Nowojorski pająk powraca na pierwsze strony gazet

In Free Time, Gry


To co zaserwowało nam amerykańskie studio Insomniac Games przerosło oczekiwania nie jednego gracza na świecie. Plusów Spider Mana jest wiele, zaczynając od dobrze skonstruowanego głównego wątku fabularnego, kończąc na fenomenalnych, momentami zabawnych misjach pobocznych. To co widzimy na ekranie nie tylko nas zachwyca, ale i ciekawi.

Wszyscy fani Marvela i PlayStation kilka dni przed premierą nowych przygód Spider-Mana, zarywali noce zadając sobie pytanie – „czy w końcu komuś uda się zrobić dobrą grę o przygodach pająka?”. Jednego możemy być pewni, że teraz też zarywają noce, grając w najlepszą grę o superbohaterze w historii! 

Dlaczego? Bo jest nowe, inne, nie jest to historia wycięta z komiksu i nie otrzymujemy oklepanej opowieści o Peterze Parkerze jako bohaterze, który zawsze musi działać sam, a już w ogóle najlepiej z zerową ingerencją osób trzecich, bo w końcu komuś może stać się krzywda. Ogromną zaletą gry są też misje poboczne, o których już wspomniałem.

Zadania, które wykonujemy dla Harrego czy Taskmastera, to smaczki dodające tej produkcji naprawdę mocnego kopa fabularnego. Czy nawet łapanie nowojorskich gołębi pocztowych dla Howarda, wiele osób uważa to za zapychacz… bezpodstawnie, bo czy nie miło było usłyszeć również jego historię, którą z resztą przybliżał nam przy każdej rozmowie telefonicznej?

Żeby nie było tak kolorowo, gra ma również kilka minusów. Tymi najbardziej dokuczliwymi są misje związane z ulicznymi walkami podczas, których należy pokonać ogromne bandy przestępców, niestety jest to straszliwie monotonne.

Dodatkową, ale mimo wszystko kompletnie nieznaczącą wadą nowego pająka jest status „ekskluzywny”. Z jednej strony super, że Sony wydało grę dostępna tylko na PlayStation 4, z drugiej trochę przykro, że gracze Xboxowi, czy PC-towi mogą co najwyższej pouśmiechać się do gameplayów na YouTubie.

Nie można pominąć również braków w polskim dubbingu, mimo że ten naprawdę nie należy do najgorszych, to dialogi między mieszkańcami, a nawet niektóre komunikaty policyjne można usłyszeć w języku angielskim, co wprawia w lekkie zakłopotanie.

Spider-Man to zapierająca dech w piersiach gra, którą śmiało mogę polecić każdemu użytkownikowi PlayStation 4, bez chwili zastanowienia zakochacie się w niej i nie będziecie mogli oderwać się ani od pada ani od telewizora. Jeżeli nie macie jeszcze tego tytułu na swojej półce to szybko, ubierajcie ciepła kurtkę i biegniecie do sklepu, na prawdę nie ma na co czekać! 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Doberman”, czyli czytasz na własną odpowiedzialność…

Doberman. Takim słowem została opatrzona najnowsza książka Jacka Piekiełki. Z pozoru wydaje się, że jest zupełnie niegroźne. W końcu nazwa tej

Read More...

#wtonacjirecenzji: „Łemkowie. Losy zaginionego narodu” – lekcja historii według Marka A. Koprowskiego.

Muszę przyznać, że biorąc do rąk książkę Marka A. Koprowskiego „Łemkowie. Losy zaginionego narodu.” początkowo czułam niechęć. „Kolejne suche

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu