Miłośnik podróży, samorozwoju lub fantastyki? Sprawdzone prezenty walentynkowe dla różnych typów czytelników

In Literatura, Promocja

Jeśli w długie, zimowe wieczory musisz dzielić atencję swojej drugiej połówki z… książką, a na dodatek ma ona również swój niekwestionowany priorytet na liście rzeczy do spakowania na wspólne wakacje to znak, że wybrankiem twojego serca jest mól książkowy. Z tym uzależnieniem nie warto walczyć, w końcu czytanie książek zwiększa wrażliwość emocjonalną, co zdecydowanie korzystnie wpływa na relacje w związkach. Podpowiadamy, jakie tytuły będą idealnym prezentem walentynkowym w zależności od osobowości i literackich upodobań twojej sympatii.

Romantyczka, podróżnik, zwolenniczka samorozwoju, marzyciel zatopiony w fantastyce czy entuzjasta mocnych sensacji? Warto dopasować walentynkowy prezent do osobowości osoby, z którą dzielisz życie. Wydawnictwo BookEdit przedstawia kilka sprawdzonych tytułów z różnych gatunków literackich, które skradną serca książkowych miłośników.

Miłość w różnych wydaniach

Wrażliwym duszom z pewnością do gustu przypadnie “Szlak serca” Magdaleny Stykały. W książce zostały ujęte historie sześciu niezwykłych kobiet – ich perypetie, emocje i refleksje – niejednokrotnie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Jeśli natomiast chcesz przedstawić swojej kobiecie męską perspektywę na związki, seks i miłość, warto podarować jej książkę “Samotny we dwoje” – to erotyk, którego autor z odwagą konstruuje wyjątkowy portret współczesnego, wrażliwego mężczyzny i zadaje czytelnikom ponadczasowe pytania o naturę ludzkich uczuć i wyzwań, jakie czyhają w różnych relacjach. Podczas walentynkowej kolacji możesz również podać swojej wybrance… lekturowe danie, ostre jak meksykańskie papryczki i ogniste jak południowy temperament – “Pół gangster, pół serio” Ewy Sobel to pełna humoru historia rodem z telenoweli, która łączy w sobie zemstę, miłość i tajemnice.

fot. Wydawnictwo BookEdit

W oderwaniu od rzeczywistości

Walentynki to dobry moment na oderwanie się od codzienności. Jeśli chcesz sprawić, aby twoja sympatia unosiła się nad ziemią nie tylko podczas walentynkowej randki, warto podarować jej tytuł z gatunku fantasy lub science-fiction, dzięki któremu przeniesie się w czasie i miejscu. Tego typu doznania zapewni lektura powieści “hTraE 2120 – Lekcja” Małgorzaty J. Rogalskiej, której czytelnicy będą mogli zobaczyć współczesny świat oczami bohaterów z przyszłości. Elementów romansu nie zabraknie w powieści “Hegemon Apopi” Justyny Komudy – to wartka historia fantasy, opisana z punktu widzenia młodej i niezależnej dziewczyny. Debiutantka sięgnęła do swoich kulturoznawczych zainteresowań i stworzyła niezwykłą, wciągającą opowieść o napięciach społecznych, wewnętrznej przemianie i relacjach.

Samorozwój

Wzajemne motywowanie się do rozwoju w związku daje mocną, obopólną satysfakcję, a wspólna radość z sukcesów partnera cementuje związek. Dobrym prezentem walentynkowym może być zatem książka o rozwoju osobistym, jak np. “Kreator Rozwiązań” Remigiusza Nestora Kalwarskiego, która stanowi praktyczny zestaw narzędzi ułatwiających podejmowanie decyzji i osiąganie celów. Innym, wartym uwagi tytułem z tego gatunku jest tytuł “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego – opowiada o ludziach z marzeniami mających siłę, by je zrealizować.

Sensacje i thrillery

Nie od dzisiaj brutalne kryminały wdzięcznie łączą się z romantycznymi motywami, często trudnymi dla bohaterów, uwikłanych w niebezpieczną intrygę. Żądnym zarówno sensacji, jak i romansu spodoba się polski James Bond, czyli “W służbie miłości” Magdy Artomskiej-Białobrzeskiej – to pełna erotyzmu historia o silnym uczuciu między dwojgiem ludzi, które rodzi się w niespodziewanych i zabójczo groźnych okolicznościach. W klimacie kryminału, tym razem połączonego z gatunkowym schematem thrillera psychologicznego pozostaną natomiast obdarowani “Traumą” Natalii Kostrzyckiej – autorka gra z domysłami czytelnika, prowadząc intrygę w różnym tempie, przez rozmaite zwroty akcji.

fot. Wydawnictwo BookEdit

Wspólne pasje

Szukacie inspiracji do kolejnej, wspólnej podróży? Sprawcie sobie wzajemnie w prezencie reportaż, np. taki: “Japonia. Notatki z podróży” autorstwa Kingi Kocimskiej. Dowiecie się z niego m.in. co, oprócz napojów, można kupić w japońskich automatach (podpowiedź: tym razem nie chodzi o bieliznę) i do czego, poza jedzeniem, służą słodycze. Jeśli oprócz podróży, waszym wspólnym zamiłowaniem jest bieganie, polecamy “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba. Dzięki lekturze przeżyjecie niezwykłą podróż biegiem dookoła świata, podczas której autor i jego goście opowiadają o swojej pasji biegania, związanej z nią działalności charytatywnej i filozofii życia. Jak widać, miłość w literaturze niejedno ma imię. Warto ją odkryć na różne sposoby.

BookEdit to wydawnictwo współpracujące z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu