Lądowanie w Normandii w HBO czyli Kompania Braci

In Kino, Recenzje

Mimo iż 7 sezon „Gry o tron” za nami i trzeba nam będzie poczekać jednak ok 1,5 roku na nowe przygody Jona Snowa , Cersei Lannister czy Daenerys Targaryen. Ale myślę ze warto będzie czekać.

Ale Hbo Go to nie tylko Gra o Tron, w szerokiej ofercie serialowej znajdziemy wiele propozycji na które warto zwrócić uwagę. Nie tylko jeśli chodzi o nowości ale także o starsze ale na pewno świetne seriale.

Jednym z nich jest „ Kompania braci” ( Band of brothers ). To dziesięcioodcinkowy serial wojenny opisujący losy Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA podczas lądowania w Normandii opowiedziane z perspektywy tych, którzy przeżyli drugą wojnę światową. W serialu zobaczymy fantastyczne role jak np. Majora Richarda D. Wintersa w którego wciela się Damian Lewis. Oprócz niego zobaczymy m.in. Rona Livingstona jako kapitana Lewis Nixona czy tez Dawida Schwimmera ( tak tak Rosa z serialu „Przyjaciele”) jako kapitana Herberta Sobela.

Ten serial to naprawdę majstersztyk jeśli chodzi o pokazanie wojny i działań wojennych związanych z D-day. Można powiedzieć ze oglądając serial można poczuć się jak żołnierz Kompanii E a to dzięki kręceniu kamerą z ręki ujęć batalistycznych.. Warto także zwrócić uwagę ze w serialu zobaczymy i usłyszymy weteranów z kompanii E którzy opowiadają o swoich przeżyciach dotyczących danego odcinka serialu.

 


Kompania braci” ukazuje  piekło wojny, wszechobecną śmierć i lęk o życie zmienia bohaterów serialu. To już nie są weseli rekruci  z Camp Toccoa żądni przygód, a rozbici  psychicznie i fizycznie ludzie niewyobrażający sobie życia bez walki.

Serial stworzony przez  Stevena Spielberga i Toma Hanksa to obraz gdzie każdy strzał, wybuch wbije Was głęboko w fotel, a każdy dźwięk zapada głęboko w pamięć. Plus niesamowita muzyka którą stworzył Michael Kamen.

Myślę że mogę stwierdzić ze jest to kultowy serial .

OPIS HBO

Kompania braci to serial telewizyjny zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose’a.
Kompania braci to zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose’a serial telewizyjny, opowiadający historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, Kompania braci relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.
 Za udostępnienie serialu dziękujemy :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ELVIS WIELKI POWRÓT KRÓLA ROCK’N’ROLLA JUŻ 28 WRZEŚNIA NA BLU-RAY™ I DVD

Baz Luhrmann, jeden z najbardziej oryginalnych reżyserów w Hollywood powraca z nowym filmem! W charakterystycznym dla siebie stylu, który idealnie pasuje

Read More...

Pełen nowości, porywający repertuar kin Helios!

Piątek to jeden z najbardziej filmowych dni tygodnia, a ten najbliższy będzie obfitował w moc wyczekiwanych premier. Na ekranach kin Helios

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Symbioza” to dostępny na platformie Audioteka serial audio, w którym usłyszymy między innymi głosy Bartłomieja Topy i Mariana Opani, którzy odegrali swoje role lepiej niż świetnie.

Pozornie niemożliwa przyjaźń okazuje się być początkiem ciekawej przygody. Dwóch mężczyzn, których połączyło pragnienie wolności. Janek (Bartłomiej Topa) to

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu