Empik Go wyrasta na lidera książki cyfrowej. Podsumowanie pierwszego półrocza .

In Literatura

Rok 2020 przyczynił się do wzrostów na rynku treści cyfrowych, a pierwsze półrocze tego roku wskazuje, że to zjawisko nadal się rozwija. Na topkach najchętniej słuchanych treści audio coraz częściej pojawiają się twórcy podcastów true crime. Jak podaje Empik Go z aplikacji miesięcznie korzysta już ponad 250 tysięcy użytkowników.

Po 2020 roku nawet liderzy rynków musieli przedefiniować potrzeby swoich użytkowników  wynikające z odmienionego przez pandemię trybu życia. Usługi streamingowe zmierzyły się z napływającymi rzeszami nowych klientów. Lider na rynku treści cyfrowych Empik Go wskazuje, że na początku 2021 roku odnotował ponad 90% wzrost liczby abonentów względem analogicznego okresu w 2020 roku.  Kolejne sześć miesięcy pokazuje, że „boom” na usługi abonamentowe nie minął. Potwierdzają to także statystyki aplikacji, w której od początku roku  abonenci przesłuchali niemal 7 milionów godzin audiobooków i podcastów oraz przeczytali 106 mln stron e-booków. W ofercie Empik Go, na którą składa się już ponad 60 tysięcy tytułów, od początku roku pojawiło się ponad 17 tysięcy nowych odcinków podcastów, a także pozycje 220 nowych autorów z segmentów true crime, mindfulness czy well-being.

-Po rekordowym 2020 roku, naszym celem jest dalsze zwiększenie zainteresowania abonamentami Empik Go. Poszerzamy działania o ofertę abonamentów na ebooki i audiobooki dla bibliotek publicznych. W tym działaniu wspiera nas Platon, największy w Polsce dystrybutor książek i pomocy szkolnych. Wierzymy, że razem dajemy dostęp do e-książki kolejnym użytkownikom – mówi Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content Grupy Empik.

Nowy chronotyp użytkowników 

Podsumowując pierwsze półrocze na rynku streamingu książki warto wskazać na nowe zachowania użytkowników. Polacy najchętniej słuchają  pomiędzy 12.00 a 15.00 oraz 19.00 a 20.00. To zauważalna zmiana. Przed wybuchem pandemii koronawirusa, użytkownicy najczęściej sięgali po format audio w drodze do pracy (8-10.00) oraz w trakcie powrotu (16-17.00). Coraz silniejszą grupę w aplikacji stanowią także mężczyźni (40%), którzy najchętniej czytają literaturę obyczajową i słuchają kryminałów.

Najpopularniejsze tytuły w pierwszym półroczu

W 2021 roku w aplikacji pojawiło się już aż 18 oryginalnych produkcji Empik Go, co stanowi niespełna pięciokrotny wzrost względem analogicznego czasu w ubiegłym roku. Wśród najpopularniejszych e-booków wymienia się „Mojego szefa” Melissy Darwood, „Słodką Pokusę” i „Załamaną Pokusę” Cory Reilly. Wśród audiobooków królowały: oryginalny serial audio Empik Go „Wilkołak” z udziałem takich gwiazd jak Aleksandra Popławska, Cezary Pazura i Krzysztof Zalewski, kultowa już „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”  Natalii de Barbaro czy „Trzydziestka” Tomasza Żaka.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Nie ma potężniejszej siły niż miłość. Brazylijski hit DZIKA MIŁOŚĆ dostępny w NOVELAS+

Nominowana do International Emmy Awards DZIKA MIŁOŚĆ to 120-odcinkowa historia ukazująca prawdziwą moc uczucia. Widzowie już mogą śledzić przygody

Read More...

AQUAMAN I ZAGINIONE KRÓLESTWO już od 15 marca na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji

Read More...

Zjawiskowa JESSICA CHASTAIN na okładkach HARPER’S BAZAAR MEXICO & SPAIN | PAMIĘĆ w kinach od 22.03

Nowy film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów Michela Franco, portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu