Od dziecka chciałam zostać aktorką teatralną – wywiad z Emmą Giegżno.

In Wywiady

Emma Giegżno to jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Mogliście ją zobaczyć w filmie „ Underdog” gdzie grała jedną z głównych ról.

Emma Giegżno to utalentowana, piękna i charyzmatyczna aktorka, dla której aktorstwo, jak sama przyznała, to spełnienie dziecięcych marzeń. Emma ukończyła Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

W filmie “W jak morderstwo” wciela się w postać Weroniki. Młodej, pełnej energii dziewczyny, przyjaciółki Magdy. Weronika jest szalona, spontaniczna i… tajemnicza. Do zagrania tej roli zachęcił Emmę ciekawy scenariusz oraz wyjątkowa obsada filmu.

Obecnie możemy Emmę zobaczyć w filmach „W jak morderstwo” czy „Lokal Zamknięty” oraz w serialu “Szadź” w którym wciela się w postać Joli. W serialu zobaczymy także m.in. Aleksandrę Popławską , Macieja Stuhra, Annę Cieślak czy Bartosza Gelnera.

Myślę ze EmmaGiegżno ma niesamowity urok osobisty, błysk w oku, naturalny talent  i kamera ją kocha. I warto obserwować jej karierę gdyż na pewno nas zaskoczy nie raz.

W związku z filmem „W jak morderstwo” miałem okazję porozmawiać z Emmą o początkach jej aktorskiej kariery, wymarzonej roli oraz o pracy na planie filmów „W jak morderstwo” „Underdog”  i serialu „Belfer 2”.  Zapraszam serdecznie do wysłuchania naszej rozmowy.

O filmie “W jak morderstwo”

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Obsada: Anna Smołowik, Paweł Domagała, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Piotr Adamczyk, Emma Giegżno, Sandra Herbich, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik

O filmie “Lokal Zamknięty”

Kto to słyszał? Zaraza w domu miłości! Pandemiczna historia z przymrużeniem oka i komedia jakiej jeszcze nie było. W obsadzie filmu znaleźli się: Mateusz Damięcki, Janusz Chabior, Paweł Koślik, Eryk Kulm Jr, Emma Giegżno, Magdalena Kaczmarek oraz Wojciech Solarz.

Bart (Eryk Kulm Jr) i Nerd (Paweł Koślik) mają świetny plan. Chcą włamać się do mieszkania skorumpowanego Polityka (Janusz Chabior), który ukrywa kasę z łapówek w lodówce. Dużą kasę! Droga do celu wiedzie przez agencję towarzyską, więc panowie będą musieli użyć podstępu, żeby zrealizować swój plan. Na ich drodze pojawiają się jednak nieoczekiwane przeciwności. A to w lokalu zjawia się stały klient – Policjant (Mateusz Damięcki), a to Sutener, żądający zapłaty. Co gorsza, nieugięty Pracownik Sanepidu zamyka agencję na 10 dni, wraz z wszystkimi obecnymi w niej klientami. Łatwy i prosty plan zaczyna się coraz bardziej komplikować. Chętnych do kasy jest coraz więcej. Czy ten skok na forsę może zakończyć się happy endem?

Obsada: Mateusz Damięcki , Janusz Chabior , Paweł Koślik ,Eryk Kulm Jr , Emma Giegżno , Magdalena Kaczmarek , Wojciech Solarz

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji Ktoś rozpoczął polowanie…Recenzja książki “Polowanie na psy” Mieczysława Gorzki.

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Na początku grudnia

Read More...

#wtonacjirozmowy: Sylvia Wilczyńska o „Naznaczonych”-„Lubię łamać schematy i podróżować pomiędzy różnymi gatunkami”

„Naznaczeni” to kontynuacja wielowątkowego kryminału „Topielice” z elementami mitologii słowiańskiej wydanej przez Wydawnictwo Lira. Drugi tom serii z prokurator

Read More...

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu