“To nie do końca ja wymyśliłem ze będę grał na instrumencie ..” – wywiad z Rafałem Dubickim

In Aktualności, Muzyka, Wywiady

Rafał Dubicki jest zawodowym muzykiem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął podczas lekcji pianina. I to był ten impuls który spowodował że, chce zostać muzykiem. Dziś jest zawodowym trębaczem który odnajduję się w wielu gatunkach muzycznych, grając na koncertach w Polsce i za granicą.

Na codzień mieszka w Warszawie, gdzie koncertuje i naucza w szkole muzycznej. Wieczorami można spotkać go na jamach w stołecznych klubach jazzowych. Na swoim koncie współpracuje z polskimi i zagranicznymi artystami takimi jak: Pendowsky, Alex Band, Ray Wilson i Genesis, Eljazz Big Band, Michał Sołtan i wielu innych.

Rafał jest laureatem oraz uczestnikiem jazzowych konkursów w Polsce gdzie zdobył Nagrodę Główną na konkursie improwizacji w ramach Baszta Jazz Festiwal 2016, oraz Nagrodę Specjalną podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, i Nagrodę Główną w konkursie big bandów w Nowym Tomyślu 2015.

26 kwietnia 2019 roku w warszawskim Nowym Świecie Muzyki, odbył się premierowy koncert debiutanckiej płyty Rafała – “Story about Emotions”.

Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy z Rafałem Dubickim:

Biogram :

Rafał Dubicki – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz i flugelhornista współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami m.in.: Ray Wilson i Genesis, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan. Nagrywał muzykę do nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obrazu Macieja Pieprzycy pt. “Jestem Mordercą”.

Laureat oraz uczestnik jazzowych konkursów w Polsce (Nagroda Główna na konkursie improwizacji w ramach Baszta Jazz Festiwal 2016, Nagroda Specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, Nagroda Główna w konkursie big bandów w Nowym Tomyślu 2015).

26 kwietnia 2019 roku w warszawskim Nowym Świecie Muzyki, odbył się premierowy koncert debiutanckiej płyty Rafała – “Story about Emotions”.

Płyta “Story About Emotions” dostępna w dobrych sklepach muzycznych, m.in. Empik https://www.empik.com/story-about-emotions-dubicki-rafal,p1226611526,muzyka-p?fbclid=IwAR24Xq8AK7feF0OIhu83wM4zFHxsB_vUKluj5MwhCUzDF-1iLFBdr0wZZtI,

a także w serwisach z muzyką cyfrową http://soundline.biz/rafaldubickistoryaboutemotions/.

Instagram https://www.instagram.com/rafaldubicky/
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCzdUSfSmE4SuGfbNYw6MgdA

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

„Gierek” wyjątkowa biografia na ekranach kin Helios!

Edward Gierek - to nazwisko zna chyba każdy Polak. Pozostaje w pamięci jako jeden z najważniejszych Polaków XX wieku, choć

Read More...

Wygraj z nudą w zimowe wieczory – 7 najciekawszych planszówek

Gry planszowe to wymagająca i inteligentna rozrywka, która rozwija mózg, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Spędzenie wieczoru przy planszówce

Read More...

#wtonacjirozmowy: Patryk Jaroń: Chcę, by czytelnicy w trakcie odbioru dobrze się bawili

– Mogę jedynie dodać, że jedną z najważniejszych kwestii, jakie chcę przekazać moim czytelnikom jest to, by sięgając po

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu