“Im więcej czytałem o Ivarze tym większym szacunkiem go darzyłem” – wywiad z Danielem Komorowskim.

In Aktualności, Literatura, Wywiady

Wikingowie handlowali, odkrywali, łupili i walczyli. Cenili odwagę, lojalność i waleczność a wojownicy, którzy zdobyli wojenną sławę według wierzeń po śmierci trafiali na ucztę do Walhalli oraz do opowieści.

Nieustraszeni wojownicy, fantastyczni żeglarze i wybitni stratedzy uderzali znienacka, atakowali znacznymi siłami a następnie wycofywali się ze zrabowanymi dobrami i jeńcami. Gdziekolwiek się pojawili, siali zniszczenie. Dla wszystkich fanów serialu „Wikingowie” ale i zafascynowanych wikingami polecam sagę Daniela Komorowskiego w skład, której wchodzą „Furia Wikingów”, „Gniew Północy” oraz „Potęga zemsty” wydanej przez Wydawnictwo Replika.

Wszystkie 3 tomy wciągnęły mnie bardzo, a historie w nich opisane pozwolą Wam powrócić m.in. do przygód Ragnara, Ivara bez kości czy Bjorna. Sama saga jest bardzo dobrze odbierana przez czytelników przez świetnie ukazany realizm okresu średniowiecza i wypraw wikingów. Co mnie urzekło w książkach Daniela to to że znajdziemy w nich całkowicie inna historię niż ta w serialu (choć na samym początku z tyłu głowy jest serial). Opisy walk i postaci – majstersztyk. Są to książki świetnie napisane, ciekawe i wciągające, od których nie można się oderwać.

W związku z premierą III tomu sagi „Potęga zemsty” miałem okazję porozmawiać z autorem o powstawaniu książek. Z rozmowy dowiecie się m.in. ile tomów będzie liczyć seria o wikingach, co było najtrudniejsze w napisaniu historii o Rangnarze i jego synach czy też jakie są kolejne plany wydawnicze Daniela Komorowskiego, a mogę Was zapewnić że są one bardzo ciekawe.

Zapraszam do wysłuchania wywiadu. Skol!

O książce: Potęga zemsty Tom 3

Synowie Ragnara dokonują okrutnej zemsty za śmierć ojca.
Pod wodzą Ivara wikingowie zdobywają odległe i nieznane im dotąd ziemie, gdzie pozostawiają krwawy ślad. Jeszcze nie wiedzą, że przyjaciele okażą się wrogami, zmuszając ich do nadludzkich czynów, a narodziny prawdziwego berserka naznaczone zostaną krwią i cierpieniem. Zdrady wprawią w osłupienie sojuszników, a akty zemsty zszokują wrogów. Świat wikingów zachwieje się w posadach. W makabrycznych egzekucjach i wielkich bitwach znowu przyjdzie zginąć ważnym postaciom. Do czego może się posunąć wojownik, by odzyskać utraconą chwałę? Daniel „Dantez” Komorowski – od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie, dzięki czemu powstała ta książka.

Daniel Komorowski – Łodzianin, od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie. Z wykształcenia grafik, który uwielbia filmy i książki historyczne.

Facebook: https://www.facebook.com/danielkomorowski.autor.sagi.furiawikingow/

Instagram: https://www.instagram.com/daniel.komorowski.autor/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w

Read More...

Pan Lodowego Ogrodu 3

Do księgarń trafił właśnie 3. tom nowego wydania klasycznej powieści Jarosława Grzędowicza. „PAN LODOWEGO OGRODU 3” Jarosława Grzędowicza Pierwszy tom

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu