Aneta Jadowska wraca z nową zagadką kryminalną. O „Denacie wieczorową porą” opowie podczas spotkania online

In Literatura, Wydarzenia

Po dwóch latach od wydania ostatniej książki, Aneta Jadowska powraca z trzecią częścią serii „Garstka z Ustki”. Jej najnowsza powieść „Denat wieczorową porą” będzie miała swoją premierę już 30 czerwca. Dzień później, 1 lipca o godz. 18:00, autorka weźmie udział w wirtualnym spotkaniu z cyklu Premiera online. Podczas rozmowy z Weroniką Wawrzkowicz zdradzi kulisy pracy nad książką i odpowie na pytania fanów.

Aneta Jadowska to polska pisarka fantasy, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa i autorka heksalogii o toruńskiej wiedźmie-policjantce Dorze Wilk. Jak sama wskazuje, debiutowała trzykrotnie – opowiadaniami Dziwny jest ten świat w „Gazecie Radomszczańskiej” (1999) i Kalejdoskop na łamach miesięcznika „Science Fiction” (2004) oraz powieścią „Złodziej dusz” (2012).

Literacki powrót

W 2016 r. autorka zainaugurowała cykl powieści kryminalnych „Garstka z Ustki”, który do tej pory doczekał się dwóch tomów: „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” oraz „Martwy sezon”. W najbliższych dniach swoją premierę będzie miała najnowsza, trzecia już część serii – „Denat wieczorową porą”. O szczegółach i inspiracjach w pracy nad książką autorka opowie podczas interaktywnego spotkania z cyklu Premiera online, które rozpocznie się 1 lipca o godz. 18. Rozmowę, tłumaczoną także na język migowy, poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. W trakcie interaktywnej transmisji na żywo na stronie Facebook.com/empikcom internauci będą mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach pod streamingiem.

„Denat wieczorową porą”to powieść przepełniona emocjami, w której momenty radości i wzruszeń przeplatają się z fragmentami napięcia i grozy. Jej fabuła, podobnie jak poprzednich tomów serii, osadzona jest w Ustce, którą autorka odwiedziła przy okazji zaproszenia do tamtejszej biblioteki. Duża część książki powstała w kawiarni Cafe Mistral przy ul. Kaszubskiej, w której ręcznie wyrabia się krówki. Motyw ten został wykorzystany na kartach powieści.

 – „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” to historia Magdy, która ewidentnie ma ciągoty w stronę komedii kryminalnej, choć nie stroni też od poważniejszych tematów. „Martwy sezon” Tamary to rzecz bardziej obyczajowa, z elementami romansu i wątkiem kryminalnym. W „Denacie wieczorową porą”, opowieści Marii, mamy zagadkę zamkniętego pokoju, trochę mojego umiłowania do Agathy Christie i humor, który wnosi Aniela Grzebałko

– komentuje Aneta Jadowska.

Fragment „Denata wieczorową porą”

Anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic nie budzi w Marii Garstce entuzjazmu, za to w Anieli Grzebałko, jej najlepszej przyjaciółce – i owszem. A Maria, zdaniem Anieli, po prostu musi jej towarzyszyć. Wkrótce stary dom w usteckim lesie, w samym środku śnieżycy stulecia, staje się sceną przemyślnej intrygi i konfrontacji. A ledwie Maria pomyśli, że nie może być gorzej, pojawia się trup… żeby jeden! Gdy jej najbliżsi są w niebezpieczeństwie, Maria musi wyznać prawdę. Tylko którą właściwie? Sekrety i tajemnice, którymi przez lata obrastali goście Uroczyska, zaczynają wypełzać. Jedna noc zmieni ich życie na zawsze. Każda z nich przychodzi z własną historią i poniekąd własnym sposobem jej opowiadania, a w konsekwencji – własnym gatunkiem.

Na wirtualne spotkanie z pisarką zaprasza Empik. Patronem cyklu Premiera online jest mBank.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirozmowy: Anna Krystaszek: Klucz do wydania powieści? Trzeba pisać codziennie

– Oczywiste jest, że nieco się obawiam negatywnych opinii. Jednak jest pewnie powiedzenie, że tylko głupiec się nie boi.

Read More...

#wtonacjipromocji: „Informacja zwrotna”, czyli w zasadzie, jaką się okaże?

Jakub Żulczyk to autor, którego nie trzeba przedstawiać. Świadczy o tym popularność i rozpoznawalność, jaką zyskał dzięki nieszablonowym publikacjom

Read More...

#wtonacjipromocji: „Tokio vice”, czyli czas odkryć brutalną twarz Japonii!

Tym razem w serii #wtonacjipromocji prezentujemy Wam publikację Jake’a Adelsteina. Prawdą jest, że została wydana w 2009 roku, lecz

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu