Kultura Dostępna w kinach Helios – repertuar cyklu w czerwcu

In Kino

Kultura Dostępna kontynuuje swoją misję w sieci kin Helios również w czerwcu! Temu wyjątkowemu cyklowi przyświeca cel likwidowania barier w dostępie do rodzimego kina. Dlatego też bilety na niego można nabyć w atrakcyjnej cenie – jedynie 12,90 złotych*. W ramach najbliższej odsłony zostaną zaprezentowane cztery różnorodne gatunkowo tytuły.

Jako pierwszy, w czwartek 6 czerwca, zostanie wyświetlony film familijny „Za duży na bajki 2”. Kontynuacja entuzjastycznie przyjętej części pierwszej ukazuje Waldka, który po latach spotyka swojego biologicznego ojca… Następnie 13 czerwca kinomani będą mogli nadrobić seans filmu „Chłopi” – polskiego kandydata do Oscara. Tytuł został zrealizowany w technice animacji malarskiej, dzięki czemu zachwyca odwzorowaniem zmieniającej się natury i odniesieniami do sztuki Młodej Polski.

Tydzień później odbędzie się projekcja dramatu „Zielona granica”, przybliżającego odmienne perspektywy uchodźców, aktywistów i strażników znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej. Natomiast 27 czerwca widzowie będą mogli zapoznać się z koprodukcją „Strefa interesów”, w której brali udział polscy twórcy. Przedstawia ona życie rodziny Rudolfa Hössa – komendanta obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Dzieło Jonathana Glazera zdobyło dwie statuetki na tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów (w tym za najlepszy film międzynarodowy) i otrzymało trzy nominacje.

Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.

* W kinie Helios Łomża bilety na seanse w cyklu Kultura Dostępna kosztują tylko 12 złotych.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu