DOKTOR STRANGE W MULTIWERSUM OBŁĘDU już na Blu-ray i DVD!

In DVD i Blu-ray

W najnowszym filmie Marvel Studios „Doktor Strange w multiwersum obłędu” MCU otwiera swoje uniwersum, przesuwając jego granice w nieodkryte dotąd rejony. Doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite i pełne niebezpieczeństw alternatywne światy Multiwersum, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi. Drugi najchętniej oglądany film 2022 roku, wyreżyserowany przez twórcę trylogii „Spider-Man”, Sama Raimiego zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 10 sierpnia.

Doktor Strange – wybitny neurochirurg, którego proces stawania się czarodziejem zobaczyć mogliśmy w filmie z 2016 roku („Doktor Strange”) został na przestrzeni ostatnich lat bez wątpienia jedną z czołowych postaci uniwersum Marvela. Teraz powraca w kolejnym filmie, który przesuwa granice gatunku fantasy w mroczniejsze i bardziej przerażające rejony. Kiedy doktor Stephen Strange zaczynał zgłębiać mistyczne arkana, Przedwieczny powiedział mu: „Gdybym miał ci wyjawić wszystkie tajemnice, uciekłbyś krzycząc z przerażenia”. Nikt wówczas nie przypuszczał, jak prorocze mogą być to słowa. Pięć lat później za sterami drugiej części „Doktora Strange’a” stanął Sam Raimi, mistrz grozy i czarodziej emocji.

Filmy o superbohaterach nie są niczym nowym dla tego reżysera. Odpowiada on za realizację i produkcję filmu „Darkman” z 1990 r. oraz oryginalnej trylogii „Spider-Man”. Co sprawiło, że po prawie 15 latach powrócił do świata superbohaterów?

Elizabeth Olsen as Wanda Maximoff in Marvel Studios’ DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2022. All Rights Reserved.

DOKTOR STRANGE W MULTIWERSUM OBŁĘDU już na Blu-ray i DVD!

Kiedy Kevin Feige ogłosił, że chce wprowadzić do „Doktora Strange’a” element horroru, zaciekawiło mnie to – wyjaśnia Raimi. Zawsze lubiłem horror i suspens jako budulce filmów. Doktor Strange interesuje mnie jako postać między innymi dlatego, że jest on magikiem. Dorastając występowałem jako iluzjonista na przyjęciach dla dzieci i weselach. Bardzo podobało mi się tworzenie iluzji. Superbohater będący iluzjonistą i magikiem jest szczególnie frapujący.

Ci, którzy znają filmy Raimiego, wiedzą, że wykorzystuje on narzędzia filmowe zarówno w celu osiągnięcia efektu komicznego, jak i artystycznego, nie bojąc się przesuwać granic tego, co widzowie mogą zaakceptować i dochodząc nierzadko do rejonów, w które niewielu reżyserów ma odwagę się zapuszczać. Raimi od dawna jest zagorzałym fanem komiksów, a jego sposób operowania kamerą jest w dużej mierze inspirowany tym medium ­– charakterystyczne dla niego ekstremalne zbliżenia, pochylone kąty, czy szybkie cięcia naśladują komiks.

(L-R): Benedict Cumberbatch as Dr. Stephen Strange and Benedict Wong as Wong in Marvel Studios’ DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2022. All Rights Reserved.

W postać tytułowego superbohatera po raz kolejny wciela się wybitny Benedict Cumberbatch, dwukrotnie nominowany do Oscara® dla najlepszego aktora pierwszoplanowego („Gra tajemnic”, „Psie pazury”). Jak sam mówi o swojej postaci, wejście w Multiwersum to dla niego przede wszystkim okazja do samopoznania: Strange dostrzega, dzięki swoim doświadczeniom w Multiwersum i różnym wersjom samego siebie, które tam napotyka, jak wiele wzorców zachowań nosi w sobie. Jest to rodzaj głęboko wdrukowanej informacji o tożsamości doktora Stephena Strange’a w każdym ze światów, oraz o niebezpieczeństwach wiążących się z tą postacią. Czy będzie bohaterem dla wroga, czy wrogiem dla bohatera? Kim jest Doktor Strange w Multiwersum? Dosłownie spotyka się z różnymi wersjami samego siebie, żeby rozwikłać tę zagadkę.

Elizabeth Olsen as Wanda Maximoff in Marvel Studios’ DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2022. All Rights Reserved.

Kolejny film z Universum Marvela

Do obsady dołączyła również Elizabeth Olsen wcielająca się w postać Wandy. W uniwersum pojawiła się po raz pierwszy w 2014 roku w filmie „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”. Fakt, że Wanda doczekała się własnego serialu, a także postaci będącej stałym elementem filmowego świata Marvela, świadczy o niezwykłej zdolności Olsen do uczłowieczenia potężnej czarodziejki z komiksów i nadania jej złożonych cech, z którymi mogą się identyfikować widzowie na całym świecie.

Ale najnowszy film to również okazja do wprowadzenia całkowicie nowej postaci, którą stała się America Chavez grana przez 16-letnią Xochitl Gomez. To właśnie ona pokazuje Stephenowi Strange’owi możliwość wejścia do Multiwersum.

Idea multiwersum to nieskończona liczba równoległych wszechświatów, z których każdy mieści wszystko, co już istnieje, ale w innej rzeczywistości. To możliwość wyobrażenia sobie wielu różnych wersji siebie, żyjących w różnych wersjach znanej nam rzeczywistości, która jest na różne sposoby i z różnymi skutkami odmienna od naszego aktualnego życia. To jest właśnie multiwersum.

Benedict Cumberbatch as Dr. Stephen Strange in Marvel Studios’ DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2022. All Rights Reserved.

Wraz z wprowadzeniem postaci Americi Chavez mającej moc przemieszczania się pomiędzy wszechświatami, ten potencjał został zwielokrotniony, umożliwiając filmowcom eksplorowanie multiwersum w sposób nieznany wcześniej w filmowym świecie Marvela. Z taką mocą wiąże się niezwykły potencjał.

W poprzednich filmach Marvela wspominaliśmy o idei multiwersum, jako o ramach, w których współistnieje każda możliwa wersja naszego świata – mówi producent wykonawczy Eric Hauserman Carroll. W „Multiwersum obłędu” Stephen Strange pokaże nam, jak to działa.

Benedict Cumberbatch as Dr. Stephen Strange in Marvel Studios’ DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2022. All Rights Reserved.

Film „Doktor Strange w multiwersum obłędu” zadebiutował w polskich kinach 6 maja 2022 roku. Obejrzało go ponad 1 000 000 widzów. Już 10 sierpnia pojawi się na kolekcjonerskich wydaniach Steelbook, Blu-ray™ i DVD oraz w pakiecie dwóch filmów o Doktorze Strange’u.

On left: Benedict Cumberbatch as Dr. Stephen Strange in Marvel Studios’ DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS. Photo courtesy of Marvel Studios. ©Marvel Studios 2022. All Rights Reserved.

Dodatki specjalne w wydaniach BLU-RAY™:

  • Budowanie Multiwersum
  • W tym szaleństwie jest metoda
  • America Chavez
  • Gagi
  • Sceny niewykorzystane
  • Komentarze audio twórców

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

***

Galapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów czy Mistrz oraz kontentu dla platform VOD.

Dodatkowych informacji udzielają:

Bartosz Lachowicz
bartosz.lachowicz@galapagos.com.pl
tel: (022) 885 26 76 wew. 125
kom: 668 016 832

Karol Katryński
karol.katrynski@galapagos.com.pl

Zdjęcia oraz okładki są do pobrania w pressroomie na galapagos.com.pl
Galapagos Sp. z o.o., Dział Public Relations
www.galapagos.com.pl

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu