Spotkania autorskie z Czesławem Mozilem, Martinem Lewandowskim i Jakubem Poradą

In Aktualności, Wydarzenia

Kolejny tydzień spotkań z cyklu Premiera online zapowiada się niezwykle różnorodnie. Jako pierwsi, w środę 11 sierpnia z fanami połączą się Martin Lewandowski i Grzegorz Sobieszek – autorzy książki o początkach i najciekawszych momentach z historii federacji KSW. Następnego dnia bohaterem spotkania będzie podróżnik i dziennikarz Jakub Porada, który w swojej najnowszej książce zdradza m.in., jak tanio podróżować, znaleźć czas na rozwijanie pasji i odnaleźć w sobie wewnętrzny spokój. Nie zabraknie akcentu muzycznego – Czesław Mozil i Przemek Corso opowiedzą o wydanej właśnie publikacji będącej swoistym pamiętnikiem polsko-duńskiego artysty z okresu pandemii.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Martin Lewandowski i Grzegorz Sobieszek – środa, 11 sierpnia, godz. 18:00

KSW to nazwa, którą słyszał każdy fan sportów walki. Teraz przyszedł czas, by poznać historię Konfrontacji Sztuk Walki i jednego z jej założycieli. W związku z premierą książki „Pod prąd. Prawdziwa historia Martina Lewandowskiego i federacji KSW” (Wydawnictwo Słowne) bohaterami kolejnego spotkania z cyklu Premiera online będą Martin Lewandowski i Grzegorz Sobieszek. Rozmowę z autorami poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

W życiu ważne jest podejmowanie odważnych decyzji. Najgorsze są obawy – czasami realne, a czasami irracjonalne. W życiu, jak w sporcie: jeśli sparaliżuje cię strach, to niczego nie zdobędziesz. Strach jest jedyną klatką, której należy się naprawdę wystrzegać. Martin Lewandowski w rozmowie z Grzegorzem Sobieszkiem opowiada o atmosferze w rodzinnym domu, o dorastaniu i szukaniu własnej drogi. O tym, jak z dyrektora ds. promocji warszawskiego hotelu Marriott stał się współzałożycielem jednej z najbardziej znanych w Europie federacji promujących mieszane sztuki walki.

Gale KSW to nie tylko pojedynki – to niemal spektakle ze specjalnie dobraną scenografią, muzyką i aranżacją przestrzeni. To wydarzenia sezonu, uzupełnione transmisjami gromadzącymi tysiące osób. W książce autorzy zdradzają m.in.: gdzie i od czego wszystko się zaczęło, kim byli pierwsi zawodnicy i jak ich dobierano, jakie historie towarzyszą ich pojedynkom, jakie najtrudniejsze przeszkody trzeba pokonać, przygotowując gale, któremu muzykowi towarzyszyli kiedyś w nagraniach bracia Lewandowscy, czy zdarzyło się, że po walce został zmieniony werdykt, jak długo trwała najkrótsza walka i czy kiedykolwiek gala była zorganizowana pod gołym niebem.

Jakub Porada – czwartek, 12 sierpnia, godz. 18:00

Autor, podróżnik, dziennikarz telewizyjny i radiowy Jakub Porada, w najnowszej książce „Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy” (Wydawnictwo Kompania Mediowa) radzi, jak podróżować za grosze, nigdy się nie nudzić, znaleźć czas na rozwijanie pasji i odnaleźć w sobie wewnętrzny spokój. Na podstawie prywatnych historii, odniesień do życia i własnych doświadczeń, w łatwy i barwny sposób pomaga odnaleźć potencjał i drogę do lepszego życia. O nowej książce opowie w rozmowie z Katarzyną Borowiecką.

Jak sprawić, żeby chciało się chcieć? Jeśli potrzebujesz pozytywnego kopa, dzięki któremu zaczniesz rozwijać swoje pasje, uczyć się języków obcych, a nawet czytać jedną książkę dziennie – nie zwlekaj i weź się do lektury! Ta książka, pełna osobistych porad, z których można korzystać garściami, jest dla każdego – niezależnie od wieku i grubości portfela. To proste! Zasługujesz na radość z życia, poznanie nowych rzeczy i poczucie sukcesu z osiągnięcia wyznaczonych celów, a także – na ekstrakasę. Wszystko to jest w zasięgu twoich możliwości.

Czesław Mozil i Przemek Corso – piątek, 13 sierpnia, godz. 18:00

Niecodzienne połączenie niezwykłej książki, a także koncertu z serii CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT – w wykonaniu uwielbianego przez fanów polsko-duńskiego artysty, byłego jurora i wiecznego marzyciela, Czesława Mozila. Całość uzupełniona ekskluzywnymi materiałami wideo, czyli tytułowymi POCZTÓWKAMI. Do czytania i do pobrania! Autorzy Czesław Mozil oraz Przemek Corso, w rozmowie z Katarzyną Borowiecką zdradzą kulisy pracy nad publikacją „Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii” (Wydawnictwo Świat Książki).

Tytuł ten stanowi słodko-gorzką opowieść o najdziwniejszym roku dla branży rozrywkowej i koncertowej w Polsce (oraz na całym świecie), opisanej z perspektywy muzyka i jego współpracowników. A to wszystko w formie wnikliwych, przeplatających się ze sobą rozmów, przepełnionych ciekawostkami, nadzwyczajnymi spostrzeżeniami i niezachwianą pewnością, że mimo wszystko lepiej być artystą w Polsce, niż fretką w Danii.

Dzięki tej książce dowiesz się: jak to jest możliwe, że jakiś Chińczyk zjadł nietoperza, a rok później z tego powodu Bracia Golec dostali 2 miliony złotych. Jak to jest po latach w branży muzycznej przenieść się do Internetu i dlaczego ta cała „sieć” to naprawdę okropne miejsce. Że osoby niepełnosprawne, w odróżnieniu od nas, lockdown mają przez całe życie. Dlaczego wróżki i wróżbici zaczęli się domagać wsparcia od Państwa… mimo tego, że mogli przecież wszystko przewidzieć! A przede wszystkim – jak ulotne i przewrotne może być życie!

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank. Bieżący kalendarz spotkań z twórcami, nagrania poprzednich transmisji oraz ciekawe artykuły o premierowych tytułach znajdują się na stronie empik.com/premieraonline.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Connie Nielsen nominowana do Emmy® 2023 za rolę w produkcji oryginalnej Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’!

Ciesząca się uznaniem widzów oraz krytyków produkcja oryginalna Viaplay ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ została po raz kolejny

Read More...

„Figurant” – najnowszy film Roberta Glińskiego w kinach od 20 października

Film Roberta Glińskiego prezentowany w tegorocznym Konkursie Głównym 48. FPFF w Gdyni to poruszająca opowieść o agencje SB, który

Read More...

„Chłopi” polskim kandydatem do Oscara

Film „Chłopi” w reżyserii DK i Hugh Welchmanów został wybrany przez Komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Akademii

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu