Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas Tribute Prize!

In Aktualności, Teatr

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej odebrała zaszczytne wyróżnienie podczas uroczystej gali w Nowym Jorku!

Alicja Węgorzewska, jedna z najwybitniejszych polskich mezzosopranistek i Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej znalazła się w znamienitym gronie laureatów Callas Tribute Prize – nagrody przyznawanej na cześć ikony sztuki operowej, legendarnej Marii Callas.

Prestiżowa nagroda przyznawana jest wybitnym kobietom ze świata muzyki, teatru i mody, wyróżniającym się ponadprzeciętnymi osiągnięciami artystycznymi, jak również działalnością społeczną, szczególnie w walce o prawa kobiet. Wśród laureatów znalazły się między innymi takie sławy, jak włoska sopranistka Katia Ricciarelli, wybitna południowokoreańska śpiewaczka Sumi Jo, amerykańska diwa operowa Jessica Faselt, Melissa Wegner – dyrektor wykonawczy National Council Auditions w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, czy hollywoodzka aktorka Sienna Miller.

W komitecie nowojorskiej Akademii Włoskiej przyznającym nagrody, pod honorowym patronatem prezydenta Włoch Sergio Mattarelli i dyrektora generalnego Uniwersytetu Columbia Lee C. Bollingera, znaleźli się cenieni profesorzy akademiccy różnych dziedzin, dziennikarze i artyści z całego świata.

Między innymi Renato Miracco – kurator i krytyk sztuki oraz były attaché kulturalny w Ambasadzie Włoch w Waszyngtonie, czy Giorgio van Straten – dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Nowym Jorku. Pomysłodawcą i inicjatorem nagród Callas Tribute Prize jest zasłużony włoski producent muzyczny i telewizyjny Dante Mariti, prezes Melos International.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 listopada w historycznej Akademii Włoskiej Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Galę uświetniły występy wielu wybitnych artystów – między innymi amerykańskiego tenora Jamesa Valentiego oraz cieszącego się ogromną popularnością włoskiego pianisty Gianfranco Pappalardo Fiumary. W wydarzeniu wzięło udział wielu międzynarodowych dygnitarzy oraz wybitne osobistości ze świata kultury i sztuki.

Data Gali Callas Tribute Prize nie została wybrana przypadkowo. 25-ego listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, co zgodnie z wolą organizatorów ma podkreślić wagę, wydźwięk i cel nagrody. W dniu gali w szpitalu Terence Cardinal Cook na Manhattanie odbyła się konferencja prasowa. Nowojorski szpital jest miejscem szczególnym. To tam w 1923 roku na świat przyszła legenda, nazywana primadonną stulecia Maria Callas.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Polskie science fiction w klimatach postapo – O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji (1984) Piotra Szulkina

Fantastyka naukowa otwiera przed autorami filmowymi i literackimi możliwości nieosiągalne praktycznie w żadnym innym gatunku. Pozwala ona nie tylko

Read More...

#wtonacjirozmowy. Honorata Królikiewicz. Moje przesłanie to by budować relacje i się uzupełniać…

Honorata Królikiewicz to artystka o niezwykle wrażliwym podejściu do muzyki i słowa. Jej twórczość, którą sama określa jako „poetycki

Read More...

#wtonacjirecenzji. Ramin Djawadi Sympho Show – Międzynarodowe Widowisko Muzyczne w Warszawie

29 października 2024 roku Warszawa miała przyjemność gościć niezwykłe widowisko muzyczne – Ramin Djawadi Sympho Show. W Klubie Progresja

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu