#wtonacjipromocji: „Dolina straconych złudzeń”, czyli jaka historia wyłania się z górskiego miasteczka?

In Literatura

W kolejnym tekście promocyjnym przedstawiamy Wam powieść Anny Górnej. Jest to pozycja, która jest drugą autorstwa wspomnianej twórczyni, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. O czym opowiada wspominana „Dolina straconych złudzeń”? Ano o tym, co wydarzy się w górskim miasteczku u podnóża Eigeru, kiedy w Alpach zacznie grasować seryjny morderca, który zostawia ciała swych ofiar w rytualnych inscenizacjach…

fot. Czwarta Strona

Jaką historię opowiada „Dolina straconych złudzeń” Anny Górnej?

Zanim przedstawię opis fabuły, to dodam, że autorem niniejszego streszczenia jest wydawnictwo Czwarta Strona. Materiał został wykorzystany w celu przygotowania tekstu promocyjnego do serii #wtonacjipromocji. To, co jeszcze powinni wiedzieć sięgający po tenże tytuł, to to, że na jego łamach autorka snuje rozważania na temat tego, jak na ludzi może wpłynąć wieść o brutalnym zabójstwie nastolatka; kiedy miesiąc wcześniej w pobliżu tego samego miejsca odnaleziono ciało mężczyzny zabitego z rąk tego samego sprawcy… Sama fabuła prezentuje się następująco:

W MIEJSCU TAKIM JAK TO MORDERCA CODZIENNIE PATRZY WSZYSTKIM W OCZY.

Górskie miasteczko u podnóża Eigeru, gdzie wszyscy się znają, ale mało kto dobrze sobie życzy, jednoczy nagle jedno – strach przed grasującym w Alpach seryjnym mordercą, który zostawia ciała swoich ofiar w rytualnych inscenizacjach.

Szwajcarią wstrząsa informacja o brutalnym zabójstwie nastolatka w Oberlandzie Berneńskim. Zaledwie miesiąc wcześniej w pobliżu odnaleziono ciało mężczyzny, który prawdopodobnie zginął z ręki tego samego człowieka. Sprawca wodzi policję za nos, pozostając poza radarem organów ścigania.

Kierownictwo luksusowego hotelu Sternen spodziewa się najgorszego sezonu od czasów otwarcia. By położyć temu kres, angażują Piotra Sauera, prywatnego detektywa z Zurychu. Już od pierwszych dni w Niederwalden lokalna społeczność daje Sauerowi odczuć, że nie jest mile widzianym przybyszem. Szybko przekonuje się, że każdego można tutaj podejrzewać i nikomu nie można ufać.

„Dolina straconych złudzeń” to duszna atmosfera małego miasteczka, latami skrywane tajemnice i życiowe wybory, w których każda ścieżka zdaje się prowadzić w przepaść.

O niniejszej pozycji wypowiedziało się już dwóch twórców, którymi są odpowiednio: Ewa Przydryga oraz Mieczysław Gorzka. Pierwsza z nich uznała, że mowa o: „Błyskotliwej intrydze z mocnym twistem! Alpejskie miasteczko z kryminału Anny Górnej przypomina swoim klimatem raczej Twin Peaks niż sielską idyllę ze szwajcarskich pocztówek”. Z kolei drugi ze wspomnianych pisarzy napisał, iż: „Zabójstwa w górach, porywające śledztwo, interesujący bohaterowie i zakończenie z dreszczykiem. Polecam wszystkim fanom kryminałów”.

fot. Czwarta Strona

Z jakimi jeszcze szczegółowymi danymi spotykamy się na temat „Doliny straconych złudzeń” Anny Górnej?

Powieść liczy 512 stron, a została wydana w miękkiej oprawie. Swoją premierę pozycja święciła 22 marca bieżącego roku. Należy do serii o przygodach Piotra Sauera, tj. stanowi ich drugą część. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Ano to, że tytuł możecie w księgarniach odnaleźć na półkach w kategorii kryminału, sensacji oraz thrilleru. „Dolina straconych złudzeń” do momentu przygotowania niniejszego tekstu otrzymała 67 ocen na stronie lubimyczytac.pl, które przełożyły się na średnią not na poziomie 7,9 na 10. Poniżej prezentujemy Wam również video zapowiedź tegoż tytułu:

fot. Czwarta Strona/YouTube

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Kryminalny duet, którego jeszcze nie było!

Początek lata przynosi miłośniczkom i miłośnikom kryminałów opowieść, która może stać się jednym z hitów tego lata. Cienie dawnych

Read More...

Światowej klasy artyści i prelegenci podczas czterech lipcowych dni na Colours of Ostrava 2024! Bilety w niższej cenie tylko do 14 czerwca!

Wyjątkowa postindustrialna przestrzeń starej huty, 250 prelegentów na jedynym w swoim rodzaju forum dyskusyjnym Meltingpot i doskonały line-up z

Read More...

Reakcja Słowiańska opanowuje Zagłębie Dąbrowskie, jednak na tym nie poprzestaniemy! Zdobędziemy cały kraj!

Celem festiwalu jest popularyzacja i krzewienie wiedzy o kulturze rodzimej, w tym przede wszystkim Słowian, a także integracja ludzi

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu