MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU” – spektakl z misją w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

In Teatr

“MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU” w reżyserii Bożenny ‘Bo’ Intrator to teatr niezwyczajny, teatr z motywem przewodnim, który wciąż jest zaczarowanym tabu. Spektakl oswaja i odczarowuje temat starości. Jest częścią projektu, któremu w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych towarzyszy kampania społeczna #MiłośćPoDwóchStronach dedykowana sztuce.

PREMIERA MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU- 30 września 2021Scena SPEKTAKLOVE w Małej Warszawy

Dwie siostry żyją daleko od siebie – MICHALINA, malarka w Wiedniu i DOROTKA, menadżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana MAMA większość roku spędza na Florydzie z Dorotką, a letnie miesiące w Polsce. Nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem…  Nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny. Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina, niechętnie, przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą od dziecka lepszy związek miała Dorotka.

Bożenna ‘Bo’ Intrator – Autorka, Reżyserka i Producentka – „MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU” to spektakl z misją, współbrzmiący z kampanią społeczną #MiłośćPoDwóchStronach.

o także a może przede wszystkim dramat o miłości, o różnych jej rodzajach, o rodzinie rozrzuconej po świecie, o siostrach i ich partnerach, którzy muszą się zmierzyć z problemami wynikającymi z faktu, że ich matka, która wciąż powinna być w pełni sił, wymaga stałej opieki.

O miłości, która jest w stanie pokonać wiele…

“MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU” tylko w SPEKTAKLOVE

To bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. Historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego.

Razem odpowiemy sobie na pytanie „czym jest szczęście”. MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU

________________________________

Ewa SZYKULSKA – MAMA

około siedemdziesiątki, widać, że była bardzo atrakcyjną kobietą. Emerytowana nauczycielka matematyki i wychowania plastycznego, w młodości chciała zostać malarką. Mieszka na Florydzie i w Polsce.

Olga BORYS – DOROTKA

kobieta, 35 – 40 lat, bardzo szczupła i zadbana. Od siedemnastu lat mieszka w USA. Menedżerka w dużej firmie produkującej zabawki dla dzieci

Karolina PORCARI – MICHALINA

atrakcyjna kobieta około czterdziestki, siostra DOROTKI. Malarka i fotografka, mieszkała w USA i w Austrii, ale będzie zmuszona wrócić do Polski.

Sebastian CYBULSKI – ADRIAN

mężczyzna krótko przed czterdziestką. Pianista, kompozytor, związany od 7 lat z MICHALINĄ. Urodził się w Warszawie i tam spędził dotychczasowe życie.

Adam KRAWCZUK – MARK

mężczyzna około czterdziestki, mąż DOROTKI. Przystojny, agent nieruchomości na Florydzie, były mistrz Ameryki Północnej juniorów.

MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU tylko w SPEKTAKLOVE

Autorka / Reżyserka / Producentka:

Bożenna ‘Bo’ Intrator

Opieka reżyserska:

Maria Seweryn

Obsada:

MAMA – Ewa Szykulska 

MARK – Adam Krawczuk

DOROTKA – Olga Borys

ADRIAN – Sebastian Cybulski

MICHALINA – Karolina Porcari

Kostiumy:

Elżbieta Radke

Scenografia:

Marta Dąbrowska-Okrasko

Muzyka:

Chris Rafael Wnuk

Autorzy piosenek:

Bożenna Intrator

Ira Rosoff

Charles Duffy

Produkcja:

Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w kooperacji z TITO / SpektakLove

Koordynator produkcji:

Witold Płusa

Projekty graficzne:

Artur Krutowicz i Bożenna Intrator

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

10 grudnia startuje 16. AfryKamera!

Tegoroczna edycja AfryKamery to kino artystyczne i gatunkowe, krótkie metraże, a także spotkania z gośćmi i energetyczne koncerty. W  programie znalazły się

Read More...

#wtonacjipromocji: „hTraE 2120 – Lekcja”, czyli bliska fikcyjność

Tym razem w serii tekstów promocyjnych przedstawiamy Wam najnowszą powieść Małgorzaty Rogalskiej. Autorka udowodniła, że mimo prezentacji życia na

Read More...

“W 80 dni dookoła świata” – film twórców „Epoki lodowcowej 2” w kinach od 25 grudnia!

To pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a. W postać Willy’ego Fogga wcielał się już Pierce Brosnan i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu