„Cyrano”: list miłosny do miłości!

In Kino

Cyrano fot. Forum-Film-Poland

Nominowany do Oscara za kostiumy „Cyrano”, w reżyserii Joego Wrighta, z Peterem Dinklagem (serial „Gra o tron”) w roli tytułowej, do polskich kin trafi 4 marca. – Cyrano to inteligentny, charyzmatyczny, dowcipny człowiek; mężczyźni są o niego zazdrośni, a kobiety go podziwiają. Osobą, która ma problem z Cyranem jest on sam i to jest serce utworu – mówił o swej postaci Dinklage.

Główne zdjęcia kręcono w sycylijskim, barokowym miasteczku Noto, niedaleko Syrakuz. Producent Guy Heeley żartował, że na planie zjawiła się „mała armia”: – Było nas 350 osób. Załoga włoska, brytyjska, amerykańska, belgijska, duńska, francuska, niemiecka, kanadyjska i australijska oraz obsada z kapitanem Wrightem na czele. Operator Seamus McGarvey, nominowany za zdjęcia do „Cyrana” do nagrody Brytyjskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (BSC), wspominał: – Kolor kamieni w Noto był wręcz oszałamiający.

Zalety Noto to jednak nie tylko zabytkowe budowle, ale i magiczne światło słoneczne. – Noto to ponadczasowy klejnot – podkreślał kostiumograf Massimo Cantini Parrini, który być może za „Cyrana” otrzyma swego pierwszego Oscara. – Bardzo staraliśmy się płynnie łączyć ze sobą scenografię filmową i zastany krajobraz.

Ekipy nie wystraszyły nawet kaprysy wulkanu Etna, w pobliżu którego realizowano sceny batalistyczne. Wright tak podsumował przygody z zimową aurą: – To było prawie tak, jakby sama Etna próbowała się nas pozbyć. Zapierające dech w piersiach widoki wynagradzały jednak filmowcom trud. Reżyser wierzy, że wysiłki owej „małej armii” docenią także widzowie. – Chciałem zrobić film pozbawiony cynizmu i ironii. „Cyrano” to list miłosny do miłości.

Reżyser Joe Wright  na nowo interpretuje uniwersalną opowieść o rozdzierającym serca trójkącie miłosnym w rozśpiewanym filmie „Cyrano”. Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr.).

„Cyrano” w kinach od 4 marca!

Strona www: http://www.forumfilm.pl/

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/forumfilm

Instagram: https://www.instagram.com/forumfilmpoland/

Twitter: https://twitter.com/ForumFilm_PL

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

#wtonacjirecenzji: „ELVIS” film tak samo pulsujący i dynamiczny jak muzyka Presleya. To produkcja, która pokazuje życie chłopaka, o którym bez wahania można powiedzieć, iż wart był milion dolarów.

Reżyser Baz Luhrmann oddaje widzom widowiskową historię króla rock and rolla opowiedzianą przez Toma Parkera „Pułkownika” (Tom Hanks) , człowieka który odkrył Presleya

Read More...

#wtonacjipromocji: „Król ringu”, czyli dlaczego nieważne ile razy upadłeś, jeśli wstałeś o jeden więcej

Przedstawiamy Wam literacki debiut autorki, która sygnuje swoje książki jako Dakota Arizona. Dzięki temu autorowi przekonujemy się ile może znaczyć wdanie

Read More...

#wtonacjipromocji: „Dziewczyna z biblioteki”, czyli jak i dlaczego faceci potrafią tracić głowy na punkcie kobiet

Przedstawiamy Wam następny tytuł Igi Daniszewskiej, który nosi tytuł „Dziewczyna z biblioteki”. Za sprawą tego tytułu autorka prezentuje, że typowe przeciwieństwa

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu