#wtonacjirecenzji: Kiedy fikcja i rzeczywistość zaczynają się ze sobą przecinać……dzieją się rzeczy, które nie zawsze da się od razu zrozumieć.

In Recenzje

Ostatnio na Netflixie pojawił się polski serial “Otwórz oczy”, produkcja składająca się z 6 odcinków z szansą na kolejny sezon. “Otwórz oczy” powstało na motywach powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk o tytule “Druga szansa”.

“Otwórz oczy”: recenzja serialu Netflixa

Główna bohaterka Julia  to młoda kobieta, która  trafia do ośrodka leczenia amnezji po rzekomym wypadku, w którym straciła swoją najbliższą rodzinę. Druga szansa bo pod taką nazwą funkcjonuje placówka znajduje się w urokliwym pałacu w Anielinie. Sprawia wrażenie bardzo elitarnego ośrodka, w którym leczą się ludzie z wyższych sfer. Oprócz Julii przebywają tam również inni pacjenci w podobnym wieku,  którzy w wyniku jakiś urazów i złych doświadczeń stracili pamięć i swoją tożsamość.

Pieczę nad ich leczeniem trzymają wzbudzająca zaufanie  doktor Zofia Morulska w tej roli świetna Marta Nieradkiewicz oraz nieco tajemniczy i oschły Piotr- Marcin Czarnik a także dziwnie podobni do siebie nic nie mówiący sanitariusze, którzy sprawiają wrażenie jakby zaprogramowanych w swoich działaniach.  Druga szansa ma na celu pomóc w odzyskaniu pamięci, poukładaniu wspomnień pacjentów i przypomnieniu im kim tak naprawdę są. Z pozoru jest to typowe miejsce tego typu.

Serial “Otwórz oczy” już jest dostępny na Netflixie

Empatyczna pani psycholog i koordynator placówki, terapia indywidualna w warunkach ekskluzywnego sanatorium. Nic podejrzanego. Jednak po tym jak główna bohaterka zaczyna miewać powtarzające się, bardzo realne sny, zaczyna wątpić czy miejsce w którym się znajduje faktycznie jest tym za które się podaje. Próbuje się z niego wydostać, szuka odpowiedzi, bije się w własnymi myślami.

Serial ma wciągającą fabułę, aczkolwiek  trzeba go oglądać bardzo uważnie bo dość łatwo jest się pogubić w wydarzeniach. Przekaz jest trochę na granicy jawy i snu. Ogromnym plusem produkcji jest to, że  w większości ról zostały obsadzone jeszcze mało znane osoby a tym samym są to nieopatrzone twarze, których nie będziemy kojarzyć z innych produkcji i szufladkować.

Mnie osobiście serial zmusił do refleksji nad tym jak tajemniczy i nieodgadniony jest ludzki umysł., jak łatwo jest pogubić się w życiu i nie móc trafić na właściwe tory, szczególnie w sytuacji gdzie nie mamy pewności co jest prawdą a co mistyfikacją.  Produkcja wciąga na tyle, że nabiera się chęci na sięgnięci również po powieść. Ja poczułam wyraźną chemię do tego aby przeczytać także książkę. Sprawdźcie  sami o czym tak naprawdę jest “Otwórz oczy” czy Julia faktycznie okazała się być Julią……?!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Autobiografia Willa Smitha – “Will”

Odważna i inspirująca książka, w której Will Smith, jedna z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci współczesnego przemysłu rozrywkowego, opowiada

Read More...

REMINISCENCJA już na DVD i Blu-ray!

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w

Read More...

Pan Lodowego Ogrodu 3

Do księgarń trafił właśnie 3. tom nowego wydania klasycznej powieści Jarosława Grzędowicza. „PAN LODOWEGO OGRODU 3” Jarosława Grzędowicza Pierwszy tom

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu