłady, panele dyskusyjne, porady ekspertów oraz pokazy malowania i rzeźbienia na żywo.

Nowością ArtShow będą dwie przestrzenie: Galeria Rzeźby i Form Przestrzennych oraz Galeria Fotografii i Sztuki Na Papierze. Na wystawie specjalnej pt. „Panta Rhei” zobaczymy fotografie drukowane przez firmę LEO innowacyjną metodą Deep Print.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, odwiedzający Artshow będą mogli wziąć udział w konkursie instagramowym ze specjalną nagrodą – do wygrania będą cztery vouchery na trzymiesięczny wynajem najnowszego, luksusowego samochodu Lexus LBX.

Po raz pierwszy Artshow rozszerzony jest o wydarzenie towarzyszące. W nieodległej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki od 2 do 5 marca trwać będzie Artshow Film Festival. W sali kultowego warszawskiego kina obejrzymy najlepsze filmy o sztuce z ostatnich lat, m.in. „The Square”, „Apolonia, Apolonia”, „Helmut Newton. Piękna i Bestia” czy „Ile za sztukę?” Natomiast w sali wykładowej na Wiejskiej 19 oglądać będzie można dzieła video-artu oraz krótkie filmy o najciekawszych polskich artystach prezentowane przez Fundację Janos (Film & Gallery).

Partnerami trzeciej edycji Artshow są marki: Laufen, Lexus Warszawa-Wola, LABRA, Domoteka, Benjamin Moore, Kinoteka, GRODA, LEO.

Lista artystów i galerii biorących udział w wydarzeniu oraz szczegółowy program Artshow na stronie artshowevents.pl.

ARTSHOW – ŚWIĘTO SZTUK PIĘKNYCH

Miejsce: Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19

Data: 2-3 marca 2024 r.

Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Bilety dostępne w kasach w czasie wydarzenia oraz na stronie www.artshowevents.pl

ARTSHOW FILM FESTIVAL (wydarzenie towarzyszące)

Miejsce: Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Data: 2-5 marca 2024 r.

Program i bilety na stronie kinoteka.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu