#wtonacjipromocji: „Umrzeć ze śmiechu”, czyli premiera Teatru Kwadrat

In Teatr

Komedia Paula Elliotta zatytułowana „Umrzeć ze śmiechu” to obecnie najnowsza propozycja w repertuarze Teatru Kwadrat . To jedna z propozycji Teatru, z którą będzie można zobaczyć na deskach teatralnych.

Obsada i opis fabuły

Jeżeli mówimy o historii, to należy powiedzieć, że opowiada ona historię trzech kobiet, które spotykają się po śmierci przyjaciółki, by urządzić wieczór pamięci.

Przyjaciółką, która odeszła z tego świata była Mary. Kochająca życie nade wszystko kobieta, która przez ponad trzydzieści lat regularnie spotykała się z przyjaciółkami w ramach wieczorku brydżowego. Jednak pewnego dnia zmarła, zostawiając swoje towarzyszki bez czwartej do brydża… Connie, Millie i Leny, czyli trzy szanowane damy z Południa, uznają utratę przyjaciółki za potężny cios, ale zarazem nie jako powód, żeby utonąć w żałobie.

By uczcić pamięć o niej, „wypożyczają” z domu pogrzebowego, urnę z jej prochami. Tak oto rozpoczyna się najbardziej szalona przygoda w ich życiu. Jednakże tej nocy może zdarzyć się wszystko, począwszy od interwencji policji, przez wizytę striptizera. W pewnym momencie bohaterki główne bohaterki odkrywają, że na imprezie znajduje się paczka ulubionych ciastek Mary. Lekceważą to, choć nie mają pewności na temat tego, skąd się ono wzięło. Jednak pewne jest, że to, co przytrafi się dziewczynom, będzie kwintesencją poczucia humoru Mary, która zawsze uważała, że lepiej, jak głosi tytuł spektaklu: „Umrzeć ze śmiechu”, niż żyć bez radości.

„Umrzeć ze śmiechu” to pełna ciepła, a także humoru opowieść, niepozbawiona wzruszających momentów, o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa nawet śmierć. Poza tym edukuje odbiorcę, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. „Umrzeć ze śmiechu” to jedna z tych historii o kobietach, która otula jak ciepły koc w jesienne wieczory, a zarazem poprawia humor, jak zjedzenie ulubionego smakołyku.

Reżyseria i obsada

„Umrzeć ze śmiechu” jest spektaklem w reżyserii Andrzeja Nejmana. W głównych rolach wystąpiły takie persony jak Ewa Wencel, Lucyna Malec, a także Hanna Śleszyńska. Poza nimi w obsadzie znajduje się również Olga Kalicka i Marcin Piętowski.

„Umrzeć ze śmiechu” hitem czytań performatywnych

Jej twórcą jest Paul Elliott, który jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i dramatopisarzem, a także autorem wielu programów telewizyjnych. Poza tym stworzył sztuki, które były wystawiane na całym świecie, a ich tytuły to m.in. „Legacy”, „Perspective”, „Mind Games”, „Ledge, Ledger and the Legend”. Światowa premiera wspominanej sztuki odbyła się w Springfield Little Theatre w Springfield, Missouri w Stanach Zjednoczonych. Z miejsca podbiła serca całej rzeszy ludzi. Ponadto była wielokrotnie nagradzana, o czym świadczy, chociażby wyróżnienie AACTNewPlayFest, otrzymane na festiwalu organizowanym przez Amerykańskie Stowarzyszenie teatru Społecznego AACT. Interesujące jest również to, że „Umrzeć ze śmiechu” jest pierwszą sztuką Paula Elliotta, która została przełożona na polski język. Jeżeli ktoś jest spragniony większej dawki informacji, zapraszamy do kliknięcia w następujący link -> https://teatrkwadrat.pl/?customize_changeset_uuid=.

W dniu dzisiejszym odbyła się próba dla mediów z której prezentujemy fotorelacje :

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Audioriver 2023 – duże ogłoszenie polskich artystów!

To już 4. ogłoszenie line-upu jednego z najważniejszych polskich festiwali. Poznajemy kolejnych wykonawców Audioriver Festival 2023. W najnowszym ogłoszeniu

Read More...

„Metallica: 72 Seasons – Global Premiere” Helios zaprasza na wyjątkowy seans

Sieć kin Helios prezentuje muzyczną odsłonę cyklu Helios na Scenie. W czwartek, 13 kwietnia na ekranach wybranych kin będzie miał

Read More...

#wtonacjirozmowy: Artur Owczarski: „Lubię prowincjonalną Amerykę bo jest bardzo kulturowo zróżnicowana”.

Luizjańskie gumbo to złożone i aromatyczne danie, które należy spróbować będąc w Nowym Orleanie. Pełna aromatu i wyrazistego smaku

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu