Pulsujące techno w MCK – ElektroKlub V!

In Muzyka, Wydarzenia
  • Juan Atkins dj set
  • Steve Bug dj set
  • Ø [Phase] dj set
  • Max Cooper live AV
  • Chino & JD_Video live AV
  • Dzuma dj set
  • Bilety w cenie 60 PLN już w sprzedaży!

 

Już 2 lutego 2019 roku ponownie teleportujemy się do ElektroKlubu! Tym razem wyprawie pilotować będą ojciec chrzestny techno z Detroit, mistrz minimalu z Niemiec, gwiazda brytyjskiej sceny oraz multimedialne liveacty i eksperymentalny DJ z Polski. Zabierz się razem z nami!

 

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez organizowanych w nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, jedneg oz najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów świeżych brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt i wiele innych gwiazd. Piąta edycja imprezy odbywa się w nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice stoi tam główna scena. To sala o doskonałych warunkach akustycznych, dzięki czemu można osiągnąć pełnię wrażeń dźwiękowych i wizualnych.

Główną gwiazdą piątej edycji będzie Juan Atkins, nazywany „ojcem chrzestnym techno”. Dorastał w okolicach Detroit, gdzie wraz z Derrickiem May i Kevinem Saundersonem stworzył kultowy kolektyw The Belleville Three. W 1982 roku Juan Atkins wraz z Rickiem Davisem stworzył przełomowy projekt Cybotron, który w 1985 ewoluował w istniejący do dziś Model 500. W tym samym roku Atkins założył wytwórnię Metroplex, jedna z najważniejszych oficyn Detroit techno. Juan Atkins słynie z motorycznych rytmów okraszonych futurystycznymi melodiami o przestrzennych brzmieniach

 

Steve Bug to jeden z mistrzów minimalistycznego grania na styku muzyki house i techno. DJ, producent, właściciel wytwórni Poker Flat, Dessous i Raw Elements. Z racji niezawodnie profesjonalnego podejścia nazwany przez Resident Advisor „gentlemanem techno”. Słynie z doskonałego wyczucia groove’u i perfekcyjnych umiejętności djskich.

 

Ø [Phase] jest obecny na brytyjskiej scenie techno od końca lat 90. Początkowo pracował jako inżynier dźwięku, oddając się produkcji po godzinach. Jego nagrania grywają Marcel Dettman, James Ruskin, Robert Hood, Ben Klock, Rødhåd i wielu innych. On sam grywa rocznie ok. 70 imprez w Europie, Azji, Australii i obu Amerykach. W ostatnich miesiącach Phase kooperował wspólnie z legendarnym zespołem Underworld. Pierwszy opublikowany efekt tej współpracy to hipnotyczne acid techno „Dexter’s Chalk”.

 

Multimedialne liveacty, łączące wysmakowane wizualizacje z poruszającym dźwiękiem zapewnią Max Cooper oraz Chino. Ten pierwszy urodził się w Belfaście, ale na stałe mieszka w Londynie. Na co dzień doktor genetyki, w wolnych chwilach tworzy melodyjną elektronikę, pełną odniesień do techno, ambientu, IDM i muzyki klasycznej, ale pozostającą w tanecznym, klubowym wymiarze. Z kolei Chino to producent i performer muzyczny, a także grafik, miłośnik gór i syntezy analogowej. Słynie ze spontanicznych występów na żywo. Podczas Elektroklub V zaprezentuje premierowy projekt AV, w którym stroną wizualną zajmie się Jan Dybała Jr. Obaj artyści pochodzą z Katowic i występowali razem w 2007 roku. Teraz wrócą

 

Program imprezy zamyka Dzuma – didżej, przedstawiciel kolektywu oraz cyklu imprez Syntetyk, skupiającym się na lokalnych artystach. Jest również współorganizatorem imprezy charytatywnej FLAUTA i pracownikiem SideOne, słynnego sklepu z płytami w Warszawie. W MCK otworzy wieczór eksperymentalnym setem.

 

2 lutego 2019 roku ElektroKlub po raz piąty wyśle silny techno impuls!

 

Bilety w cenie 60 PLN już do nabycia:

 

Going App

Ebilet

Ticketmaster

 

 

 

 

 

ARTYŚCI:

 

JUAN ATKINS US

Nazywany „ojcem chrzestnym techno”. Dorastał w okolicach Detroit, gdzie wraz z Derrickiem May i Kevinem Saundersonem stworzył kultowy kolektyw The Belleville Three. Na początku lat 80. Belleville Three zaczęli nagrywać sety didżejskie dla lokalnej audycji radiowej prowadzonej przez Electryfin’ Mojo, by wkrótce produkować także pierwsze autorskie nagrania z wykorzystaniem automatów perkusyjnych i syntezatorów. Inspiracją była muzyka Kraftwerk, Parliament i Prince’a. W 1982 roku Juan Atkins wraz z Rickiem Davisem stworzył przełomowy projekt Cybotron, który w 1985 ewoluował w grający do dziś Model 500. W tym samym roku Atkins założył wytwórnię Metroplex, jedna z najważniejszych oficyn Detroit techno. Juan Atkins słynie z motorycznych rytmów okraszonych futurystycznymi melodiami o przestrzennych brzmieniach. Pozostaje wciąż bardzo aktywnym twórcą. Współpracuje z takimi artystami, jak m.in. Moritz Von Oswald, Orlando Voorn, Mike Banks (Underground Resistance).

http://www.metroplexrecordings.com/

https://www.facebook.com/MagicJuanAtkins

https://soundcloud.com/juan-atkins

 

STEVE BUG DE

DJ, producent, właściciel wytwórni Poker Flat, Dessous i Raw Elements. Z racji niezawodnie profesjonalnego podejścia nazwany przez Resident Advisor „gentlemanem techno”. Od startu kariery djskiej w 1991 roku Steve Bug penetruje minimalistyczne brzmienia na styku techno i house’u, z licznymi wycieczkami w stronę acidu i deepu. Słynie z doskonałego wyczucia groove’u, perfekcyjnych umiejętności djskich i nowatorskiego podejścia do muzyki. Wciąż aktywny na stale zmieniającej się scenie, stawia mocno przemyślane kroki, ale łagodzi je niebanalnym poczuciem humoru. Wydał 7 autorskich albumów, 12 oficjalnych zmiksowanych kompilacji oraz kilkadziesiąt singli i EPek.

https://www.facebook.com/stevebug/

https://soundcloud.com/stevebug

https://twitter.com/steve_bug

https://www.pokerflat-recordings.com/artists/steve-bug

https://www.instagram.com/steve_bug/

 

Ø [Phase] UK

Producent obecny na brytyjskiej scenie techno od końca lat 90. Początkowo pracował jako inżynier dźwięku, oddając się produkcji po godzinach. Debiutował doskonale przyjętą EPką dla Cosmic Records w 2000 roku, która zachwyciła Jeffa Millsa. Późniejsza seria EPek dla takich wytwórni, jak Ingoma i Surface / Inceptive zaprowadziła go do współpracy z Token Records, dla których wydaje do dziś. Jego nagrania grywają Marcel Dettman, James Ruskin, Robert Hood, Ben Klock, Rødhåd i wielu innych. Grywa rocznie ok. 70 imprez w Europie, Azji, Australii i obu Amerykach.

https://www.facebook.com/ashleyphase

https://soundcloud.com/ashley-phase

MAX COOPER UK

Multimedialny artysta techno. Urodził się w Belfaście, ale na stałe mieszka w Londynie. Na co dzień doktor genetyki, w wolnych chwilach tworzy autorskie projekty muzyczne, wzbogacone o dokonania sztuk wizualnych. Tworzy melodyjną elektronikę, pełną odniesień do techno, ambientu, IDM i muzyki klasycznej, ale pozostającą w tanecznym, klubowym wymiarze. Remiksował tak różnorodnych artystów, jak Nils Frahm, Hot Chip, Agoria
i Dominik Eulberg.

https://www.facebook.com/maxcoopermax/

https://soundcloud.com/max-cooper

https://www.residentadvisor.net/dj/maxcooper

https://myspace.com/maxcoopermax

https://twitter.com/maxcoopermax

http://emergence.maxcooper.net/

https://www.instagram.com/maxcoopermax/?hl=pl

 

CHINO & JD_Video live AV PL

Producent i performer muzyczny, grafik. Miłośnik gór. Dorastając w szarości Katowic lat 90-tych szybko uległ magnetyzmowi klasycznego electro i industrialu. Miłośnik syntezy analogowej i spontanicznych, energetycznych występów na żywo. Jego szorstkie i surowe, ale bezpośrednie i szczere wydawnictwa ukazały się w Recognition, S1 Warsaw, Holger, Altered States Tapes i Shtum. Współtworzy kolektyw Radar, odpowiadając za wizualny charakter projektu, zgodnie ze swoją filozofią pracy na styku muzyki i sztuki. Podczas Elektroklub V wystąpi z premierowym liveactem audio video.

https://www.facebook.com/101chino/

https://soundcloud.com/chinoradar

www.jandybala.com

DZUMA PL

Przedstawiciel Syntetyku – kolektywu oraz cyklu imprez skupiającym się na lokalnych artystach z mocnym naciskiem na wizualizacje i oprawę graficzną. Jest również współorganizatorem imprezy charytatywnej FLAUTA i pracownikiem SideOne, legendarnego sklepu z płytami w Warszawie, który zaopatruje DJów z całego świata w wyłącznie wyjątkowe wydawnictwa.

https://www.facebook.com/dzumaaa/

https://www.facebook.com/syntetykk/

https://www.facebook.com/flautaflauta/

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Do autorek Czwartej Strony Kryminału dołącza…

Do grona autorek i autorów Czwartej Strony Kryminału dołącza Klaudia Muniak! fot. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Klaudia Muniak to autorka, która

Read More...

Ocean, łagry, miłość i przemoc! Na podstawie najnowszej powieści Szczepana Twardocha właśnie powstała superprodukcja audio. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Szczepan Twardoch.

Miesiąc po premierze papierowej edycji Chołodu na rynku wydawniczym ukazuje się produkcja audio, w której główną rolę obok Bartłomieja Topy zagrał Szczepan

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu