Od dziecka chciałam zostać aktorką teatralną – wywiad z Emmą Giegżno.

In Wywiady

Emma Giegżno to jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Mogliście ją zobaczyć w filmie „ Underdog” gdzie grała jedną z głównych ról.

Emma Giegżno to utalentowana, piękna i charyzmatyczna aktorka, dla której aktorstwo, jak sama przyznała, to spełnienie dziecięcych marzeń. Emma ukończyła Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

W filmie “W jak morderstwo” wciela się w postać Weroniki. Młodej, pełnej energii dziewczyny, przyjaciółki Magdy. Weronika jest szalona, spontaniczna i… tajemnicza. Do zagrania tej roli zachęcił Emmę ciekawy scenariusz oraz wyjątkowa obsada filmu.

Obecnie możemy Emmę zobaczyć w filmach „W jak morderstwo” czy „Lokal Zamknięty” oraz w serialu “Szadź” w którym wciela się w postać Joli. W serialu zobaczymy także m.in. Aleksandrę Popławską , Macieja Stuhra, Annę Cieślak czy Bartosza Gelnera.

Myślę ze EmmaGiegżno ma niesamowity urok osobisty, błysk w oku, naturalny talent  i kamera ją kocha. I warto obserwować jej karierę gdyż na pewno nas zaskoczy nie raz.

W związku z filmem „W jak morderstwo” miałem okazję porozmawiać z Emmą o początkach jej aktorskiej kariery, wymarzonej roli oraz o pracy na planie filmów „W jak morderstwo” „Underdog”  i serialu „Belfer 2”.  Zapraszam serdecznie do wysłuchania naszej rozmowy.

O filmie “W jak morderstwo”

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Obsada: Anna Smołowik, Paweł Domagała, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Piotr Adamczyk, Emma Giegżno, Sandra Herbich, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik

O filmie “Lokal Zamknięty”

Kto to słyszał? Zaraza w domu miłości! Pandemiczna historia z przymrużeniem oka i komedia jakiej jeszcze nie było. W obsadzie filmu znaleźli się: Mateusz Damięcki, Janusz Chabior, Paweł Koślik, Eryk Kulm Jr, Emma Giegżno, Magdalena Kaczmarek oraz Wojciech Solarz.

Bart (Eryk Kulm Jr) i Nerd (Paweł Koślik) mają świetny plan. Chcą włamać się do mieszkania skorumpowanego Polityka (Janusz Chabior), który ukrywa kasę z łapówek w lodówce. Dużą kasę! Droga do celu wiedzie przez agencję towarzyską, więc panowie będą musieli użyć podstępu, żeby zrealizować swój plan. Na ich drodze pojawiają się jednak nieoczekiwane przeciwności. A to w lokalu zjawia się stały klient – Policjant (Mateusz Damięcki), a to Sutener, żądający zapłaty. Co gorsza, nieugięty Pracownik Sanepidu zamyka agencję na 10 dni, wraz z wszystkimi obecnymi w niej klientami. Łatwy i prosty plan zaczyna się coraz bardziej komplikować. Chętnych do kasy jest coraz więcej. Czy ten skok na forsę może zakończyć się happy endem?

Obsada: Mateusz Damięcki , Janusz Chabior , Paweł Koślik ,Eryk Kulm Jr , Emma Giegżno , Magdalena Kaczmarek , Wojciech Solarz

Rozmawiał : K.D

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione!
Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu