Reporter Marek Tomalik z kolejną książką – premiera “9 ognisk”

In Literatura

Od 9 września w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych rusza sprzedaż wyjątkowej książki Marka Tomalika, znanego reportażysty, podróżnika i dziennikarza. “9 ognisk” to literacki zapis rozmów z przyjaciółmi, którzy dzielą się fascynującymi historiami i wspólnie z autorem prowadzą filozoficzne dyskusje o najistotniejszych życiowych kwestiach.

fot.materiały prasowe

Książka “9 ognisk” Marka Tomalika jest połączeniem gawęd i wywiadów, wspólnie składających się na opowieść o człowieku, zawiłościach losu i istocie świata. Dziennikarz, znany przede wszystkim z reportaży o Australii i audycji podróżniczych, tym razem zabiera czytelników w najważniejszą wyprawę – tę w głąb ludzkich serc i myśli.

Z pasji do rozmów

Tomalik sięgnął do dziedzictwa intelektualnego i duchowego kultur, z którymi zetknął się podczas licznych podróży i rozmaitych lektur. Rozmówcy dzielą się z czytelnikami swoimi prawdziwymi przeżyciami, a także historią rodzimych rytuałów i legend. Choć erudycja autora mogłaby onieśmielać, jest wręcz przeciwnie – czytelnik zostaje zaproszony do metaforycznego miejsca przy ognisku i włączony mimochodem do dysput z pogranicza fizyki, filozofii, teorii muzyki, estetyki czy nawet popkultury. Autor przytacza na kartach książki mądrości znanych twórców i myślicieli, które ubierają w słowa metafizyczne przeczucia i uniwersalne, ludzkie intuicje. Znajdziemy w książce cytaty Williama Blake’a, Ornette’a Colemana, Milesa Davisa, Mircei Eliadego, Franka Zappy czy Lecha Majewskiego.

Wątpliwości i rozważania

Do napisania “9 ognisk” skłoniły mnie zarówno moje osobiste przemyślenia i lektury, jak i żarliwe dyskusje, które miałem przyjemność prowadzić z różnorodnymi ludźmi na przestrzeni wielu lat. Zauważyłem, że większość z nas dzieli podobne wątpliwości, zmaga się z identycznymi, nurtującymi kwestiami i szuka połączeń spajających świat – tak o nowej książce mówi Marek Tomalik. – Dla mnie to zapis prób dociekania sensu i pytań, które mam przywilej zadawać wspólnie z moimi przyjaciółmi, pełnymi pasji i ciekawości świata – dodaje autor.

Bogate doświadczenie lekturowe

Książce towarzyszy seria podcastów „9 OGNISK. Podróże”, które wychodzą co miesiąc, 9. dnia miesiąca o 9.00 wieczorem. To nocne rozmowy przy ognisku o podróżach, także tych odbywanych wewnątrz siebie. Podcast dostępny jest w serwisach streamingowych: Spotify, Breaker, PocketCast, RadioPublic i Google Podcasts. Marek Tomalik zaprosił do współpracy Pawła Zająca, prekursora dźwiękoterapii didgeridoo w Polsce. Dzięki temu doświadczenie lekturowe można wzbogacić o doznania muzyczne, skanując kod QR umieszczony na kartach książki, odnoszący czytelników do całej płyty.

Książka, wydana w BookEdit, nowym wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 9 września. Patronami medialnymi tytułu są RMF Classic oraz Radio JAZZ.

Marek Tomalik – Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii. Autor książek “Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia”, “Australia, moja miłość. Dziennik podróży”, “Lady Australia” i “ U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy”. Stały współpracownik „National Geographic”. Przez piętnaście lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników Globtroter, przez kilka miał w „Przekroju” stałą rubrykę “Nastaw uszu”. Dwukrotny laureat Kolosów, polskich nagród podróżniczych. Prowadzi autorską podróżniczą audycję “Jasna Strona Świata” w RMF Classic. Od kilku lat wraz z kwartetem Czerwie realizuje multimedialne spektakle muzyczne.

BookEdit to nowe wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.

Nakładem BookEdit ukazały się m.in.: e-book Pokonać siebie Andrzeja Cichockiego, Paranoja Natalii Kostrzyckiej oraz Ósmy kontynent Mariusza Szeiba.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: “Nieostrość widzenia ” to fantastyczny monodram Ewy Ziętek, w którym przedstawia bliskie sceny z życia Zofii Książek-Bregułowej splecione z ciekawymi momentami ze swojego życia.

Ociemniała polska poetka i aktorka, łączniczka AK. Wzrok straciła podczas Powstania Warszawskiego, mniej więcej w miejscu gdzie aktualnie mieści

Read More...

#wtonacjirozmowy: SPOSÓB NA TEŚCIOWĄ – CZY ISTNIEJE? O nowej książce w rozmowie z Iwoną Golonko.

Z autorką książki „Teściowa kontra synowa czyli o trudnych relacjach między kobietami” – Iwoną Golonko rozmawiała Anna Matusiak –

Read More...

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu