Usłysz kulturę z Audioteką na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

In Aktualności

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to nie tylko miejsce spotkań znamienitych osobistości ze świata filmu, ale również rozmowy z twórcami, reżyserami oraz producentami. Podczas tegorocznej, 46. edycji FPFF, uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w koktajlu „Od audioserialu do świata” filmu”, podczas którego dowiedzą się, jak mogą rozpocząć swoją karierę w branży filmowej w ramach autorskiego programu Audioteki „Usłysz kulturę”. Spotkanie odbędzie się 22 września o godzinie 18:00 w Teatrze Muzycznym na Scenie Kameralnej, wstęp jest wolny.

Koktajl „Od audioserialu do świata” filmu” poprowadzą: Arkadiusz Seidler, CEO firmy Audioteka, Aleksandra Dąbrowska, kierowniczka Działu Produkcji, Monika Bazdyga, szefowa Działu Marketingu oraz CGO, Wojciech Szymczyk. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z inicjatywą „Usłysz kulturę”, której druga edycja wystartowała w lipcu br. Program skierowany jest głównie do scenarzystów, reżyserów i reportażystów.

W ten sposób Audioteka wspiera młodych artystów w finansowaniu i realizacji ich autorskich produkcji audio, które często są dobrym sprawdzeniem swoich umiejętności przed wejściem do świata filmu czy produkcji serialu. W ciągu 13 miesięcy, w ramach inicjatywy „Usłysz kulturę”, swoje zgłoszenia przesłało 418 twórców. Wybranych zostało 21 autorskich scenariuszy, a 9 zrealizowanych na ich podstawie produkcji jest dostępnych w aplikacji Audioteki. Wśród nich znalazł się pierwszy w Polsce audiomusical “Jestem, kim chcesz” w reżyserii Bartosza Szpaka, z udziałem zespołu Teatru Muzycznego Roma.

Audioteką na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W programie „Usłysz kulturę” szczególnie podoba mi się fakt, że jest on nakierowany przede wszystkim na wsparcie wchodzących na rynek twórców. Kluczowym walorem współpracy z Audioteką jest wsparcie merytoryczne i produkcyjne, a głównym impulsem do wyboru scenariusza jest chęć prowadzenia kreatywnych narracyjnie projektów. To niezwykle ważne również z punktu widzenia reżysera, ponieważ formy audio stwarzają szerokie pole do działania i pozwalają puścić wodze fantazji. Z drugiej strony możliwość operowania samym dźwiękiem jest ważną lekcją dla początkujących artystów. Serdecznie zachęcam do udziału w programie – mówi Bartosz Szpak. 

***

Audioteka powstała w 2008 roku, stając się prekursorem branży audiobooków w Polsce. Dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom jej słuchacze mogą oddać się cyfrowej rozrywce najwyższej jakości. Obecnie Audioteka zapewnia dostęp do największego katalogu produktów audio w języku polskim – jej   biblioteka zawiera ponad 12 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Ponadto klienci znajdą tu wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim i tureckim. Audiotekę tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy znają nie tylko słuchaczy i ich potrzeby, ale także rynkowe trendy. W związku z tym marka mocno wspiera kulturę, czego najlepszym przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów i spin-offów oraz produkcją treści. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji Ktoś rozpoczął polowanie…Recenzja książki “Polowanie na psy” Mieczysława Gorzki.

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości”, powraca! Na początku grudnia

Read More...

#wtonacjirozmowy: Sylvia Wilczyńska o „Naznaczonych”-„Lubię łamać schematy i podróżować pomiędzy różnymi gatunkami”

„Naznaczeni” to kontynuacja wielowątkowego kryminału „Topielice” z elementami mitologii słowiańskiej wydanej przez Wydawnictwo Lira. Drugi tom serii z prokurator

Read More...

#wtonacjipromocji: Nadchodzi czas Uwalniania!

Odkryj przejmującą historię o dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Już wkrótce premiera bezkompromisowej i szczerej do bólu powieści –

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu