“Im więcej czytałem o Ivarze tym większym szacunkiem go darzyłem” – wywiad z Danielem Komorowskim.

In Aktualności, Literatura, Wywiady

Wikingowie handlowali, odkrywali, łupili i walczyli. Cenili odwagę, lojalność i waleczność a wojownicy, którzy zdobyli wojenną sławę według wierzeń po śmierci trafiali na ucztę do Walhalli oraz do opowieści.

Nieustraszeni wojownicy, fantastyczni żeglarze i wybitni stratedzy uderzali znienacka, atakowali znacznymi siłami a następnie wycofywali się ze zrabowanymi dobrami i jeńcami. Gdziekolwiek się pojawili, siali zniszczenie. Dla wszystkich fanów serialu „Wikingowie” ale i zafascynowanych wikingami polecam sagę Daniela Komorowskiego w skład, której wchodzą „Furia Wikingów”, „Gniew Północy” oraz „Potęga zemsty” wydanej przez Wydawnictwo Replika.

Wszystkie 3 tomy wciągnęły mnie bardzo, a historie w nich opisane pozwolą Wam powrócić m.in. do przygód Ragnara, Ivara bez kości czy Bjorna. Sama saga jest bardzo dobrze odbierana przez czytelników przez świetnie ukazany realizm okresu średniowiecza i wypraw wikingów. Co mnie urzekło w książkach Daniela to to że znajdziemy w nich całkowicie inna historię niż ta w serialu (choć na samym początku z tyłu głowy jest serial). Opisy walk i postaci – majstersztyk. Są to książki świetnie napisane, ciekawe i wciągające, od których nie można się oderwać.

W związku z premierą III tomu sagi „Potęga zemsty” miałem okazję porozmawiać z autorem o powstawaniu książek. Z rozmowy dowiecie się m.in. ile tomów będzie liczyć seria o wikingach, co było najtrudniejsze w napisaniu historii o Rangnarze i jego synach czy też jakie są kolejne plany wydawnicze Daniela Komorowskiego, a mogę Was zapewnić że są one bardzo ciekawe.

Zapraszam do wysłuchania wywiadu. Skol!

O książce: Potęga zemsty Tom 3

Synowie Ragnara dokonują okrutnej zemsty za śmierć ojca.
Pod wodzą Ivara wikingowie zdobywają odległe i nieznane im dotąd ziemie, gdzie pozostawiają krwawy ślad. Jeszcze nie wiedzą, że przyjaciele okażą się wrogami, zmuszając ich do nadludzkich czynów, a narodziny prawdziwego berserka naznaczone zostaną krwią i cierpieniem. Zdrady wprawią w osłupienie sojuszników, a akty zemsty zszokują wrogów. Świat wikingów zachwieje się w posadach. W makabrycznych egzekucjach i wielkich bitwach znowu przyjdzie zginąć ważnym postaciom. Do czego może się posunąć wojownik, by odzyskać utraconą chwałę? Daniel „Dantez” Komorowski – od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie, dzięki czemu powstała ta książka.

Daniel Komorowski – Łodzianin, od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie. Z wykształcenia grafik, który uwielbia filmy i książki historyczne.

Facebook: https://www.facebook.com/danielkomorowski.autor.sagi.furiawikingow/

Instagram: https://www.instagram.com/daniel.komorowski.autor/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Światowy Dzień Książki – promocje, spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i pół tysiąca książek dla dzieci do wygrania

Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt przeszedł do historii jako zapalony czytelnik, który pochłaniał średnio jedną książkę dziennie. Choć większości

Read More...

Jak spełnić marzenia i napisać książkę ?

Wielu z nas marzy o napisaniu i wydaniu własnej książki. Przedstawiamy krótki poradnik dla osób przed debiutem literackim. Podpowiadamy, gdzie szukać

Read More...

SPOTKANIE Z PROFESOREM ZBIGNIEWEM IZDEBSKIM Z OKAZJI PREMIERY KSIĄŻKI „SIEDEM GRZECHÓW PRZECIWKO SEKSUALNOŚCI”

W imieniu organizatorów – wydawnictwa Poradnia K i sieci Empik zapraszamy na spotkanie z profesorem Zbigniewem Izdebskim, które odbędzie

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu