Usłysz kulturę z Audioteką na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

In Aktualności

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to nie tylko miejsce spotkań znamienitych osobistości ze świata filmu, ale również rozmowy z twórcami, reżyserami oraz producentami. Podczas tegorocznej, 46. edycji FPFF, uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w koktajlu „Od audioserialu do świata” filmu”, podczas którego dowiedzą się, jak mogą rozpocząć swoją karierę w branży filmowej w ramach autorskiego programu Audioteki „Usłysz kulturę”. Spotkanie odbędzie się 22 września o godzinie 18:00 w Teatrze Muzycznym na Scenie Kameralnej, wstęp jest wolny.

Koktajl „Od audioserialu do świata” filmu” poprowadzą: Arkadiusz Seidler, CEO firmy Audioteka, Aleksandra Dąbrowska, kierowniczka Działu Produkcji, Monika Bazdyga, szefowa Działu Marketingu oraz CGO, Wojciech Szymczyk. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z inicjatywą „Usłysz kulturę”, której druga edycja wystartowała w lipcu br. Program skierowany jest głównie do scenarzystów, reżyserów i reportażystów.

W ten sposób Audioteka wspiera młodych artystów w finansowaniu i realizacji ich autorskich produkcji audio, które często są dobrym sprawdzeniem swoich umiejętności przed wejściem do świata filmu czy produkcji serialu. W ciągu 13 miesięcy, w ramach inicjatywy „Usłysz kulturę”, swoje zgłoszenia przesłało 418 twórców. Wybranych zostało 21 autorskich scenariuszy, a 9 zrealizowanych na ich podstawie produkcji jest dostępnych w aplikacji Audioteki. Wśród nich znalazł się pierwszy w Polsce audiomusical “Jestem, kim chcesz” w reżyserii Bartosza Szpaka, z udziałem zespołu Teatru Muzycznego Roma.

Audioteką na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W programie „Usłysz kulturę” szczególnie podoba mi się fakt, że jest on nakierowany przede wszystkim na wsparcie wchodzących na rynek twórców. Kluczowym walorem współpracy z Audioteką jest wsparcie merytoryczne i produkcyjne, a głównym impulsem do wyboru scenariusza jest chęć prowadzenia kreatywnych narracyjnie projektów. To niezwykle ważne również z punktu widzenia reżysera, ponieważ formy audio stwarzają szerokie pole do działania i pozwalają puścić wodze fantazji. Z drugiej strony możliwość operowania samym dźwiękiem jest ważną lekcją dla początkujących artystów. Serdecznie zachęcam do udziału w programie – mówi Bartosz Szpak. 

***

Audioteka powstała w 2008 roku, stając się prekursorem branży audiobooków w Polsce. Dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom jej słuchacze mogą oddać się cyfrowej rozrywce najwyższej jakości. Obecnie Audioteka zapewnia dostęp do największego katalogu produktów audio w języku polskim – jej   biblioteka zawiera ponad 12 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Ponadto klienci znajdą tu wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim i tureckim. Audiotekę tworzy zespół doświadczonych specjalistów, którzy znają nie tylko słuchaczy i ich potrzeby, ale także rynkowe trendy. W związku z tym marka mocno wspiera kulturę, czego najlepszym przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów i spin-offów oraz produkcją treści. 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

ZAUŁEK KOSZMARÓW NAJNOWSZY FILM W REŻYSERII GUILLERMO DEL TORO JUŻ 15 CZERWCA NA DVD!

Dwukrotny laureat Oscara® Guillermo del Toro – twórca takich obrazów jak „Labirynt Fauna”, czy „Kształt wody”, wraca z nowym

Read More...

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej! “WYJDŹ ZA MNIE” na Blu-ray i DVD 15 czerwca

Para supergwiazd Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastian (debiutujący w filmie Maluma) mają się pobrać na oczach milionów widzów. Kiedy jednak

Read More...

FESTIWAL CLASSIX NA ŻYWIECCZYŹNIE JUŻ OD 13-15 Maja 2022

Festiwal ClassiX to innowacyjny festiwal na styku sztuk. Łamie schematy i konwencje. Łącząc różne gatunki sztuki łączy ludzi. Czwarta edycja Festiwalu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu