Trzeba w życiu realizować swoje marzenia – wywiad z Niką Grann

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

Z pewnością możecie kojarzyć Nikę Grann z utworu „Mijamy się”, który w tym momencie ma już ponad 60 tyś wyświetleń w serwisie YouTube.

Utwór wpada w ucho i aż ma się ochotę odtwarzać go w kółko. Jednak jeśli poszperamy głębiej, to zobaczymy, że Kasia i Jacek mają do zaoferowania znacznie więcej.

Artystka wydała 26 lutego nowy singel – „Nadzy”. Utwór jest poświęcony grupie polskich himalaistów, którzy zdobyli szczyt Broad Peak. Niestety dwóch wspinaczy nie powróciło z wyprawy… Nika pracuje obecnie nad debiutanckim albumem. Mieliśmy okazję porozmawiać z nią a efekt naszej rozmowy zajdziecie poniżej. Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy:

Utwór „Nadzy” jest upamiętnieniem zdobycia szczytu Broad Peak, przez polskich himalaistów. Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka, Tomasz Kowalski dokonali tego5 marca 2013 roku! Wideo poświęcone jestTomaszowi Kowalskiemu, który wraz z Maciejem Berbeką nie powrócił ze szczytu.

Jest to także hołd dla wszystkich alpinistów i himalaistów,którzy już na zawsze pozostali w górach.Materiały wykorzystane w klipie, zostały nagrane w 2013 roku przez członków wyprawy. Singel „Nadzy”opowiada o romantycznej postawie człowieka. Powstał na cześć osób, które czasem za cenę życia, spełniają swoje marzenia.

Wyraziste, gitarowe riffy, nasycone, rockowe bębny oraz rozbudowana partia instrumentów klawiszowych, w połączeniu z aksamitnym wokalem artystki, tworzą przejmującą, soft-rockową balladę! Jest to drugi singiel Niki. Debiutancki kawałek–„Mijamy Się”, ukazał się w październiku ubiegłego roku i nadal zyskuje coraz większą popularność!

Biogram:

Nika Grann wychowała się w rodzinie artystycznej, gdzie muzyka zawsze była na pierwszym miejscu. Już jako dziecko słuchała The Doors, The Beatles, Depeche Mode, czy Jimmy’ego Hendrixa. Inspiruje ją kultura hipisów z lat60, 70 i 80.Źródła jej twórczości pochodzą właśnie z tego okresu.

Artystce przyświecają również idee wolności, równości i miłości. Teksty jej utworów poruszają niezwykle istotne tematy, takie jak: niesprawiedliwość, obojętność, ale także swoista tęsknota za wolnością myśli, szacunkiem do przyrody,do drugiego człowieka i umiejętność życia tu i teraz. Obecnie, pracuje nad debiutanckim krążkiem,ze znakomitymi muzykami:

Piotr Bogutyn –gitara

Paweł Wilczyński –gitara

Bartek Mielczarek -gitara basowa

Zuza Ossowska –bas

Amadeusz Krebs –perkusja

Damian Pietrasik-Hammond, piano Fendera, syntezatory

Facebook: https://www.facebook.com/nikagrannmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/nikagrannmusic

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu