Festiwal fantastyki Fantasmazuria.

In Aktualności, Free Time, Wydarzenia

Festiwal fantastyki Fantasmazuria.

W dniach 16-18 czerwca w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się festiwal fantastyki Fantasmazuria. To wydarzenie jakiego w regionie jeszcze nie było! Festiwal odwiedzą fani polskiej i światowej literatury, miłośnicy gier planszowych i komputerowych, młodzież lubująca się w japońskich filmach i komiksach (tzw. anime i manga) oraz cosplayerzy – osoby przebierające się w stroje postaci z filmów, seriali i gier. Od lat takie wydarzenia odbywają się w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu czy Lublinie. Do zeszłego roku nikt jednak nie podjął się by zorganizować festiwal fantastyki na Mazurach z takim rozmachem jak Fantasmazuria.

Organizatorzy przewidują kilka bloków tematycznych takich jak: integracyjny, naukowy, filmowo-serialowy, gier planszowych i elektronicznych, kultury japońskiej czy literacki. Wśród potwierdzonych gości znaleźli się pisarze Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Michał Gołkowski czy Aneta Jadowska, cosplayerki Shappie, Arshania, Luu i Opiekun oraz blogerki znane pod pseudonimami Kobieta Ślimak i Odmęty Absurdu.

Festiwal fantastyki Fantasmazuria – informacje o atrakcjach

Niewątpliwym atutem imprezy będzie udział twórców zajmujących się rozrywką internetową: Cyber Marian, Grupa Filmowa Darwin, Dem i Marco Kubiś. W strefie autografów będzie można zdobyć podpis i zrobić sobie zdjęcie z gośćmi festiwalu. Fantasmazuria to nie tylko wystąpienia autorów, blogerów, youtuberów, ale też liczne tematyczne prelekcje oraz konkursy, karaoke i koncerty folkrockowych grup Runika, Łysa Góra i Żywiołak.

Gościem specjalnym będzie legendarny lektor telewizyjny Tomasz Knapik. Na festiwalu będzie można brać udział w bezpłatnych warsztatach origami, makijażu scenicznego i rękodzielnictwa. Dla fanów sagi Gwiezdne Wojny impreza będzie bardzo atrakcyjna, bowiem pojawi się na nim reprezentacja Legionu 501, czyli cosplayerów przebierających się za bohaterów sagi.

Oddzielną atrakcją będzie wystawa modeli postaci, pojazdów i maszyn znanych z klasycznej i nowej trylogii. Fantasmazuria jest festiwalem rodzinnym, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, takich jak malowanie twarzy, pokazy iluzji oraz interaktywnej wystawy klocków Lego. Nieco starsi uczestnicy spędzą miło czas na strefie gier elektronicznych gdzie czekają na nich konsole X-BOX oraz turniej gry Hearthstone.

Poza tymi wszystkimi atrakcjami nie zabraknie części targowej imprezy gdzie na stoiskach będzie można zakupić książki, gry, ubrania, zabawki i rozmaite gadżety.

Na terenie imprezy będą też punkty gastronomiczne (w tym ogródek piwny), bezpłatne wi-fi, parking oraz pole namiotowe, hala noclegowa oraz otwarta 24 godziny na dobę hala dla grających w planszówki.  Fantasmazuria odbędzie się w dniach 16 – 18 czerwca, bilety na festiwal można zakupić przez stronę internetową:

http://fantasmazuria.pl/bilety (trzydniowy karnet kosztuje 50 zł). Bilety rodzinne można zakupić bezpośrednio w kasie festiwalowej w piątek od godziny 12. Warto też śledzić poczynania organizatorów na portalu Facebook: https://www.facebook.com/Fantasmazuria/. Serdecznie zapraszamy!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu