„Podejrzewam, że na moją twórczość ma wpływ moje miejsce urodzenia” – o książce „Dwór na martwym polu” w rozmowie z Joanną Pypłacz.

In Aktualności, Literatura, Wywiady

„Dwór na martwym polu” to nowa powieść Joanny Pypłacz, która ukazała się w kwietniu tego roku nakładem Wydawnictwa Replika.

Książka mocno mnie zaciekawiła po opisie, więc tym bardziej zabrałem się za jej lekturę. Powieść wyróżnia fabuła oraz niepowtarzalna sceneria, która wciąga już od pierwszego rozdziału. Głowna bohaterka Irena otrzymuje zaproszenie od swej dalekiej krewnej, która opiekuje się majątkiem w Uroczyskach. Irena postanawia przyjąć zaproszenie i, odwiedzić krewną, co skutkuje zamieszkaniem w starym dworze. Dwór ten ma jednak wiele tajemnic, które ciekawią Irenę. Postanawia podjąć śledztwo, które pewnym momencie wymyka się spod jej kontroli i wtedy…. Więcej oczywiście dowiecie się z lektury książki, a polecam Wam ją serdecznie.

Ciekawość towarzyszyła mi od samego początku lektury a także tajemniczy, niepokojący klimat. Pojawiające się zjawy i pewien tajemniczy portret również potęgują to wrażenie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fantastyczne kreacje głównych bohaterów, które wciągną Was w swoją historię i sekrety. Jednym słowem od lektury książki nie można się oderwać.

Zapraszam Was na rozmowę z autorką na temat nowej powieści, z której dowiecie się także kilku ciekawych informacji odnośnie książki, czy Joanna Pypłacz mogłaby się zaprzyjaźnić z główną bohaterką Ireną oraz czy możemy spodziewać się kontynuacji powieści.

O książce:

Strzeż się tego dworu. Nie wiadomo, jakie skrywa tajemnice…

Kraków, rok 1941. Irena Kornacka, artystka i właścicielka kliniki lalek od dłuższego czasu oczekuje na wieści o losach swego męża, który jakiś czas temu został schwytany w ulicznej łapance. Niespodziewanie otrzymuje zaproszenie od swej dawno niewidzianej krewnej sprawującej pieczę nad rodzinnym majątkiem w Uroczyskach. Gdy za radą bliskich postanawia przyjąć propozycję i opuszcza swe mieszkanie na Dębnikach, by zamieszkać w oddalonym o setki kilometrów od miasta, powoli niszczejącym dworze, szybko uświadamia sobie, że w miejscu tym panuje przedziwna atmosfera, a niektóre obszary jego historii objęte są ścisłą zmową milczenia. W pewnej chwili podjęte na własną rękę dochodzenie zaczyna wymykać jej się spod kontroli.

Dwór na Martwym Polu to subtelna, błyskotliwie poprowadzona opowieść grozy z tajemnicą w tle. Fascynujące miejsce akcji, świetnie nakreśleni bohaterowie i zaskakująca fabuła porwą najbardziej wymagającego czytelnika!

Fragment książki: https://replika.eu/tytul/dwor-na-martwym-polu/

Joanna Pypłacz – urodziła się w Krakowie 14 listopada 1982. Z wykształcenia doktor habilitowany filologii klasycznej, z zamiłowania pasjonatka literatury grozy, fotografii i muzyki poważnej, na co dzień pracuje w Bibliotece Jagiellońskiej. Jest autorką licznych prac naukowych, artystycznych przekładów poezji łacińskiej, a także powieści pt. „August Nacht”„Krzyk Persefony” , „Mechaniczna ćma”, “Nierozdzielne” oraz “Podziemia”.Jej ulubione epoki to XVIII i XIX wiek. Kantabrię i Asturię, czyli dwie sąsiadujące ze sobą krainy, w których toczy się akcja Augusta Nachta zna bardzo dobrze z licznych podróży w tamte strony. Oprócz pisania opowiadań i wierszy, gra również na pianinie.

Facebook : https://www.facebook.com/jmpyplacz

Instagram: https://www.instagram.com/joannapyplaczgothicarts/

Blog: https://joannapyplacz.blogspot.com/

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

10 grudnia startuje 16. AfryKamera!

Tegoroczna edycja AfryKamery to kino artystyczne i gatunkowe, krótkie metraże, a także spotkania z gośćmi i energetyczne koncerty. W  programie znalazły się

Read More...

#wtonacjipromocji: „hTraE 2120 – Lekcja”, czyli bliska fikcyjność

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Małgorzaty Rogalskiej. Autorka udowodniła, że mimo prezentacji życia na

Read More...

“W 80 dni dookoła świata” – film twórców „Epoki lodowcowej 2” w kinach od 25 grudnia!

To pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a. W postać Willy’ego Fogga wcielał się już Pierce Brosnan i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu