Opętania – chwilowa moda czy prawdziwa groza? Horror EGZORCYZMY DNIA SIÓDMEGO w kinach od 13 sierpnia

In Kino

Czy zagraża nam nowa epidemia, groźniejsza niż wszystko inne, infekująca zarówno ciała, jak i dusze? To pytanie, które zadaje sobie Kościół Katolicki, z coraz większym niepokojem obserwując nagły wzrost opętań na całym świecie. Zjawisku towarzyszy rosnąca liczba egzorcystów – zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych.

W Ameryce blisko połowa populacji wierzy raczej w istnienie diabła i sił nadprzyrodzonych, niż w ewolucję – teoria o upostaciowionym złu przekonuje ich bardziej, niż naukowe wyjaśnienie początków świata. Coraz więcej Amerykanów zgłasza się do egzorcystów, twierdząc, że zostali opętani przez Szatana. To tłumaczy niesłabnący wzrost specjalistów w tej dziedzinie – jeszcze 10 lat temu w USA było ledwie kilkunastu egzorcystów, dziś jest ich ponad setka, a liczba wciąż rośnie! W środowiskach krytycznych mówi się o „modzie na egzorcyzmy”, zaś w tych bliższych religijnym – o zepsuciu współczesnego świata i kolejnych szkodliwych elementach naszej rzeczywistości. Czy to rzeczywiście trend, czy może ze współczesnymi naprawdę się coś dzieje? Na te pytania odpowiada film „Egzorcyzmy dnia siódmego”. Przerażający horror w reżyserii Justina P. Lange’a, autora nagradzanych obrazów „The Dark” i „Mrok”, odkrywa prawdę o skali i grozie opętań. W obsadzie filmu otwierającego nowy rozdział w gatunku horrorów o egzorcyzmach występują: nominowany do Złotego Globu – Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”), Vadhir Derbez oraz gwiazda „Avatara” – Stephen Lang.

„Egzorcyzmy dnia siódmego” w kinach od 13 sierpnia

Obraz zawierający osoba

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający ściana, wewnątrz, osoba, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający osoba, mężczyzna, wewnątrz, ręka

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający osoba, wewnątrz, computer

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający osoba, mężczyzna, wewnątrz, stojące

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający ściana, osoba, wewnątrz, komputer

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający osoba, krawat

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający przyroda, ogień, ciemny, gotowanie

Opis wygenerowany automatycznie

Oficjalny zwiastun

Istnieją drzwi, których nigdy nie powinno się otwierać. A za nimi siły, które tylko czyhają, by posiąść twą duszę! Znany egzorcysta (Guy Pearce), rozpoczyna szkolenie początkującego księdza Daniela (Vadhir Derbez). Razem badają przypadki opętań, wobec których inni pozostają bezsilni. Zanurzeni coraz głębiej w prawdziwe piekło na ziemi, księża wpadają na trop sprawy, której początki sięgają czasów pielgrzymki Jana Pawła II do USA w 1995 roku. Wkrótce ponure fakty odkryte przez egzorcystów zatrą granice pomiędzy dobrem a złem i dopuszczą do głosu dawno uśpione demony.

Gatunek: horror

Produkcja: USA, 2021

Scenariusz i reżyseria: Justin P. Lange („The Dark”, „Mrok”)

Obsada: Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”, „The Hurt Locker: W pułapce wojny”), Vadhir Derbez („Gossip Girl: Acapulco”, „How to Be a Latin Lover”), Stephen Lang („Avatar”, „Nie oddychaj”), Brady Jenness („Proces Siódemki z Chicago”, „Grzesznica”), Robin Bartlett („Miasto aniołów”, „Wyspa tajemnic”)

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjipromocji: Premiery filmowe 2023 – zapowiedzi 7 hitów

Na ekrany polskich kin w przyszłym roku wejdzie mnóstwo hitów rozgrzanych do czerwoności w kuźni hollywoodzkiej fabryki snów. Na niektóre tytuły

Read More...

#wtonacjirozmowy: Roma J.Fiszer.Zła wokół jest zbyt wiele. Nie czuję żadnej potrzeby, aby jeszcze o tym pisać…”

Z Romą J.Fiszer rozmawiamy nie tylko o najnowszej książce, ale też po prostu o życiu, o marzeniach, o planach o

Read More...

Festiwal Audioriver 2022 zakończony

Za nami 15. edycja Audioriver. Podczas trzech dni, na 11 scenach wystąpiło ponad 100 artystów muzyki elektronicznej, a wśród nich m.in.

Read More...

One commentOn Opętania – chwilowa moda czy prawdziwa groza? Horror EGZORCYZMY DNIA SIÓDMEGO w kinach od 13 sierpnia

  • Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Czym się inspirujesz na codzień ? skad czerpiesz pomysły na wpisy ?

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu