Trzeba w życiu realizować swoje marzenia – wywiad z Niką Grann

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

Z pewnością możecie kojarzyć Nikę Grann z utworu “Mijamy się”, który w tym momencie ma już ponad 60 tyś wyświetleń w serwisie YouTube.

Utwór wpada w ucho i aż ma się ochotę odtwarzać go w kółko. Jednak jeśli poszperamy głębiej, to zobaczymy, że Kasia i Jacek mają do zaoferowania znacznie więcej.

Artystka wydała 26 lutego nowy singel – „Nadzy”. Utwór jest poświęcony grupie polskich himalaistów, którzy zdobyli szczyt Broad Peak. Niestety dwóch wspinaczy nie powróciło z wyprawy… Nika pracuje obecnie nad debiutanckim albumem. Mieliśmy okazję porozmawiać z nią a efekt naszej rozmowy zajdziecie poniżej. Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy:

Utwór “Nadzy” jest upamiętnieniem zdobycia szczytu Broad Peak, przez polskich himalaistów. Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka, Tomasz Kowalski dokonali tego5 marca 2013 roku! Wideo poświęcone jestTomaszowi Kowalskiemu, który wraz z Maciejem Berbeką nie powrócił ze szczytu.

Jest to także hołd dla wszystkich alpinistów i himalaistów,którzy już na zawsze pozostali w górach.Materiały wykorzystane w klipie, zostały nagrane w 2013 roku przez członków wyprawy. Singel „Nadzy”opowiada o romantycznej postawie człowieka. Powstał na cześć osób, które czasem za cenę życia, spełniają swoje marzenia.

Wyraziste, gitarowe riffy, nasycone, rockowe bębny oraz rozbudowana partia instrumentów klawiszowych, w połączeniu z aksamitnym wokalem artystki, tworzą przejmującą, soft-rockową balladę! Jest to drugi singiel Niki. Debiutancki kawałek–„Mijamy Się”, ukazał się w październiku ubiegłego roku i nadal zyskuje coraz większą popularność!

Biogram:

Nika Grann wychowała się w rodzinie artystycznej, gdzie muzyka zawsze była na pierwszym miejscu. Już jako dziecko słuchała The Doors, The Beatles, Depeche Mode, czy Jimmy’ego Hendrixa. Inspiruje ją kultura hipisów z lat60, 70 i 80.Źródła jej twórczości pochodzą właśnie z tego okresu.

Artystce przyświecają również idee wolności, równości i miłości. Teksty jej utworów poruszają niezwykle istotne tematy, takie jak: niesprawiedliwość, obojętność, ale także swoista tęsknota za wolnością myśli, szacunkiem do przyrody,do drugiego człowieka i umiejętność życia tu i teraz. Obecnie, pracuje nad debiutanckim krążkiem,ze znakomitymi muzykami:

Piotr Bogutyn –gitara

Paweł Wilczyński –gitara

Bartek Mielczarek -gitara basowa

Zuza Ossowska –bas

Amadeusz Krebs –perkusja

Damian Pietrasik-Hammond, piano Fendera, syntezatory

Facebook: https://www.facebook.com/nikagrannmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/nikagrannmusic

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Gorący zwiastun filmu MIŁOŚĆ, SEKS & PANDEMIA Patryka Vegi już w sieci! (4 lutego w kinach!)

Namiętność, poszukiwanie miłości i dużo gorących scen .Zobacz zwiastun filmu „Miłość, seks & pandemia”! Nowy film Patryka Vegi w kinach

Read More...

Film „355” z Jessica Chastain już w kinach

Zdobywczynie OSCARÓW Penelope Cruz i Lupita Nyong’o, zachwycające Jessica Chastain i Diane Kruger oraz gwiazdor serii AVENGERS Sebastian

Read More...

„Mój syn” w kinach od 25 lutego! ZWIASTUN

25 lutego do kin trafi film „Mój syn” w reżyserii Christiana Cariona - zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu