Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz

In Kino
Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz

Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz

Nowości HBO Dokument Dobry Listonosz opowiada historię małej bułgarskiej wioski, która mierząc się z biedą, bezrobociem i starzejącym się społeczeństwem, musi także zmierzyć się z falą przepływających migrantów. Jest to dokument z 2016 roku, który opisuje Europejski problem imigrantów ze strony Bułgarii, czyli łącznika pomiędzy docelowym miejscem wędrówki imigrantów, a ich krajem. Reżyserem jest Tonislav Hristov, a dokument możemy oglądać na HBO GO w języku angielskim oraz polskim.

Produkcja Tonislava wywołała poruszenie wśród mediów i wymusiła dyskusję na ten temat tabu. Myślę, że warto zapoznać się z tą produkcją. Nie jest długa (78min), została bardzo ładnie nagrana, posiada wiele interesujących kadrów, ale również przekazuje wiele informacji i historii ludzi, nad którymi powinniśmy odbyć refleksje, w obliczu fali imigrantów.

Wioska, która została udokumentowana, liczy nie więcej niż 50 mieszkańców, posiada wiele opustoszałych domów. Czy należy przyjmować imigrantów? Czy oni w ogóle chcą tutaj mieszkać? A może bułgarska ziemia powinna należeć tylko i wyłącznie do Bułgarów? Zapraszam do obejrzenia tego dokumentu.

Opis HBO:

Nowości HBO Dokument Dobry ListonoszLeżąca w pobliżu granicy z Turcją, mała bułgarska wioska przez wieki musiała stawiać czoła najeźdźcom z Imperium Osmańskiego. Dziś miasteczko, zwane ze względu na swoje położenie Wielką Bramą, znalazło się w samym centrum kryzysu migracyjnego. Każdej nocy setki migrantów z południa próbują tędy przedostać się do Europy. Ivan, główny bohater filmu, jest miejscowym listonoszem, który postanowił ubiegać się o stanowisko prezydenta miasta Mężczyzna chciałby ożywić umierającą wioskę i powitać w niej uchodźców. Wielu osobom jednak nie podoba się jego pomysł.

 

Dokumentalista Tonislav Hristov (Soul Food Stories) mówi o ostatnim kryzysie migracyjnym w Europie przez pryzmat zapomnianej przez Boga i ludzi bułgarskiej wioski. Obraz w kapitalny sposób pokazuje wachlarz ludzkich emocji wywołanych przez pojawienie się obcych. Produkcja zebrała dużo pozytywnych recenzji i wywołała ogromną dyskusję społeczną. Brała również udział w konkursie zagranicznych filmów dokumentalnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

 

Nowości HBO XXLove

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

10 grudnia startuje 16. AfryKamera!

Tegoroczna edycja AfryKamery to kino artystyczne i gatunkowe, krótkie metraże, a także spotkania z gośćmi i energetyczne koncerty. W  programie znalazły się

Read More...

#wtonacjipromocji: „hTraE 2120 – Lekcja”, czyli bliska fikcyjność

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Małgorzaty Rogalskiej. Autorka udowodniła, że mimo prezentacji życia na

Read More...

“W 80 dni dookoła świata” – film twórców „Epoki lodowcowej 2” w kinach od 25 grudnia!

To pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a. W postać Willy’ego Fogga wcielał się już Pierce Brosnan i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu