Spotkania autorskie z Czesławem Mozilem, Martinem Lewandowskim i Jakubem Poradą

In Aktualności, Wydarzenia

Kolejny tydzień spotkań z cyklu Premiera online zapowiada się niezwykle różnorodnie. Jako pierwsi, w środę 11 sierpnia z fanami połączą się Martin Lewandowski i Grzegorz Sobieszek – autorzy książki o początkach i najciekawszych momentach z historii federacji KSW. Następnego dnia bohaterem spotkania będzie podróżnik i dziennikarz Jakub Porada, który w swojej najnowszej książce zdradza m.in., jak tanio podróżować, znaleźć czas na rozwijanie pasji i odnaleźć w sobie wewnętrzny spokój. Nie zabraknie akcentu muzycznego – Czesław Mozil i Przemek Corso opowiedzą o wydanej właśnie publikacji będącej swoistym pamiętnikiem polsko-duńskiego artysty z okresu pandemii.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Martin Lewandowski i Grzegorz Sobieszek – środa, 11 sierpnia, godz. 18:00

KSW to nazwa, którą słyszał każdy fan sportów walki. Teraz przyszedł czas, by poznać historię Konfrontacji Sztuk Walki i jednego z jej założycieli. W związku z premierą książki „Pod prąd. Prawdziwa historia Martina Lewandowskiego i federacji KSW” (Wydawnictwo Słowne) bohaterami kolejnego spotkania z cyklu Premiera online będą Martin Lewandowski i Grzegorz Sobieszek. Rozmowę z autorami poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

W życiu ważne jest podejmowanie odważnych decyzji. Najgorsze są obawy – czasami realne, a czasami irracjonalne. W życiu, jak w sporcie: jeśli sparaliżuje cię strach, to niczego nie zdobędziesz. Strach jest jedyną klatką, której należy się naprawdę wystrzegać. Martin Lewandowski w rozmowie z Grzegorzem Sobieszkiem opowiada o atmosferze w rodzinnym domu, o dorastaniu i szukaniu własnej drogi. O tym, jak z dyrektora ds. promocji warszawskiego hotelu Marriott stał się współzałożycielem jednej z najbardziej znanych w Europie federacji promujących mieszane sztuki walki.

Gale KSW to nie tylko pojedynki – to niemal spektakle ze specjalnie dobraną scenografią, muzyką i aranżacją przestrzeni. To wydarzenia sezonu, uzupełnione transmisjami gromadzącymi tysiące osób. W książce autorzy zdradzają m.in.: gdzie i od czego wszystko się zaczęło, kim byli pierwsi zawodnicy i jak ich dobierano, jakie historie towarzyszą ich pojedynkom, jakie najtrudniejsze przeszkody trzeba pokonać, przygotowując gale, któremu muzykowi towarzyszyli kiedyś w nagraniach bracia Lewandowscy, czy zdarzyło się, że po walce został zmieniony werdykt, jak długo trwała najkrótsza walka i czy kiedykolwiek gala była zorganizowana pod gołym niebem.

Jakub Porada – czwartek, 12 sierpnia, godz. 18:00

Autor, podróżnik, dziennikarz telewizyjny i radiowy Jakub Porada, w najnowszej książce „Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy” (Wydawnictwo Kompania Mediowa) radzi, jak podróżować za grosze, nigdy się nie nudzić, znaleźć czas na rozwijanie pasji i odnaleźć w sobie wewnętrzny spokój. Na podstawie prywatnych historii, odniesień do życia i własnych doświadczeń, w łatwy i barwny sposób pomaga odnaleźć potencjał i drogę do lepszego życia. O nowej książce opowie w rozmowie z Katarzyną Borowiecką.

Jak sprawić, żeby chciało się chcieć? Jeśli potrzebujesz pozytywnego kopa, dzięki któremu zaczniesz rozwijać swoje pasje, uczyć się języków obcych, a nawet czytać jedną książkę dziennie – nie zwlekaj i weź się do lektury! Ta książka, pełna osobistych porad, z których można korzystać garściami, jest dla każdego – niezależnie od wieku i grubości portfela. To proste! Zasługujesz na radość z życia, poznanie nowych rzeczy i poczucie sukcesu z osiągnięcia wyznaczonych celów, a także – na ekstrakasę. Wszystko to jest w zasięgu twoich możliwości.

Czesław Mozil i Przemek Corso – piątek, 13 sierpnia, godz. 18:00

Niecodzienne połączenie niezwykłej książki, a także koncertu z serii CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT – w wykonaniu uwielbianego przez fanów polsko-duńskiego artysty, byłego jurora i wiecznego marzyciela, Czesława Mozila. Całość uzupełniona ekskluzywnymi materiałami wideo, czyli tytułowymi POCZTÓWKAMI. Do czytania i do pobrania! Autorzy Czesław Mozil oraz Przemek Corso, w rozmowie z Katarzyną Borowiecką zdradzą kulisy pracy nad publikacją „Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii” (Wydawnictwo Świat Książki).

Tytuł ten stanowi słodko-gorzką opowieść o najdziwniejszym roku dla branży rozrywkowej i koncertowej w Polsce (oraz na całym świecie), opisanej z perspektywy muzyka i jego współpracowników. A to wszystko w formie wnikliwych, przeplatających się ze sobą rozmów, przepełnionych ciekawostkami, nadzwyczajnymi spostrzeżeniami i niezachwianą pewnością, że mimo wszystko lepiej być artystą w Polsce, niż fretką w Danii.

Dzięki tej książce dowiesz się: jak to jest możliwe, że jakiś Chińczyk zjadł nietoperza, a rok później z tego powodu Bracia Golec dostali 2 miliony złotych. Jak to jest po latach w branży muzycznej przenieść się do Internetu i dlaczego ta cała “sieć” to naprawdę okropne miejsce. Że osoby niepełnosprawne, w odróżnieniu od nas, lockdown mają przez całe życie. Dlaczego wróżki i wróżbici zaczęli się domagać wsparcia od Państwa… mimo tego, że mogli przecież wszystko przewidzieć! A przede wszystkim – jak ulotne i przewrotne może być życie!

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank. Bieżący kalendarz spotkań z twórcami, nagrania poprzednich transmisji oraz ciekawe artykuły o premierowych tytułach znajdują się na stronie empik.com/premieraonline.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji Ktoś rozpoczął polowanie…Recenzja książki “Polowanie na psy” Mieczysława Gorzki.

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Na początku grudnia

Read More...

#wtonacjirozmowy: Sylvia Wilczyńska o „Naznaczonych”-„Lubię łamać schematy i podróżować pomiędzy różnymi gatunkami”

„Naznaczeni” to kontynuacja wielowątkowego kryminału „Topielice” z elementami mitologii słowiańskiej wydanej przez Wydawnictwo Lira. Drugi tom serii z prokurator

Read More...

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu