O debiucie literackim ” Topielice” w wywiadzie z Sylvią Wilczyńską

In Aktualności, Literatura, Wywiady

„Topielice” to wielowątkowy kryminał z elementami mitologii słowiańskiej czyli debiut Sylvii Wilczyńskiej wydanej przez Wydawnictwo Lira.

Po przeczytaniu książki uważam że to na prawdę bardzo dobra książka. Znajdziemy w niej ciekawe postaci, tajemnice, wątek parapsychologiczny i ciekawą akcję poprowadzoną przez autorkę. Główną bohaterką jest nieszablonowa pani prokurator Halszka Hardy która jest niezwykle utalentowana i posiada świetną „intuicję”. Partneruje jej komisarz policji Vincent Lewicki.

” Topielice” to wielowątkowy i niezwykle rozbudowany kryminał. Znajdziemy w nim mitologię słowiańską oraz inne zjawiska metafizyczne które sprawiają, że fabuła książki jest tajemnicza i wciągająca. Stopniowane przez autorkę napięcie, ciekawi bohaterowie powoduje że jesteśmy wciągnięci w akcję od pierwszej strony. To udany debiut Sylvii Wilczyńskiej i myślę że warto obserwować co ciekawego wkrótce wyjdzie spod pióra autorki ja na pewno już nie mogę się doczekać.

Z mojej rozmowy dowiecie się m.in: o początkach pisarskich Sylvii, ile Halszka Hardy ma z autorki czy też skąd czerpała inspiracje do napisania “Topielic”. Zapraszam do wysłuchania rozmowy.

O książce:

Tajemnicze głosy z jeziora odzywają się po latach… Czy prokurator Halszka Hardy dowie się, o czym mówią?

W apartamencie na warszawskim Śródmieściu ginie sławny pisarz. W  klubie na Bulwarach Wiślanych kelnerka odnajduje zwłoki barmana. Obie sprawy prowadzą młoda, rozpoczynająca karierę prokurator Halszka Hardy i doświadczony komisarz Vincent Lewicki. Wpadają oni na trop prasłowiańskiej sekty, która może mieć związek z zabójstwami oraz z tajemniczymi zatonięciami nastoletnich kobiet sprzed lat. Podążając za nieoczywistymi wskazówkami, próbują połączyć pozornie niezwiązane ze sobą wątki z pogranicza jawy i snu, które wiodą od Szwecji po Warszawę, Bieszczady i Augustów.

Czy klucz do rozwiązania obu zagadek znajduje się w przeszłości bohaterów?
Czy odkrycie tak zawiłej tajemnicy będzie wymagało nadzwyczajnych zdolności?

Umarli mają głos! „Topielice” to wielowątkowy kryminał z elementami słowiańskimi i domieszką parapsychologii, w którym główni bohaterowie, Halszka Hardy i Vincent Lewicki, tworzą niezrównany duet.

Sylvia Wilczyńska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia projektantka mody, socjolog i magister zarządzania. Z pasji aktorka i pisarka. Twórczyni monologów scenicznych. Kryminał „Topielice” jest jej debiutem powieściowym.

Facebook: https://www.facebook.com/Sylvia-Wilczy%C5%84ska-348784812600457/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu